Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LORA MEDICAL CENTER S.R.L.

LORA MEDICAL CENTER S.R.L.

CUI 34696986 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LORA MEDICAL CENTER S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+81,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 372,9 K lei, față de 205 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât26,5%

Marja netă calculată este 26,5% în 2025, față de 35% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+1,1%

Datoriile raportate sunt 465,5 K lei în 2025, față de 460,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025372,9 K lei+81,9% față de anul anterior2020: 105.3742021: 143.3362022: 142.3632023: 182.8502024: 205.0222025: 372.902
Rezultat net 202598,6 K lei+37,4% față de anul anterior2020: 52.4902021: 73.6782022: 47.8752023: 63.9252024: 71.8102025: 98.646
Angajați 20254+100% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 12023: 12024: 22025: 4
Capitaluri proprii 202598,8 K lei+37,3% față de anul anterior2020: 53.2562021: 126.9342022: 48.0752023: 66.2162024: 72.0102025: 98.846
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0186 K373 K2020: 105,4 K lei105,4 K20202021: 143,3 K lei143,3 K20212022: 142,4 K lei142,4 K20222023: 182,9 K lei182,9 K20232024: 205 K lei205 K20242025: 372,9 K lei372,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,7%51,4%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112020: 49,8%49,8%20202021: 51,4%51,4%20212022: 33,6%33,6%20222023: 35%35%20232024: 35%35%20242025: 26,5%26,5%2025

Cifra de afaceri: +81,9% față de anul anterior. Marja netă: 26,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii98,8 K lei+37,3% față de anul anterior
Datorii465,5 K lei+1,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri182,9 K lei205 K lei372,9 K lei+81,9% față de anul anterior
Rezultat net63,9 K lei71,8 K lei98,6 K lei+37,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii66,2 K lei72 K lei98,8 K lei+37,3% față de anul anterior
Datorii508,6 K lei460,3 K lei465,5 K lei+1,1% față de anul anterior
Creanțe465,3 K lei429,8 K lei363,6 K lei-15,4% față de anul anterior
Angajați124+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri26,5%39,7%n=11.21135%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)17,5%61,4%n=9.06713,5%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)82,5%35,2%n=9.06786,5%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31,8%31,1%n=9.06710%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)17,5%42%n=9.06513,5%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%99,2%n=10.68399,7%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,83×2,09×n=11.9511,04×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360351,06 zile98,48 zilen=10.144754,67 zile60,53 zilen=9.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—2,42 zilen=3.55247,52 zile2,36 zilen=3.375
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați93.226 lei256.476 lein=8.361102.511 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
372.902
Rezultat net
98.646
Angajați
4
Datorii
465.508
Active imobilizate
179.512
Active circulante
384.574
Capitaluri proprii
98.846
Venituri totale
373.220
Cheltuieli totale
263.748
Stocuri
—
Creanțe
363.643
Casă și conturi la bănci
20.931
Cheltuieli în avans
268
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
205.022
Rezultat net
71.810
Angajați
2
Datorii
460.328
Active imobilizate
53.165
Active circulante
479.173
Capitaluri proprii
72.010
Venituri totale
205.147
Cheltuieli totale
127.186
Stocuri
27.061
Creanțe
429.787
Casă și conturi la bănci
22.325
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.850
Rezultat net
63.925
Angajați
1
Datorii
508.642
Active imobilizate
51.084
Active circulante
523.774
Capitaluri proprii
66.216
Venituri totale
183.268
Cheltuieli totale
117.515
Stocuri
23.959
Creanțe
465.317
Casă și conturi la bănci
34.498
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.363
Rezultat net
47.875
Angajați
1
Datorii
580.473
Active imobilizate
48.560
Active circulante
579.988
Capitaluri proprii
48.075
Venituri totale
145.366
Cheltuieli totale
96.067
Stocuri
18.996
Creanțe
516.449
Casă și conturi la bănci
44.543
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.336
Rezultat net
73.678
Angajați
2
Datorii
24.114
Active imobilizate
25.560
Active circulante
125.488
Capitaluri proprii
126.934
Venituri totale
143.336
Cheltuieli totale
68.225
Stocuri
11.466
Creanțe
1.277
Casă și conturi la bănci
112.745
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
105.374
Rezultat net
52.490
Angajați
1
Datorii
8.600
Active imobilizate
17.278
Active circulante
44.578
Capitaluri proprii
53.256
Venituri totale
110.943
Cheltuieli totale
57.451
Stocuri
—
Creanțe
200
Casă și conturi la bănci
44.378
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-06-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34696986
Număr de înregistrare
J2015001009169
Înmatriculare
24 iunie 2015
EUID
ROONRC.J2015001009169
Formă juridică
SRL
Sediu social
DEZROBIRII 18 Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DEZROBIRII 18 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 iunie 2015
Înregistrare fiscală
11 martie 2025
Telefon
0761276992 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIURLIN MARIANA LOREDANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LORA MEDICAL CENTER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.06.2015
Înregistrare fiscală
25 iunie 2015
Număr registrul comerțului
J16/1009/2015
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0761276992 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. DEZROBIRII, NR.18, ET.2, AP.12
Cod poștal fiscal
200519
Strada sediului
Str. Dezrobirii
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200519
Strada domiciliului fiscal
Str. Dezrobirii
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200519

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI