Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LORCONSTRUCT SRL

LORCONSTRUCT SRL

CUI 17207311 · SRL· Sat Bezdead, Comuna Bezdead

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LORCONSTRUCT SRL are sediul în Sat Bezdead, Comuna Bezdead. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+124,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,3 mil. lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut24%

Marja netă calculată este 24% în 2025, față de -18,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+33,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,3 mil. lei+124,3% față de anul anterior2020: 894.0092021: 4.290.1012022: 7.347.7342023: 5.268.5212024: 1.463.4242025: 3.282.032
Rezultat net 2025788,6 K leiTrecere pe profit2020: -229.6502021: 1.199.5722022: 2.358.6972023: 1.907.9962024: -276.1712025: 788.610
Angajați 20257-12,5% față de anul anterior2020: 102021: 112022: 102023: 82024: 82025: 7
Capitaluri proprii 2025741,3 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: -1.291.9902021: -92.4182022: 2.228.8692023: 2.136.8652024: -47.3022025: 741.308
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.7 mil.2020: 894 K lei894 K20202021: 4,3 mil. lei4,3 mil.20212022: 7,3 mil. lei7,3 mil.20222023: 5,3 mil. lei5,3 mil.20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 3,3 mil. lei3,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25,7%5,3%36,2%2020: -25,7%-25,7%20202021: 28%28%20212022: 32,1%32,1%20222023: 36,2%36,2%20232024: -18,9%-18,9%20242025: 24%24%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +124,3% față de anul anterior.Marjă netă 24% · +42,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-47,3 K lei
2025741,3 K lei

Datorii raportate

20242,3 mil. lei
20251,9 mil. lei

Disponibilități bănești

2024525,9 K lei
2025723,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,3 mil. lei1,5 mil. lei3,3 mil. lei+124,3% față de anul anterior
Rezultat net1,9 mil. lei-276,2 K lei788,6 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii2,1 mil. lei-47,3 K lei741,3 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii636,6 K lei2,3 mil. lei1,9 mil. lei-15,4% față de anul anterior
Creanțe1,1 mil. lei1,1 mil. lei1,5 mil. lei+33,1% față de anul anterior
Angajați887-12,5% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă24%-18,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)29,7%-12,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii106,4%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat468.862 lei182.928 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)27,9%-2,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)72,1%102,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate17,6%26,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale1,14×0,72×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări160,5 zile270,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.282.032
Rezultat net
788.610
Angajați
7
Datorii
1.912.945
Active imobilizate
467.208
Active circulante
2.187.045
Capitaluri proprii
741.308
Venituri totale
3.284.664
Cheltuieli totale
2.345.993
Stocuri
—
Creanțe
1.463.690
Casă și conturi la bănci
723.355
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.463.424
Rezultat net
-276.171
Angajați
8
Datorii
2.259.886
Active imobilizate
587.098
Active circulante
1.625.486
Capitaluri proprii
-47.302
Venituri totale
1.468.762
Cheltuieli totale
1.744.933
Stocuri
—
Creanțe
1.099.566
Casă și conturi la bănci
525.920
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.268.521
Rezultat net
1.907.996
Angajați
8
Datorii
636.564
Active imobilizate
740.351
Active circulante
2.033.078
Capitaluri proprii
2.136.865
Venituri totale
5.269.392
Cheltuieli totale
3.056.285
Stocuri
—
Creanțe
1.121.776
Casă și conturi la bănci
911.302
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.347.734
Rezultat net
2.358.697
Angajați
10
Datorii
2.520.020
Active imobilizate
387.128
Active circulante
4.361.761
Capitaluri proprii
2.228.869
Venituri totale
7.347.739
Cheltuieli totale
4.831.149
Stocuri
1.913
Creanțe
3.581.114
Casă și conturi la bănci
778.734
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.290.101
Rezultat net
1.199.572
Angajați
11
Datorii
1.836.878
Active imobilizate
204.367
Active circulante
1.540.093
Capitaluri proprii
-92.418
Venituri totale
4.292.625
Cheltuieli totale
3.050.127
Stocuri
—
Creanțe
965.500
Casă și conturi la bănci
574.593
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
894.009
Rezultat net
-229.650
Angajați
10
Datorii
2.325.746
Active imobilizate
221.608
Active circulante
812.148
Capitaluri proprii
-1.291.990
Venituri totale
899.051
Cheltuieli totale
1.119.711
Stocuri
2.079
Creanțe
658.702
Casă și conturi la bănci
151.367
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-10-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-02-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3143.850 lei28.689 lei10.223 lei491 lei4.447 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17207311
Număr de înregistrare
J2005000142154
Înmatriculare
7 februarie 2005
EUID
ROONRC.J2005000142154
Formă juridică
SRL
Sediu social
COM. BEZDEAD Sat Bezdead, Comuna Bezdead Dâmboviţa
Adresă fiscală
COM. BEZDEAD Bezdead DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 februarie 2005
Înregistrare fiscală
7 mai 2026
Telefon
0763672000 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MĂNGUŢĂ LORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LORCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.02.2005
Înregistrare fiscală
7 februarie 2005
Număr registrul comerțului
J2005000142154
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa

Contact și adrese

Telefon
0763672000 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT BEZDEAD COM. BEZDEAD, COM. BEZDEAD
Strada sediului
COM. BEZDEAD
Localitatea sediului
Sat Bezdead Com. Bezdead
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
COM. BEZDEAD
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bezdead Com. Bezdead
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
13 februarie 2005
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 septembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
18 octombrie 2022
Publicare TVA la încasare
19 octombrie 2022
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Consiliul Judetean Dambovita1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii de cladiri (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 octombrie 2024Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de cladiri (Rev.2) · Anunț SCNA1112238

Autoritate: Consiliul Judetean Dambovita

CPV 45210000-2

T4 2024 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45210000-2

Vezi detaliile atribuirii →
6.446.352 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Bezdead, Comuna BezdeadCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI