Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LORD IC XC NI KA S.R.L.

LORD IC XC NI KA S.R.L.

CUI 41109626 · SRL· Loc. Dealu Pomilor, Municipiul Motru

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LORD IC XC NI KA S.R.L. are sediul în Loc. Dealu Pomilor, Municipiul Motru. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 621,4 K lei, față de 657,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,1%

Marja netă calculată este 1,1% în 2025, față de 1,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+11,6%

Datoriile raportate sunt 503,2 K lei în 2025, față de 450,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025621,4 K lei-5,5% față de anul anterior2020: 167.5992021: 710.7892022: 616.7322023: 491.6752024: 657.6172025: 621.377
Rezultat net 20256,7 K lei-8,6% față de anul anterior2020: -2.2702021: 248.1062022: 88.1822023: -55.1452024: 7.3062025: 6.675
Angajați 20258+0% față de anul anterior2020: 22021: 52022: 52023: 52024: 82025: 8
Capitaluri proprii 202552,1 K lei+14,7% față de anul anterior2020: 20.7032021: 268.8092022: 93.3072023: 38.1622024: 45.4692025: 52.144
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0355 K711 K2020: 167,6 K lei167,6 K20202021: 710,8 K lei710,8 K20212022: 616,7 K lei616,7 K20222023: 491,7 K lei491,7 K20232024: 657,6 K lei657,6 K20242025: 621,4 K lei621,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11,2%11,8%34,9%Mediana sectorului (2025): 2,2% · n=64862020: -1,4%-1,4%20202021: 34,9%34,9%20212022: 14,3%14,3%20222023: -11,2%-11,2%20232024: 1,1%1,1%20242025: 1,1%1,1%2025

Cifra de afaceri: -5,5% față de anul anterior. Marja netă: 1,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii52,1 K lei+14,7% față de anul anterior
Datorii503,2 K lei+11,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri491,7 K lei657,6 K lei621,4 K lei-5,5% față de anul anterior
Rezultat net-55,1 K lei7,3 K lei6,7 K lei-8,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii38,2 K lei45,5 K lei52,1 K lei+14,7% față de anul anterior
Datorii362,5 K lei450,9 K lei503,2 K lei+11,6% față de anul anterior
Creanțe14,4 K lei23,3 K lei13,4 K lei-42,5% față de anul anterior
Angajați588+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,1%2,2%n=6.4861,1%2,4%n=9.794
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)9,4%26,2%n=4.3929,2%28,2%n=6.710
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)90,6%73,8%n=4.39290,8%71,8%n=6.710
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)34,3%12,6%n=4.3922,4%12,2%n=6.710
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,2%1,3%n=4.3841,5%1,5%n=6.696
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive12,8%9,8%n=4.83116,1%11,6%n=7.223
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,73×0,98×n=7.9111,07×1×n=11.784
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3607,77 zile11,47 zilen=5.40512,77 zile11,07 zilen=7.904
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360189,84 zile128,93 zilen=5.926236,56 zile131,33 zilen=8.992
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați77.672 lei196.939 lein=4.55882.202 lei182.496 lein=7.099

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
621.377
Rezultat net
6.675
Angajați
8
Datorii
503.186
Active imobilizate
190.372
Active circulante
364.958
Capitaluri proprii
52.144
Venituri totale
828.424
Cheltuieli totale
798.008
Stocuri
327.667
Creanțe
13.404
Casă și conturi la bănci
23.887
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
657.617
Rezultat net
7.306
Angajați
8
Datorii
450.947
Active imobilizate
12.029
Active circulante
484.387
Capitaluri proprii
45.469
Venituri totale
814.989
Cheltuieli totale
789.426
Stocuri
432.135
Creanțe
23.322
Casă și conturi la bănci
28.930
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
491.675
Rezultat net
-55.145
Angajați
5
Datorii
362.499
Active imobilizate
8.200
Active circulante
392.461
Capitaluri proprii
38.162
Venituri totale
491.676
Cheltuieli totale
541.903
Stocuri
341.849
Creanțe
14.395
Casă și conturi la bănci
36.217
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
616.732
Rezultat net
88.182
Angajați
5
Datorii
140.097
Active imobilizate
1.238
Active circulante
232.166
Capitaluri proprii
93.307
Venituri totale
634.343
Cheltuieli totale
539.993
Stocuri
207.981
Creanțe
6.024
Casă și conturi la bănci
18.161
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
710.789
Rezultat net
248.106
Angajați
5
Datorii
51.354
Active imobilizate
2.588
Active circulante
317.575
Capitaluri proprii
268.809
Venituri totale
715.457
Cheltuieli totale
460.241
Stocuri
100.146
Creanțe
8.282
Casă și conturi la bănci
209.147
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.599
Rezultat net
-2.270
Angajați
2
Datorii
129.981
Active imobilizate
—
Active circulante
150.684
Capitaluri proprii
20.703
Venituri totale
173.488
Cheltuieli totale
174.082
Stocuri
135.950
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
14.734
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41109626
Număr de înregistrare
J2019000715188
Înmatriculare
14 mai 2019
EUID
ROONRC.J2019000715188
Formă juridică
SRL
Sediu social
Nucului 7 Loc. Dealu Pomilor, Municipiul Motru Gorj
Adresă fiscală
Ulţ Nucului 7 Dealu Pomilor GORJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 mai 2019
Înregistrare fiscală
16 februarie 2026
Telefon
0766958299 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LORD IC XC NI KA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.05.2019
Înregistrare fiscală
14 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019000715188
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Motru

Contact și adrese

Telefon
0766958299 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, LOC. DEALU POMILOR MUN. MOTRU, ULŢ. NUCULUI, NR.7
Cod poștal fiscal
215201
Strada sediului
Ulţ. Nucului
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Loc. Dealu Pomilor Mun. Motru
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
215201
Strada domiciliului fiscal
Ulţ. Nucului
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Dealu Pomilor Mun. Motru
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
215201

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

35 activități autorizate

CAEN 1011 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 3Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 1020 Rev. 3Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 1032 Rev. 3Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjLoc. Dealu Pomilor, Municipiul MotruCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI