Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LORENZO - CRISTIAN SHOP SRL

LORENZO - CRISTIAN SHOP SRL

CUI 36331951 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LORENZO - CRISTIAN SHOP SRL are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-94,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,4 K lei, față de 92,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-1,1 K%

Marja netă calculată este -1,1 K% în 2025, față de -2,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+248,7%

Datoriile raportate sunt 33,4 K lei în 2025, față de 9,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,4 K lei-94,2% față de anul anterior2020: 22.4162021: 113.4442022: 207.4452023: 112.8502024: 92.8042025: 5.396
Rezultat net 2025-58,2 K lei-2.144,3% față de anul anterior2020: -22.0182021: 33.9192022: 119.4692023: 28.0252024: -2.5922025: -58.171
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-32,5 K lei-226,5% față de anul anterior2020: 91.5722021: 125.4912022: 119.7092023: 28.2652024: 25.6732025: -32.470
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0104 K207 K2020: 22,4 K lei22,4 K20202021: 113,4 K lei113,4 K20212022: 207,4 K lei207,4 K20222023: 112,9 K lei112,9 K20232024: 92,8 K lei92,8 K20242025: 5,4 K lei5,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.078%-510,2%57,6%Mediana sectorului (2025): 2,9% · n=10012020: -98,2%-98,2%20202021: 29,9%29,9%20212022: 57,6%57,6%20222023: 24,8%24,8%20232024: -2,8%-2,8%20242025: -1.078%-1.078%2025

Cifra de afaceri: -94,2% față de anul anterior. Marja netă: -1.078%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-32,5 K lei-226,5% față de anul anterior
Datorii33,4 K lei+248,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri112,9 K lei92,8 K lei5,4 K lei-94,2% față de anul anterior
Rezultat net28 K lei-2,6 K lei-58,2 K lei-2.144,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii28,3 K lei25,7 K lei-32,5 K lei-226,5% față de anul anterior
Datorii12,9 K lei9,6 K lei33,4 K lei+248,7% față de anul anterior
Creanțe5,9 K lei-270 lei-242 lei+10,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-1.078%2,9%n=1.001-2,8%18,4%n=2.564
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—14%n=48358,2%60,7%n=1.872
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—85,3%n=48321,7%36%n=1.872
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—10,3%n=48312,6%25,8%n=1.872
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—0,3%n=483-5,9%10,7%n=1.872
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—10,2%n=704-10,1%37,9%n=2.432
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,03×0,82×n=1.2604,03×1,86×n=2.950
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360-16,15 zile8,55 zilen=734-1,05 zile55,83 zilen=2.108
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați5.396 lei158.219 lein=53692.804 lei161.192 lein=1.294

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.396
Rezultat net
-58.171
Angajați
1
Datorii
33.384
Active imobilizate
—
Active circulante
914
Capitaluri proprii
-32.470
Venituri totale
14.278
Cheltuieli totale
72.395
Stocuri
—
Creanțe
-242
Casă și conturi la bănci
1.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
92.804
Rezultat net
-2.592
Angajați
1
Datorii
9.573
Active imobilizate
5.541
Active circulante
38.586
Capitaluri proprii
25.673
Venituri totale
117.776
Cheltuieli totale
119.440
Stocuri
—
Creanțe
-270
Casă și conturi la bănci
38.856
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
8.881
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.850
Rezultat net
28.025
Angajați
1
Datorii
12.925
Active imobilizate
—
Active circulante
41.190
Capitaluri proprii
28.265
Venituri totale
113.419
Cheltuieli totale
84.266
Stocuri
—
Creanțe
5.944
Casă și conturi la bănci
35.246
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.445
Rezultat net
119.469
Angajați
1
Datorii
8.593
Active imobilizate
—
Active circulante
128.302
Capitaluri proprii
119.709
Venituri totale
208.435
Cheltuieli totale
86.928
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
128.302
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.444
Rezultat net
33.919
Angajați
1
Datorii
3.461
Active imobilizate
—
Active circulante
128.952
Capitaluri proprii
125.491
Venituri totale
113.444
Cheltuieli totale
78.391
Stocuri
4.069
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
124.883
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.416
Rezultat net
-22.018
Angajați
1
Datorii
3.620
Active imobilizate
—
Active circulante
95.192
Capitaluri proprii
91.572
Venituri totale
22.416
Cheltuieli totale
44.232
Stocuri
4.069
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
91.123
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 94% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-08-01Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 94% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-07-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36331951
Număr de înregistrare
J35/2107/2016
Înmatriculare
19 iulie 2016
EUID
ROONRC.J35/2107/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
INULUI 2 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea INULUI 2 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 iulie 2016
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STANCU MINODORA-CLAUDIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LORENZO - CRISTIAN SHOP SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.07.2016
Înregistrare fiscală
19 iulie 2016
Număr registrul comerțului
J35/2107/2016
Cod CAEN
4789
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, ALEEA INULUI, NR.2, CAMERA 4, ET.1, AP.4
Cod poștal fiscal
300415
Strada sediului
Aleea Inului
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300415
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Aleea Inului
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300415
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA SAG (PRIMARIA SAG)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Comuna Cristesti1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii pentru evenimente (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Servicii prestate de artisti independenti (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

1 august 2024Achiziție directă

Servicii artistice

Autoritate: Comuna Cristesti

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
76.630 leiValoare publicată
28 mai 2024Achiziție directă

Servicii artistice (servicii magie/iluzionism) - 1 iunie comuna Sag

Autoritate: COMUNA SAG (PRIMARIA SAG)

CPV 92312250-8 — Servicii prestate de artisti independenti (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92312250-8

Vezi detaliile atribuirii →
8.708 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 1729 Rev. 2Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6391 Rev. 2Activități ale agențiilor de știri

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9004 Rev. 2Activități de gestionare a sălilor de spectacole

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4789
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI