Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LORRAINE BEAUTY CONCEPT S.R.L.

LORRAINE BEAUTY CONCEPT S.R.L.

CUI 42717591 · SRL· Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LORRAINE BEAUTY CONCEPT S.R.L. are sediul în Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-37,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 207,4 K lei, față de 331,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-39%

Marja netă calculată este -39% în 2025, față de -3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+24,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025207,4 K lei-37,5% față de anul anterior2020: 9.0202021: 43.0702022: 207.2852023: 298.6602024: 331.9102025: 207.396
Rezultat net 2025-80,9 K lei-709,4% față de anul anterior2020: -21.1252021: -13.0102022: 33.8602023: 15.6992024: -9.9912025: -80.870
Angajați 20254+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 32023: 52024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025-75,3 K lei-1.436,4% față de anul anterior2020: -20.9252021: -33.9352022: -752023: 15.6242024: 5.6332025: -75.278
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0166 K332 K2020: 9 K lei9 K20202021: 43,1 K lei43,1 K20212022: 207,3 K lei207,3 K20222023: 298,7 K lei298,7 K20232024: 331,9 K lei331,9 K20242025: 207,4 K lei207,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-234,2%-108,9%16,3%Mediana sectorului (2025): 2,6% · n=15612020: -234,2%-234,2%20202021: -30,2%-30,2%20212022: 16,3%16,3%20222023: 5,3%5,3%20232024: -3%-3%20242025: -39%-39%2025

Cifra de afaceri: -37,5% față de anul anterior. Marja netă: -39%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-75,3 K lei-1.436,4% față de anul anterior
Datorii102,2 K lei+528% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri298,7 K lei331,9 K lei207,4 K lei-37,5% față de anul anterior
Rezultat net15,7 K lei-10 K lei-80,9 K lei-709,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii15,6 K lei5,6 K lei-75,3 K lei-1.436,4% față de anul anterior
Datorii28,8 K lei16,3 K lei102,2 K lei+528% față de anul anterior
Creanțe97 lei3,9 K lei4,8 K lei+24,9% față de anul anterior
Angajați544+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-39%2,6%n=1.561-3%1,8%n=2.387
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—0,8%n=1.26125,7%-4,7%n=1.934
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—95%n=1.26174,3%97,4%n=1.934
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—51,4%n=1.2610,2%55,4%n=1.934
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—0%n=1.260-45,6%0%n=1.933
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—22,9%n=1.026-177,4%30,8%n=1.476
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,26×0,4×n=1.9951,34×0,37×n=3.011
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3608,39 zile22,14 zilen=1.2244,2 zile23,18 zilen=1.775
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36014,98 zile20,99 zilen=7803,91 zile19,61 zilen=1.206
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați51.849 lei95.551 lein=1.02082.978 lei82.880 lein=1.649

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.396
Rezultat net
-80.870
Angajați
4
Datorii
102.223
Active imobilizate
—
Active circulante
26.945
Capitaluri proprii
-75.278
Venituri totale
207.471
Cheltuieli totale
286.267
Stocuri
8.629
Creanțe
4.833
Casă și conturi la bănci
13.483
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
331.910
Rezultat net
-9.991
Angajați
4
Datorii
16.277
Active imobilizate
41
Active circulante
21.869
Capitaluri proprii
5.633
Venituri totale
331.911
Cheltuieli totale
338.217
Stocuri
3.607
Creanțe
3.869
Casă și conturi la bănci
14.393
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.660
Rezultat net
15.699
Angajați
5
Datorii
28.796
Active imobilizate
3.870
Active circulante
40.550
Capitaluri proprii
15.624
Venituri totale
340.116
Cheltuieli totale
321.186
Stocuri
3.837
Creanțe
97
Casă și conturi la bănci
36.616
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.285
Rezultat net
33.860
Angajați
3
Datorii
21.817
Active imobilizate
—
Active circulante
21.742
Capitaluri proprii
-75
Venituri totale
207.285
Cheltuieli totale
171.352
Stocuri
1.376
Creanțe
3.870
Casă și conturi la bănci
16.496
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.070
Rezultat net
-13.010
Angajați
1
Datorii
41.413
Active imobilizate
—
Active circulante
7.478
Capitaluri proprii
-33.935
Venituri totale
43.070
Cheltuieli totale
55.166
Stocuri
—
Creanțe
3.870
Casă și conturi la bănci
3.608
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.020
Rezultat net
-21.125
Angajați
1
Datorii
26.111
Active imobilizate
—
Active circulante
5.186
Capitaluri proprii
-20.925
Venituri totale
9.020
Cheltuieli totale
29.934
Stocuri
—
Creanțe
3.870
Casă și conturi la bănci
1.316
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 38% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42717591
Număr de înregistrare
J35/1628/2020
Înmatriculare
2 iulie 2020
EUID
ROONRC.J35/1628/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
ETOLIA 4 Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ETOLIA 4 Dumbrăviţa TIMIŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 iulie 2020
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BURA AIDA ROMINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LORRAINE BEAUTY CONCEPT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.07.2020
Înregistrare fiscală
2 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J2020001628353
Cod CAEN
9623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT DUMBRĂVIŢA COM. DUMBRĂVIŢA, STR. ETOLIA, NR.4
Cod poștal fiscal
307160
Strada sediului
Str. Etolia
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307160
Strada domiciliului fiscal
Str. Etolia
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307160

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2025
TVA până la
19 ianuarie 2026
Anulare operată la
19 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9604 Rev. 2Activități de întreținere corporală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Dumbrăviţa, Comuna DumbrăviţaCAEN 9604
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI