Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LOTUS ALOGEN TRADING S.R.L.

LOTUS ALOGEN TRADING S.R.L.

CUI 43154461 · SRL· Oraş Pantelimon

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LOTUS ALOGEN TRADING S.R.L. are sediul în Oraş Pantelimon. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+63,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,6 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-6,3%

Marja netă calculată este -6,3% în 2025, față de 5,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+88,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,6 mil. lei+63,8% față de anul anterior2021: 180.5922022: 831.3082023: 785.1732024: 1.566.3702025: 2.565.302
Rezultat net 2025-160,3 K lei-284,8% față de anul anterior2020: -1.9822021: 2.9292022: 177.5082023: 1.4632024: 86.7442025: -160.336
Angajați 20252+100% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025106,5 K lei-60,1% față de anul anterior2020: -1.7822021: 1.1472022: 178.6562023: 180.1182024: 266.8622025: 106.526
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.—20202021: 180,6 K lei180,6 K20212022: 831,3 K lei831,3 K20222023: 785,2 K lei785,2 K20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 2,6 mil. lei2,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,3%7,6%21,4%Mediana sectorului (2025): 5,1% · n=469120202021: 1,6%1,6%20212022: 21,4%21,4%20222023: 0,2%0,2%20232024: 5,5%5,5%20242025: -6,3%-6,3%2025

Cifra de afaceri: +63,8% față de anul anterior. Marja netă: -6,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii106,5 K lei-60,1% față de anul anterior
Datorii4 mil. lei+62,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri785,2 K lei1,6 mil. lei2,6 mil. lei+63,8% față de anul anterior
Rezultat net1,5 K lei86,7 K lei-160,3 K lei-284,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii180,1 K lei266,9 K lei106,5 K lei-60,1% față de anul anterior
Datorii992,9 K lei2,5 mil. lei4 mil. lei+62,9% față de anul anterior
Creanțe233 K lei625,3 K lei1,2 mil. lei+88,5% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-6,3%5,1%n=4.6915,5%5,7%n=4.985
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—31,6%n=4.06610,1%36,2%n=4.303
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—68,1%n=4.06694%63,3%n=4.303
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—11%n=4.0660%11%n=4.303
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—4,3%n=4.0663,3%4,6%n=4.303
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-150,5%21%n=4.27932,5%21,1%n=4.534
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,99×1,1×n=5.9801,06×1,15×n=6.413
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360165,41 zile69,22 zilen=4.554143,71 zile64,91 zilen=4.770
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360329,4 zile67,46 zilen=4.074433,03 zile70,02 zilen=4.254
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.282.651 lei443.847 lein=3.3561.566.370 lei414.316 lein=3.672

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.565.302
Rezultat net
-160.336
Angajați
2
Datorii
4.048.674
Active imobilizate
—
Active circulante
3.992.906
Capitaluri proprii
106.526
Venituri totale
2.584.922
Cheltuieli totale
2.685.160
Stocuri
2.347.257
Creanțe
1.178.713
Casă și conturi la bănci
466.936
Cheltuieli în avans
162.294
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.566.370
Rezultat net
86.744
Angajați
1
Datorii
2.484.892
Active imobilizate
245
Active circulante
2.643.168
Capitaluri proprii
266.862
Venituri totale
1.567.464
Cheltuieli totale
1.438.154
Stocuri
1.884.138
Creanțe
625.273
Casă și conturi la bănci
133.757
Cheltuieli în avans
108.341
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
785.173
Rezultat net
1.463
Angajați
1
Datorii
992.875
Active imobilizate
—
Active circulante
1.099.257
Capitaluri proprii
180.118
Venituri totale
793.933
Cheltuieli totale
784.618
Stocuri
676.488
Creanțe
233.005
Casă și conturi la bănci
189.764
Cheltuieli în avans
73.736
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
831.308
Rezultat net
177.508
Angajați
1
Datorii
860.011
Active imobilizate
—
Active circulante
1.038.667
Capitaluri proprii
178.656
Venituri totale
831.330
Cheltuieli totale
637.657
Stocuri
655.384
Creanțe
254.229
Casă și conturi la bănci
129.054
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.592
Rezultat net
2.929
Angajați
—
Datorii
477.977
Active imobilizate
—
Active circulante
473.187
Capitaluri proprii
1.147
Venituri totale
180.592
Cheltuieli totale
172.244
Stocuri
387.822
Creanțe
69.350
Casă și conturi la bănci
16.015
Cheltuieli în avans
5.937
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.982
Angajați
—
Datorii
2.000
Active imobilizate
—
Active circulante
218
Capitaluri proprii
-1.782
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.982
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
218
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-10-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43154461
Număr de înregistrare
J2020004633239
Înmatriculare
7 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J2020004633239
Formă juridică
SRL
Sediu social
BÂRSEI 3A Oraş Pantelimon Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str BÂRSEI 3A Oraş Pantelimon ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 octombrie 2020
Înregistrare fiscală
16 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LI AIMEI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LOTUS ALOGEN TRADING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.10.2020
Înregistrare fiscală
7 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020004633239
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR BÂRSEI, NR.3A
Cod poștal fiscal
77145
Strada sediului
Str BÂRSEI
Numărul sediului
3A
Localitatea sediului
Orş. Pantelimon
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77145
Strada domiciliului fiscal
Str BÂRSEI
Numărul domiciliului fiscal
3A
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Pantelimon
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77145

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş PantelimonCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI