Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LOTUS SPA ORIGINS S.R.L.

LOTUS SPA ORIGINS S.R.L.

CUI 41903812 · SRL· Oraş Otopeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LOTUS SPA ORIGINS S.R.L. are sediul în Oraş Otopeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 278,3 K lei, față de 289,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât13,6%

Marja netă calculată este 13,6% în 2025, față de 46,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-26,6%

Datoriile raportate sunt 20,9 K lei în 2025, față de 28,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025278,3 K lei-3,8% față de anul anterior2020: 86.8142021: 155.3662022: 292.1662023: 287.0022024: 289.3002025: 278.349
Rezultat net 202537,8 K lei-71,8% față de anul anterior2020: 32.1382021: 102.5102022: 165.0172023: 168.4062024: 134.1312025: 37.829
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202538,4 K lei-71,5% față de anul anterior2020: 55.2272021: 157.7372022: 165.5572023: 169.0072024: 134.7322025: 38.430
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0146 K292 K2020: 86,8 K lei86,8 K20202021: 155,4 K lei155,4 K20212022: 292,2 K lei292,2 K20222023: 287 K lei287 K20232024: 289,3 K lei289,3 K20242025: 278,3 K lei278,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33%66%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=91902020: 37%37%20202021: 66%66%20212022: 56,5%56,5%20222023: 58,7%58,7%20232024: 46,4%46,4%20242025: 13,6%13,6%2025

Cifra de afaceri: -3,8% față de anul anterior. Marja netă: 13,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii38,4 K lei-71,5% față de anul anterior
Datorii20,9 K lei-26,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri287 K lei289,3 K lei278,3 K lei-3,8% față de anul anterior
Rezultat net168,4 K lei134,1 K lei37,8 K lei-71,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii169 K lei134,7 K lei38,4 K lei-71,5% față de anul anterior
Datorii6,1 K lei28,4 K lei20,9 K lei-26,6% față de anul anterior
Creanțe162,1 K lei112,9 K lei24,1 K lei-78,6% față de anul anterior
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,6%3,1%n=9.19046,4%1,3%n=13.055
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive98,4%37%n=5.22399,6%34,4%n=7.169
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,83×0,52×n=10.5145,73×0,51×n=14.983
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36031,18 zile10,68 zilen=6.330140,43 zile10,82 zilen=8.309
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3604,76 zile22,52 zilen=5.28711,41 zile25,15 zilen=7.322
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați139.175 lei76.053 lein=5.763144.650 lei63.420 lein=8.593

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.349
Rezultat net
37.829
Angajați
2
Datorii
20.850
Active imobilizate
—
Active circulante
59.005
Capitaluri proprii
38.430
Venituri totale
278.357
Cheltuieli totale
233.918
Stocuri
3.679
Creanțe
24.110
Casă și conturi la bănci
31.216
Cheltuieli în avans
275
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.300
Rezultat net
134.131
Angajați
2
Datorii
28.425
Active imobilizate
—
Active circulante
162.923
Capitaluri proprii
134.732
Venituri totale
289.419
Cheltuieli totale
131.677
Stocuri
9.168
Creanțe
112.854
Casă și conturi la bănci
40.901
Cheltuieli în avans
234
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.002
Rezultat net
168.406
Angajați
1
Datorii
6.138
Active imobilizate
—
Active circulante
174.911
Capitaluri proprii
169.007
Venituri totale
287.002
Cheltuieli totale
115.927
Stocuri
2.514
Creanțe
162.147
Casă și conturi la bănci
10.250
Cheltuieli în avans
234
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.166
Rezultat net
165.017
Angajați
1
Datorii
6.092
Active imobilizate
—
Active circulante
171.415
Capitaluri proprii
165.557
Venituri totale
292.166
Cheltuieli totale
124.266
Stocuri
4.176
Creanțe
161.474
Casă și conturi la bănci
5.765
Cheltuieli în avans
234
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.366
Rezultat net
102.510
Angajați
1
Datorii
11.705
Active imobilizate
—
Active circulante
169.442
Capitaluri proprii
157.737
Venituri totale
159.152
Cheltuieli totale
55.448
Stocuri
18.142
Creanțe
145.760
Casă și conturi la bănci
5.540
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.814
Rezultat net
32.138
Angajați
1
Datorii
5.096
Active imobilizate
—
Active circulante
60.323
Capitaluri proprii
55.227
Venituri totale
87.971
Cheltuieli totale
54.937
Stocuri
2.576
Creanțe
55.503
Casă și conturi la bănci
2.244
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-11-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41903812
Număr de înregistrare
J2019005117235
Înmatriculare
14 noiembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019005117235
Formă juridică
SRL
Sediu social
AVRAM IANCU 86-88 Oraş Otopeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str AVRAM IANCU 86-88 Oraş Otopeni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 noiembrie 2019
Înregistrare fiscală
16 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TEODORESCU ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LOTUS SPA ORIGINS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.11.2019
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019005117235
Cod CAEN
9622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, STR. AVRAM IANCU, NR.86-88, PARTER. O CAMERA CU SUPRAFAŢA DE 13.34 MP
Strada sediului
Str. Avram Iancu
Numărul sediului
86-88
Localitatea sediului
Orş. Otopeni
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
parter. o camera cu suprafaţa de 13.34 mp
Strada domiciliului fiscal
Str. Avram Iancu
Numărul domiciliului fiscal
86-88
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Otopeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
parter. o camera cu suprafaţa de 13.34 mp

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş OtopeniCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI