Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LUANA APARTMENTS S.R.L.

LUANA APARTMENTS S.R.L.

CUI 38006990 · SRL· Oraş Otopeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LUANA APARTMENTS S.R.L. are sediul în Oraş Otopeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+44,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 385,2 K lei, față de 266,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut44,9%

Marja netă calculată este 44,9% în 2025, față de -11,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+20,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025385,2 K lei+44,7% față de anul anterior2020: 19.8762021: 11.7932022: 15.5332023: 291.3132024: 266.1952025: 385.244
Rezultat net 2025173,1 K lei+663,6% față de anul anterior2020: -39.9182021: -33.3782022: -42.6482023: -39.3332024: -30.7132025: 173.099
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025633,7 K lei+37,6% față de anul anterior2020: 606.6672021: 573.2892022: 530.6412023: 491.3082024: 460.5952025: 633.693
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0193 K385 K2020: 19,9 K lei19,9 K20202021: 11,8 K lei11,8 K20212022: 15,5 K lei15,5 K20222023: 291,3 K lei291,3 K20232024: 266,2 K lei266,2 K20242025: 385,2 K lei385,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-283%-119,1%44,9%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=49672020: -200,8%-200,8%20202021: -283%-283%20212022: -274,6%-274,6%20222023: -13,5%-13,5%20232024: -11,5%-11,5%20242025: 44,9%44,9%2025

Cifra de afaceri: +44,7% față de anul anterior. Marja netă: 44,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii633,7 K lei+37,6% față de anul anterior
Datorii35,9 K lei-61,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri291,3 K lei266,2 K lei385,2 K lei+44,7% față de anul anterior
Rezultat net-39,3 K lei-30,7 K lei173,1 K lei+663,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii491,3 K lei460,6 K lei633,7 K lei+37,6% față de anul anterior
Datorii27,5 K lei93,8 K lei35,9 K lei-61,7% față de anul anterior
Creanțe508,5 K lei550 K lei663,4 K lei+20,6% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44,9%4,6%n=4.967-11,5%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,6%22,4%n=4.758—30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,4%67,2%n=4.758—59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%61,4%n=4.758—58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)25,9%0,5%n=4.754—1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive27,3%12,2%n=4.199-6,7%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii18,65×0,58×n=6.2985,91×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360619,97 zile35,76 zilen=4.415743,82 zile35,45 zilen=4.304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile16,72 zilen=2.656—16,43 zilen=2.595
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați192.622 lei151.923 lein=3.057133.098 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
385.244
Rezultat net
173.099
Angajați
2
Datorii
35.902
Active imobilizate
0
Active circulante
669.595
Capitaluri proprii
633.693
Venituri totale
397.219
Cheltuieli totale
191.281
Stocuri
0
Creanțe
663.448
Casă și conturi la bănci
6.147
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
266.195
Rezultat net
-30.713
Angajați
2
Datorii
93.751
Active imobilizate
—
Active circulante
554.346
Capitaluri proprii
460.595
Venituri totale
271.383
Cheltuieli totale
302.096
Stocuri
—
Creanțe
550.001
Casă și conturi la bănci
4.345
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
291.313
Rezultat net
-39.333
Angajați
2
Datorii
27.506
Active imobilizate
—
Active circulante
518.814
Capitaluri proprii
491.308
Venituri totale
301.734
Cheltuieli totale
338.129
Stocuri
—
Creanțe
508.545
Casă și conturi la bănci
10.269
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.533
Rezultat net
-42.648
Angajați
1
Datorii
6.457
Active imobilizate
—
Active circulante
537.098
Capitaluri proprii
530.641
Venituri totale
36.758
Cheltuieli totale
79.194
Stocuri
0
Creanțe
508.164
Casă și conturi la bănci
28.934
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.793
Rezultat net
-33.378
Angajați
1
Datorii
87.125
Active imobilizate
—
Active circulante
660.414
Capitaluri proprii
573.289
Venituri totale
20.656
Cheltuieli totale
53.840
Stocuri
99.993
Creanțe
556.482
Casă și conturi la bănci
3.939
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.876
Rezultat net
-39.918
Angajați
1
Datorii
8.399
Active imobilizate
—
Active circulante
615.066
Capitaluri proprii
606.667
Venituri totale
30.290
Cheltuieli totale
69.938
Stocuri
26.299
Creanțe
587.265
Casă și conturi la bănci
1.502
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-07-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38006990
Număr de înregistrare
J2017003914236
Înmatriculare
20 iulie 2017
EUID
ROONRC.J2017003914236
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTILOR 91B Oraş Otopeni Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal BUCUREŞTILOR 91B Oraş Otopeni ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 iulie 2017
Înregistrare fiscală
5 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COUSSI VALINA-CAMELIA-LUANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LUANA APARTMENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.07.2017
Înregistrare fiscală
20 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J2017003914236
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, CAL. BUCUREŞTILOR, NR.91B, CLĂDIREA DABEKO, ET.5, AP.2
Cod poștal fiscal
75100
Strada sediului
Cal. Bucureştilor
Numărul sediului
91B
Localitatea sediului
Orş. Otopeni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
75100
Detalii sediu
Clădirea Dabeko
Strada domiciliului fiscal
Cal. Bucureştilor
Numărul domiciliului fiscal
91B
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Otopeni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
75100
Detalii domiciliu fiscal
Clădirea Dabeko

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş OtopeniCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI