Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LUCA STAR MARKET S.R.L.

LUCA STAR MARKET S.R.L.

CUI 41500984 · SRL· Sat Alunişu, Comuna Cornăţelu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LUCA STAR MARKET S.R.L. are sediul în Sat Alunişu, Comuna Cornăţelu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-48,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 26,4 K lei, față de 51,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,7%

Marja netă calculată este 2,7% în 2025, față de 15,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-21,9%

Datoriile raportate sunt 7,4 K lei în 2025, față de 9,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202526,4 K lei-48,8% față de anul anterior2020: 31.0702021: 108.1562022: 58.7012023: 73.8232024: 51.6262025: 26.414
Rezultat net 2025704 lei-91,3% față de anul anterior2020: 40.2792021: 30.4782022: 9.9152023: 13.8432024: 8.0882025: 704
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202533,7 K lei+2,1% față de anul anterior2020: 31.1752021: 33.2332022: 18.8172023: 24.8862024: 32.9742025: 33.678
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate054 K108 K2020: 31,1 K lei31,1 K20202021: 108,2 K lei108,2 K20212022: 58,7 K lei58,7 K20222023: 73,8 K lei73,8 K20232024: 51,6 K lei51,6 K20242025: 26,4 K lei26,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%64,8%129,6%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 129,6%129,6%20202021: 28,2%28,2%20212022: 16,9%16,9%20222023: 18,8%18,8%20232024: 15,7%15,7%20242025: 2,7%2,7%2025

Cifra de afaceri: -48,8% față de anul anterior. Marja netă: 2,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii33,7 K lei+2,1% față de anul anterior
Datorii7,4 K lei-21,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri73,8 K lei51,6 K lei26,4 K lei-48,8% față de anul anterior
Rezultat net13,8 K lei8,1 K lei704 lei-91,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii24,9 K lei33 K lei33,7 K lei+2,1% față de anul anterior
Datorii-1,9 K lei9,5 K lei7,4 K lei-21,9% față de anul anterior
Creanțe46 lei1,1 K lei395 lei-64,5% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,7%2%n=29.73115,7%1,9%n=32.263
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,1%17,7%n=21.63224,5%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,54×0,95×n=35.4154,47×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,38 zile8,02 zilen=26.8287,77 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360187,51 zile63,03 zilen=27.38978,31 zile65,5 zilen=29.567

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.414
Rezultat net
704
Angajați
—
Datorii
7.426
Active imobilizate
—
Active circulante
41.104
Capitaluri proprii
33.678
Venituri totale
26.414
Cheltuieli totale
25.192
Stocuri
13.758
Creanțe
395
Casă și conturi la bănci
26.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.626
Rezultat net
8.088
Angajați
—
Datorii
9.503
Active imobilizate
—
Active circulante
42.477
Capitaluri proprii
32.974
Venituri totale
51.626
Cheltuieli totale
42.265
Stocuri
11.230
Creanțe
1.114
Casă și conturi la bănci
30.133
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.823
Rezultat net
13.843
Angajați
—
Datorii
-1.942
Active imobilizate
—
Active circulante
22.944
Capitaluri proprii
24.886
Venituri totale
73.823
Cheltuieli totale
57.772
Stocuri
2.388
Creanțe
46
Casă și conturi la bănci
20.510
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.701
Rezultat net
9.915
Angajați
—
Datorii
3.443
Active imobilizate
—
Active circulante
22.260
Capitaluri proprii
18.817
Venituri totale
58.701
Cheltuieli totale
47.286
Stocuri
5.336
Creanțe
7.774
Casă și conturi la bănci
9.150
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.156
Rezultat net
30.478
Angajați
—
Datorii
1.421
Active imobilizate
—
Active circulante
34.654
Capitaluri proprii
33.233
Venituri totale
108.156
Cheltuieli totale
74.821
Stocuri
3.804
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
30.850
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.070
Rezultat net
40.279
Angajați
—
Datorii
1.279
Active imobilizate
—
Active circulante
32.454
Capitaluri proprii
31.175
Venituri totale
79.058
Cheltuieli totale
37.263
Stocuri
31.754
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
700
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-08-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41500984
Număr de înregistrare
J15/1405/2019
Înmatriculare
8 august 2019
EUID
ROONRC.J15/1405/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Înv. Şt. Stăncescu 125 Sat Alunişu, Comuna Cornăţelu Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str. Înv. Şt. Stăncescu 125 Alunişu DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 august 2019
Înregistrare fiscală
18 februarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VOICU ELENA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LUCA STAR MARKET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.08.2019
Înregistrare fiscală
8 august 2019
Număr registrul comerțului
J15/1405/2019
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT ALUNIŞU COM. CORNĂŢELU, STR. ÎNV. ŞT. STĂNCESCU, NR.125
Strada sediului
Str. Înv. Şt. Stăncescu
Numărul sediului
125
Localitatea sediului
Sat Alunişu Com. Cornăţelu
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Înv. Şt. Stăncescu
Numărul domiciliului fiscal
125
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Alunişu Com. Cornăţelu
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Alunişu, Comuna CornăţeluCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI