Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LUCCONSTRUCT SRL

LUCCONSTRUCT SRL

CUI 17567779 · SRL· Sat Poieni, Comuna Poieni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

LUCCONSTRUCT SRL are sediul în Sat Poieni, Comuna Poieni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-12,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,8 mil. lei, față de 7,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut20,2%

Marja netă calculată este 20,2% în 2025, față de 16,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+29,7%

Datoriile raportate sunt 5,6 mil. lei în 2025, față de 4,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,8 mil. lei-12,1% față de anul anterior2020: 90.0002021: 2.076.4272022: 2.487.8782023: 3.598.2052024: 7.748.2132025: 6.809.819
Rezultat net 20251,4 mil. lei+10,7% față de anul anterior2020: 222.2522021: 425.4352022: 1.797.0802023: 1.104.4222024: 1.244.5642025: 1.377.827
Angajați 20254+100% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 32023: 32024: 22025: 4
Capitaluri proprii 20253 mil. lei-5,5% față de anul anterior2020: 1.224.5252021: 1.649.9602022: 3.522.8722023: 4.603.3332024: 3.130.5052025: 2.958.111
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.8 mil.2020: 90 K lei90 K20202021: 2,1 mil. lei2,1 mil.20212022: 2,5 mil. lei2,5 mil.20222023: 3,6 mil. lei3,6 mil.20232024: 7,7 mil. lei7,7 mil.20242025: 6,8 mil. lei6,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%123,5%246,9%2020: 246,9%246,9%20202021: 20,5%20,5%20212022: 72,2%72,2%20222023: 30,7%30,7%20232024: 16,1%16,1%20242025: 20,2%20,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,3% · n=132

Cifra de afaceri: -12,1% față de anul anterior.Marjă netă 20,2% · +4,2 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20243,1 mil. lei
20253 mil. lei

Datorii raportate

20244,3 mil. lei
20255,6 mil. lei

Disponibilități bănești

20241,7 mil. lei
20252,6 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,6 mil. lei7,7 mil. lei6,8 mil. lei-12,1% față de anul anterior
Rezultat net1,1 mil. lei1,2 mil. lei1,4 mil. lei+10,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,6 mil. lei3,1 mil. lei3 mil. lei-5,5% față de anul anterior
Datorii3 mil. lei4,3 mil. lei5,6 mil. lei+29,7% față de anul anterior
Creanțe5,1 mil. lei3,8 mil. lei3,4 mil. lei-9,6% față de anul anterior
Angajați324+100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă20,2%16,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=132) · 2024: 3,4% (n=136)

Rezultat / active (A+B)16,1%16,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,1% (n=136) · 2024: 4,3% (n=144)

Rezultat / capitaluri proprii46,6%39,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 10,1% (n=124) · 2024: 12,6% (n=130)

Vânzări per angajat1.702.455 lei3.874.107 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 668.546 lei (n=129) · 2024: 594.714 lei (n=138)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)34,5%42%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,5% (n=136) · 2024: 44,2% (n=144)

Datorii / active (A+B)65,5%58%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 52,2% (n=136) · 2024: 53,8% (n=144)

Ponderea activelor imobilizate16,1%15,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,5% (n=136) · 2024: 45% (n=144)

Active circulante / datorii totale1,28×1,46×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,92× (n=138) · 2024: 0,93× (n=146)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări180,5 zile175,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 72,9 zile (n=132) · 2024: 68,8 zile (n=136)

Stocuri în zile de vânzări61,2 zile40,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 31,6 zile (n=130) · 2024: 25 zile (n=135)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.809.819
Rezultat net
1.377.827
Angajați
4
Datorii
5.613.172
Active imobilizate
1.381.840
Active circulante
7.189.203
Capitaluri proprii
2.958.111
Venituri totale
7.082.893
Cheltuieli totale
5.470.421
Stocuri
1.157.915
Creanțe
3.414.762
Casă și conturi la bănci
2.616.526
Cheltuieli în avans
240
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.748.213
Rezultat net
1.244.564
Angajați
2
Datorii
4.326.735
Active imobilizate
1.147.262
Active circulante
6.309.128
Capitaluri proprii
3.130.505
Venituri totale
7.149.146
Cheltuieli totale
5.680.596
Stocuri
864.516
Creanțe
3.778.724
Casă și conturi la bănci
1.665.888
Cheltuieli în avans
850
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.598.205
Rezultat net
1.104.422
Angajați
3
Datorii
3.022.597
Active imobilizate
1.149.071
Active circulante
6.466.284
Capitaluri proprii
4.603.333
Venituri totale
3.985.265
Cheltuieli totale
2.733.248
Stocuri
1.311.480
Creanțe
5.072.404
Casă și conturi la bănci
82.400
Cheltuieli în avans
10.575
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.487.878
Rezultat net
1.797.080
Angajați
3
Datorii
2.476.053
Active imobilizate
1.145.317
Active circulante
4.853.403
Capitaluri proprii
3.522.872
Venituri totale
4.020.989
Cheltuieli totale
2.193.697
Stocuri
1.225.039
Creanțe
3.381.561
Casă și conturi la bănci
246.803
Cheltuieli în avans
205
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.076.427
Rezultat net
425.435
Angajați
2
Datorii
1.443.510
Active imobilizate
535.375
Active circulante
2.558.095
Capitaluri proprii
1.649.960
Venituri totale
2.332.529
Cheltuieli totale
1.888.612
Stocuri
360.166
Creanțe
2.085.187
Casă și conturi la bănci
112.742
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.000
Rezultat net
222.252
Angajați
1
Datorii
979.946
Active imobilizate
399.761
Active circulante
1.804.710
Capitaluri proprii
1.224.525
Venituri totale
348.025
Cheltuieli totale
122.293
Stocuri
—
Creanțe
1.506.554
Casă și conturi la bănci
298.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-05-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Dosar 345/1285/20262026-05-04 · Tribunalul ComercialCLUJ · Creditor

deschiderea procedurii la cererea debitorului · Fond

3 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-12-09 · 8:30

Soluție indisponibilă

2026-09-16 · 8:30

Amână cauza

Acordă termen de judecată la data de 9 decembrie 2026, sala 249, ora 8.30, pentru finalizarea demersurilor specifice perioadei de observaţie.

Document: incheieredesedinta · 2026-09-16

2026-05-13 · 10:30

Deschidere la cererea debitorului

Admite cererea formulată de către debitoarea MATHIAS RESURSE S.R.L. Dispune deschiderea procedurii insolvenţei în forma generală cu privire la debitoarea MATHIAS RESURSE SRL. Desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu practicianul în insolvenţă PHOENIX OMEGA IPURL. Stabileşte în favoarea administratorului judiciar provizoriu, până la confirmarea acestuia în condiţiile legii, un onorariu de 1.000 lei lunar + eventual TVA, dar fără a depăşi suma de 10.000 lei + eventual TVA, pentru întreaga procedură. Dispune desemnarea administratorului special în vederea reprezentării intereselor asocia?ilor. Instituie, în sarcina administratorului judiciar provizoriu, obligaţia de a examina situaţia economică a debitorului şi documentele depuse potrivit prevederilor art. 74 din Legea nr. 85/2014 şi de a întocmi un raport prin care să propună fie intrarea în procedura simplificată, fie continuarea perioadei de observaţie în cadrul procedurii generale, pe care îl va depune în termen de maxim 20 de zile de la data desemnării sale, cu obligaţia de a notifica propunerea de intrare în faliment prin procedura simplificată creditorilor care au depus cererea introductivă şi debitorului, prin administratorul special, depunând la instanţă, odată cu cererea, dovada îndeplinirii procedurii de notificare. Instituie, în sarcina administratorului judiciar, obligaţia de a depune la dosar, în termen de 40 de zile de la deschiderea procedurii, un raport amănunţit asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia stării de insolvenţă, cu menţionarea eventualelor indicii sau elemente preliminare privind persoanele cărora le-ar fi imputabilă şi cu privire la existenţa premiselor angajării răspunderii, în condiţiile art. 169 - 173 din Legea nr. 85/2014. Instituie, în sarcina administratorului judiciar, obligaţia de a depune lunar un raport cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitoarei, onorariul încasat, cu precizarea modalităţii de calcul al acestuia precum şi, dacă este cazul, stadiul efectuării inventarierii, un extras al acestuia urmând a fi publicat în BPI. Instituie, în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a efectua inventarierea bunurilor debitoarei, în termen de 60 de zile de la deschiderea procedurii, conform art. 101 din Legea nr. 85/2014. Dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare privind intrarea debitoarei în procedura generală de insolven?ă tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitoare şi Oficiului Registrului Comerţului, pentru efectuarea menţiunii, conform prev. art. 99-100 din Legea nr. 85/2014. Dispune comunicarea, de îndată, a prezentei hotărâri administratorului judiciar provizoriu desemnat, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei şi tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al administratorului judiciar. Pune în vedere administratorului judiciar să comunice de urgenţă băncilor instituirea acestei interdicţii. Stabileşte termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei la data de 01.07.2026. Fixează termenul limită de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe la data de 22.07.2026. Fixează termenul limită pentru prima şedinţă a adunării creditorilor la data de 31.07.2026. Fixează termenul limită pentru depunerea contestaţiilor cu privire la creanţele şi drepturile de preferinţă trecute de administratorul judiciar în tabelul preliminar, de 7 zile de la publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar. Fixează termenul limită pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru afişarea tabelului definit

Document: _Hotarare 848/2026 · 2026-05-13

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17567779
Număr de înregistrare
J2005001752129
Înmatriculare
10 mai 2005
EUID
ROONRC.J2005001752129
Formă juridică
SRL
Sediu social
FABRICII 1 Sat Poieni, Comuna Poieni Cluj
Adresă fiscală
Str FABRICII 1 Poieni CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 mai 2005
Înregistrare fiscală
5 martie 2026
Telefon
0744564704 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GIURGIUMAN LUCIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LUCCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.05.2005
Înregistrare fiscală
10 mai 2005
Număr registrul comerțului
J2005001752129
Cod CAEN
2363
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin

Contact și adrese

Telefon
0744564704 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT POIENI COM. POIENI, STR FABRICII, NR.1
Strada sediului
Str FABRICII
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Poieni Com. Poieni
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str FABRICII
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Poieni Com. Poieni
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
17 mai 2005
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2363 Rev. 3Fabricarea betonului

CAEN 2364 Rev. 3Fabricarea mortarului

CAEN 2366 Rev. 3Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Poieni, Comuna PoieniCAEN 2363
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI