Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LUK ART ENTERPRISE S.R.L.

LUK ART ENTERPRISE S.R.L.

CUI 47167081 · SRL· Sat Poiana Lacului, Comuna Poiana Lacului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

LUK ART ENTERPRISE S.R.L. are sediul în Sat Poiana Lacului, Comuna Poiana Lacului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+43,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 276,8 K lei, față de 192,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut35,4%

Marja netă calculată este 35,4% în 2025, față de -49,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-30,2%

Datoriile raportate sunt 89,6 K lei în 2025, față de 128,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025276,8 K lei+43,6% față de anul anterior2022: 46.2502023: 391.1502024: 192.7502025: 276.848
Rezultat net 202597,9 K lei+203,4% față de anul anterior2022: 37.3552023: 84.6302024: -94.6922025: 97.879
Angajați 20254+0% față de anul anterior2022: 32023: 52024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025297 lei+100,3% față de anul anterior2022: 37.5552023: 84.8312024: -97.5832025: 297
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0196 K391 K2022: 46,3 K lei46,3 K20222023: 391,2 K lei391,2 K20232024: 192,8 K lei192,8 K20242025: 276,8 K lei276,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-49,1%15,8%80,8%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732022: 80,8%80,8%20222023: 21,6%21,6%20232024: -49,1%-49,1%20242025: 35,4%35,4%2025

Cifra de afaceri: +43,6% față de anul anterior. Marja netă: 35,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii297 lei+100,3% față de anul anterior
Datorii89,6 K lei-30,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri391,2 K lei192,8 K lei276,8 K lei+43,6% față de anul anterior
Rezultat net84,6 K lei-94,7 K lei97,9 K lei+203,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii84,8 K lei-97,6 K lei297 lei+100,3% față de anul anterior
Datorii107,6 K lei128,3 K lei89,6 K lei-30,2% față de anul anterior
Creanțe99,8 K lei25,6 K lei15,2 K lei-40,5% față de anul anterior
Angajați544+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri35,4%9,1%n=21.873-49,1%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)0,3%34,2%n=18.786-317,4%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)99,7%64,5%n=18.786417,4%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)26,6%20,4%n=18.78610,6%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)108,9%2,2%n=18.775-308%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive32.955,9%19,6%n=21.049—24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,74×1,04×n=30.3830,21×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36019,79 zile95,63 zilen=19.90347,79 zile92,22 zilen=29.935
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați69.212 lei146.488 lein=18.34248.188 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.848
Rezultat net
97.879
Angajați
4
Datorii
89.576
Active imobilizate
23.944
Active circulante
65.929
Capitaluri proprii
297
Venituri totale
443.362
Cheltuieli totale
333.642
Stocuri
—
Creanțe
15.220
Casă și conturi la bănci
50.709
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.750
Rezultat net
-94.692
Angajați
4
Datorii
128.329
Active imobilizate
3.269
Active circulante
27.477
Capitaluri proprii
-97.583
Venituri totale
167.879
Cheltuieli totale
260.642
Stocuri
—
Creanțe
25.589
Casă și conturi la bănci
1.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
391.150
Rezultat net
84.630
Angajați
5
Datorii
107.613
Active imobilizate
—
Active circulante
192.444
Capitaluri proprii
84.831
Venituri totale
416.150
Cheltuieli totale
327.883
Stocuri
25.000
Creanțe
99.848
Casă și conturi la bănci
67.596
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.250
Rezultat net
37.355
Angajați
3
Datorii
8.836
Active imobilizate
—
Active circulante
46.391
Capitaluri proprii
37.555
Venituri totale
46.250
Cheltuieli totale
8.441
Stocuri
—
Creanțe
750
Casă și conturi la bănci
45.641
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-09-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-11-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

4 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47167081
Număr de înregistrare
J2022003111039
Înmatriculare
11 noiembrie 2022
EUID
ROONRC.J2022003111039
Formă juridică
SRL
Sediu social
667 Sat Poiana Lacului, Comuna Poiana Lacului Argeş
Adresă fiscală
667 Poiana Lacului ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 noiembrie 2022
Înregistrare fiscală
6 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STĂNESCU NICUŞOR FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LUK ART ENTERPRISE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.11.2022
Înregistrare fiscală
11 noiembrie 2022
Număr registrul comerțului
J2022003111039
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT POIANA LACULUI COM. POIANA LACULUI, , NR.667
Numărul sediului
667
Localitatea sediului
Sat Poiana Lacului Com. Poiana Lacului
Județul sediului
ARGEŞ
Numărul domiciliului fiscal
667
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Poiana Lacului Com. Poiana Lacului
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2023
TVA până la
15 aprilie 2026
Anulare operată la
15 aprilie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (4) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 POIANA LACULUI3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi relația

COMUNA POIANA LACULUI1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de renovare (Rev.2)3 din 4 înregistrări (75%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 septembrie 2025Achiziție directă

Servicii reparatii/renovare cladiri

Autoritate: COMUNA POIANA LACULUI

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
110.541 leiValoare publicată
30 iulie 2024Achiziție directă

SERVICII REPARATII /RENOVARE CLADIRI

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR 1 POIANA LACULUI

CPV 45453100-8 — Lucrari de renovare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453100-8

Vezi detaliile atribuirii →
14.280 leiValoare publicată
30 iulie 2024Achiziție directă

Servicii reparatii/renovare cladiri

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR 1 POIANA LACULUI

CPV 45453100-8 — Lucrari de renovare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453100-8

Vezi detaliile atribuirii →
14.650 leiValoare publicată
30 iulie 2024Achiziție directă

Servicii reparatii/renovare cladiri

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR 1 POIANA LACULUI

CPV 45453100-8 — Lucrari de renovare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453100-8

Vezi detaliile atribuirii →
11.730 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşSat Poiana Lacului, Comuna Poiana LaculuiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI