Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LUKACOM CONFECȚII METALICE S.R.L.

LUKACOM CONFECȚII METALICE S.R.L.

CUI 43585200 · SRL· Municipiul Ploieşti· Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-02-24. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

LUKACOM CONFECȚII METALICE S.R.L. are sediul în Municipiul Ploieşti și raportează activitatea fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-02-24. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-42,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 371 K lei, față de 644,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut16,2%

Marja netă calculată este 16,2% în 2024, față de 1,6% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024371 K lei-42,4% față de anul anterior2021: 163.0002022: 1.515.4742023: 644.5602024: 371.000
Rezultat net 202460 K lei+476,1% față de anul anterior2021: 1.1192022: 71.1852023: 10.4142024: 59.995
Angajați 20241+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024142,9 K lei+72,4% față de anul anterior2021: 1.3192022: 72.5042023: 82.9192024: 142.913
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0758 K2 mil.2021: 163 K lei163 K20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 644,6 K lei644,6 K20232024: 371 K lei371 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,1%16,2%Mediana sectorului (2024): 5% · n=31452021: 0,7%0,7%20212022: 4,7%4,7%20222023: 1,6%1,6%20232024: 16,2%16,2%2024

Cifra de afaceri: -42,4% față de anul anterior. Marja netă: 16,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii142,9 K lei+72,4% față de anul anterior
Datorii88,8 K lei-56,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei644,6 K lei371 K lei-42,4% față de anul anterior
Rezultat net71,2 K lei10,4 K lei60 K lei+476,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii72,5 K lei82,9 K lei142,9 K lei+72,4% față de anul anterior
Datorii563,8 K lei204,9 K lei88,8 K lei-56,6% față de anul anterior
Creanțe621,5 K lei226,4 K lei230 K lei+1,6% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16,2%5%n=3.1451,6%7,9%n=3.156
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive42%23,8%n=2.65812,6%32,3%n=2.737
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,61×1,02×n=3.8801,4×1,11×n=3.906
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360223,15 zile72,31 zilen=2.868126,45 zile79,95 zilen=2.845
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile34,89 zilen=2.0220 zile36,85 zilen=2.053
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați371.000 lei154.853 lein=2.604644.560 lei143.027 lein=2.595

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
371.000
Rezultat net
59.995
Angajați
1
Datorii
88.845
Active imobilizate
—
Active circulante
231.758
Capitaluri proprii
142.913
Venituri totale
371.000
Cheltuieli totale
305.787
Stocuri
1
Creanțe
229.968
Casă și conturi la bănci
1.789
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
644.560
Rezultat net
10.414
Angajați
1
Datorii
204.865
Active imobilizate
—
Active circulante
287.784
Capitaluri proprii
82.919
Venituri totale
644.560
Cheltuieli totale
628.022
Stocuri
1
Creanțe
226.396
Casă și conturi la bănci
61.387
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.515.474
Rezultat net
71.185
Angajați
1
Datorii
563.810
Active imobilizate
—
Active circulante
636.314
Capitaluri proprii
72.504
Venituri totale
1.515.474
Cheltuieli totale
1.401.977
Stocuri
8.237
Creanțe
621.509
Casă și conturi la bănci
6.568
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.000
Rezultat net
1.119
Angajați
—
Datorii
61.600
Active imobilizate
—
Active circulante
62.919
Capitaluri proprii
1.319
Venituri totale
163.000
Cheltuieli totale
156.991
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
62.919
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-02-24. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2024-01-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-02-24. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-01-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43585200
Număr de înregistrare
J2021000144299
Înmatriculare
20 ianuarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000144299
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO 14 Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO 14 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 ianuarie 2021
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STĂNESCU MIHALACHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LUKACOM CONFECŢII METALICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.01.2021
Înregistrare fiscală
20 ianuarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000144299
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO, NR.14, ET.PARTER, AP.1
Strada sediului
Str. Gheorghe Grigore Cantacuzino
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Gheorghe Grigore Cantacuzino
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 martie 2021
TVA până la
1 noiembrie 2025
Anulare operată la
3 noiembrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
24 februarie 2026
Publicarea deciziei
24 februarie 2026

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA GOSTINU (CONSILIUL LOCAL GOSTINU)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Mobilier urban (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 ianuarie 2024Achiziție directă

Mobilier Urban

Autoritate: COMUNA GOSTINU (CONSILIUL LOCAL GOSTINU)

CPV 34928400-2 — Mobilier urban (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34928400-2

Vezi detaliile atribuirii →
260.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI