Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LUKIONIC CONSTRUCT S.R.L.

LUKIONIC CONSTRUCT S.R.L.

CUI 43327449 · SRL· Sat Osica de Jos, Comuna Osica de Jos· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net nul.

LUKIONIC CONSTRUCT S.R.L. are sediul în Sat Osica de Jos, Comuna Osica de Jos și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Datoriile au scăzut-100%

Datoriile raportate sunt 0 lei în 2024, față de 47 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 27.0002023: 283.838
Rezultat net 20240 leiProfit redus la zero2020: 25.0662023: 230.6922024: 0
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024200 lei-99,9% față de anul anterior2020: 25.2662023: 230.9322024: 200
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0142 K284 K2020: 27 K lei27 K20202023: 283,8 K lei283,8 K2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%46,4%92,8%2020: 92,8%92,8%20202023: 81,3%81,3%20232024Reper 2024: mediana sectorului 8,4% · n=33.726

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023230,9 K lei
2024200 lei

Datorii raportate

202347 K lei
20240 lei

Disponibilități bănești

202348 K lei
2024200 lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020232024Ultima variație
Cifră de afaceri27 K lei283,8 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net25,1 K lei230,7 K lei0 leiProfit redus la zero
Capitaluri proprii25,3 K lei230,9 K lei200 lei-99,9% față de anul anterior
Datorii810 lei47 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe—230 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați—1—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă—81,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 8,4% (n=33.726) · 2023: 10,2% (n=34.967)

Rezultat / capitaluri proprii0%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 24,6% (n=31.114) · 2023: 32,8% (n=31.910)

Vânzări per angajat—283.838 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 126.637 lei (n=29.144) · 2023: 105.454 lei (n=30.692)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale—5,91×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,12× (n=44.266) · 2023: 1,23× (n=44.604)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări—291,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 92,2 zile (n=29.935) · 2023: 99,2 zile (n=30.621)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
200
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.838
Rezultat net
230.692
Angajați
1
Datorii
47.034
Active imobilizate
—
Active circulante
277.966
Capitaluri proprii
230.932
Venituri totale
283.838
Cheltuieli totale
50.308
Stocuri
—
Creanțe
230.000
Casă și conturi la bănci
47.966
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.000
Rezultat net
25.066
Angajați
—
Datorii
810
Active imobilizate
122
Active circulante
25.954
Capitaluri proprii
25.266
Venituri totale
27.000
Cheltuieli totale
1.124
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
25.954
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-02-18; reactivare la 2026-01-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-01-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-25

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-02-18; reactivare la 2026-01-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-01-30
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-11-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-24–2026-10-25 · verificat 2026-10-25.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43327449
Număr de înregistrare
J28/795/2020
Înmatriculare
13 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J28/795/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 101 Sat Osica de Jos, Comuna Osica de Jos Olt
Adresă fiscală
Str. PRINCIPALĂ 101 Osica de Jos OLT
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 noiembrie 2020
Înregistrare fiscală
9 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEAGU NICUŞOR-IONUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LUKIONIC CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.11.2020
Înregistrare fiscală
13 noiembrie 2020
Număr registrul comerțului
J28/795/2020
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caracal

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. OLT, SAT OSICA DE JOS COM. OSICA DE JOS, STR. PRINCIPALĂ, NR.101
Cod poștal fiscal
237153
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
101
Localitatea sediului
Sat Osica de Jos Com. Osica de Jos
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
237153
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
101
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Osica de Jos Com. Osica de Jos
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
237153

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
8 octombrie 2026
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
18 februarie 2025
Reactivare
30 ianuarie 2026
Publicarea deciziei
18 februarie 2025

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • inregistrare scop Tva.perioade TVA: valoare actualizată → valoare actualizată
    • Înregistrare în scopuri de TVA: Nu → Da

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-25Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltSat Osica de Jos, Comuna Osica de JosCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI