Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LULYDE FASHION S.R.L.

LULYDE FASHION S.R.L.

CUI 38690668 · SRL· Municipiul Blaj

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

LULYDE FASHION S.R.L. are sediul în Municipiul Blaj. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 79,8 K lei, față de 68,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât11,2%

Marja netă calculată este 11,2% în 2025, față de 14,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-41,3%

Datoriile raportate sunt 3,4 K lei în 2025, față de 5,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202579,8 K lei+16,4% față de anul anterior2020: 126.1062021: 176.0132022: 170.3932023: 147.5102024: 68.5572025: 79.802
Rezultat net 20258,9 K lei-9,2% față de anul anterior2020: 19.8442021: 27.7752022: 28.2912023: 5.0472024: 9.8242025: 8.920
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 12021: 22022: 12023: 12025: 1
Capitaluri proprii 202596,3 K lei-14,3% față de anul anterior2020: 52.2482021: 80.0232022: 108.3142023: 102.5612024: 112.3852025: 96.305
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate088 K176 K2020: 126,1 K lei126,1 K20202021: 176 K lei176 K20212022: 170,4 K lei170,4 K20222023: 147,5 K lei147,5 K20232024: 68,6 K lei68,6 K20242025: 79,8 K lei79,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,3%16,6%Mediana sectorului (2025): 2,2% · n=64862020: 15,7%15,7%20202021: 15,8%15,8%20212022: 16,6%16,6%20222023: 3,4%3,4%20232024: 14,3%14,3%20242025: 11,2%11,2%2025

Cifra de afaceri: +16,4% față de anul anterior. Marja netă: 11,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii96,3 K lei-14,3% față de anul anterior
Datorii3,4 K lei-41,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri147,5 K lei68,6 K lei79,8 K lei+16,4% față de anul anterior
Rezultat net5 K lei9,8 K lei8,9 K lei-9,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii102,6 K lei112,4 K lei96,3 K lei-14,3% față de anul anterior
Datorii3,7 K lei5,8 K lei3,4 K lei-41,3% față de anul anterior
Creanțe11,7 K lei36,8 K lei318 lei-99,1% față de anul anterior
Angajați1—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,2%2,2%n=6.48614,3%2,4%n=9.794
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)96,6%26,2%n=4.39295,1%28,2%n=6.710
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,4%73,8%n=4.3924,9%71,8%n=6.710
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,3%12,6%n=4.3922,4%12,2%n=6.710
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8,9%1,3%n=4.3848,3%1,5%n=6.696
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive9,3%9,8%n=4.8318,7%11,6%n=7.223
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii28,7×0,98×n=7.91119,96×1×n=11.784
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,43 zile11,47 zilen=5.405193 zile11,07 zilen=7.904
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360272,65 zile128,93 zilen=5.926339,38 zile131,33 zilen=8.992
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați79.802 lei196.939 lein=4.558—182.496 lein=7.099

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.802
Rezultat net
8.920
Angajați
1
Datorii
3.393
Active imobilizate
2.306
Active circulante
97.392
Capitaluri proprii
96.305
Venituri totale
79.806
Cheltuieli totale
69.062
Stocuri
60.438
Creanțe
318
Casă și conturi la bănci
36.636
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.557
Rezultat net
9.824
Angajați
—
Datorii
5.776
Active imobilizate
2.849
Active circulante
115.312
Capitaluri proprii
112.385
Venituri totale
68.557
Cheltuieli totale
57.087
Stocuri
64.631
Creanțe
36.754
Casă și conturi la bănci
13.927
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.510
Rezultat net
5.047
Angajați
1
Datorii
3.732
Active imobilizate
—
Active circulante
106.293
Capitaluri proprii
102.561
Venituri totale
151.510
Cheltuieli totale
145.160
Stocuri
60.652
Creanțe
11.717
Casă și conturi la bănci
33.924
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.393
Rezultat net
28.291
Angajați
1
Datorii
13.963
Active imobilizate
7.333
Active circulante
114.944
Capitaluri proprii
108.314
Venituri totale
181.643
Cheltuieli totale
151.903
Stocuri
108.591
Creanțe
318
Casă și conturi la bănci
6.035
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.013
Rezultat net
27.775
Angajați
2
Datorii
15.772
Active imobilizate
11.333
Active circulante
84.462
Capitaluri proprii
80.023
Venituri totale
191.763
Cheltuieli totale
162.948
Stocuri
75.046
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.416
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.106
Rezultat net
19.844
Angajați
1
Datorii
29.558
Active imobilizate
—
Active circulante
81.806
Capitaluri proprii
52.248
Venituri totale
126.106
Cheltuieli totale
105.077
Stocuri
76.375
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.431
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-01-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38690668
Număr de înregistrare
J1/28/2018
Înmatriculare
15 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J1/28/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHEORGHE DOJA 12 Municipiul Blaj Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GHEORGHE DOJA Blaj ALBA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 ianuarie 2018
Înregistrare fiscală
28 martie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MĂRGINEAN MARIUS DANIEL
administrator
MĂRGINEAN MARIUS TEODOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LULYDE FASHION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.01.2018
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J01/28/2018
Cod CAEN
4791
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Blaj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, MUN. BLAJ, STR. GHEORGHE DOJA, BL.12, AP.9
Cod poștal fiscal
515400
Strada sediului
Str. Gheorghe Doja
Localitatea sediului
Mun. Blaj
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
515400
Strada domiciliului fiscal
Str. Gheorghe Doja
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Blaj
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
515400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaMunicipiul BlajCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI