Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LUX GHEBERITE INSTAL SRL

LUX GHEBERITE INSTAL SRL

CUI 16325777 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

LUX GHEBERITE INSTAL SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Creanțe în creștere+143,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025
Datoriile au crescut+47,2%

Datoriile raportate sunt 148,4 K lei în 2025, față de 100,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025299,9 K leiFără an comparabil2020: 4.8172021: 19.5722022: 10.8352023: 5.8812025: 299.889
Rezultat net 202522,9 K lei+169,2% față de anul anterior2020: -7.9532021: -3.1962022: -6.1712023: -1.4012024: -33.0142025: 22.861
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-39,4 K lei+36,7% față de anul anterior2020: -18.4802021: -21.6762022: -27.8472023: -29.2482024: -62.2622025: -39.401
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0150 K300 K2020: 4,8 K lei4,8 K20202021: 19,6 K lei19,6 K20212022: 10,8 K lei10,8 K20222023: 5,9 K lei5,9 K2023—20242025: 299,9 K lei299,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-165,1%-78,7%7,6%Mediana sectorului (2025): 2,8% · n=28392020: -165,1%-165,1%20202021: -16,3%-16,3%20212022: -57%-57%20222023: -23,8%-23,8%202320242025: 7,6%7,6%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 7,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-39,4 K lei+36,7% față de anul anterior
Datorii148,4 K lei+47,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,9 K lei—299,9 K leiFără an comparabil
Rezultat net-1,4 K lei-33 K lei22,9 K lei+169,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-29,2 K lei-62,3 K lei-39,4 K lei+36,7% față de anul anterior
Datorii100,2 K lei100,8 K lei148,4 K lei+47,2% față de anul anterior
Creanțe11,1 K lei8,1 K lei19,7 K lei+143,5% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,6%2,8%n=2.839—2,9%n=4.670
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,73×1,02×n=3.7070,38×1,09×n=5.854
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36023,61 zile44,68 zilen=2.664—41,17 zilen=4.341
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36065,42 zile98,56 zilen=2.540—88,08 zilen=4.126
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați299.889 lei378.099 lein=2.130—360.449 lein=3.666

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.889
Rezultat net
22.861
Angajați
1
Datorii
148.350
Active imobilizate
—
Active circulante
108.949
Capitaluri proprii
-39.401
Venituri totale
298.808
Cheltuieli totale
270.977
Stocuri
54.495
Creanțe
19.669
Casă și conturi la bănci
34.785
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-33.014
Angajați
1
Datorii
100.784
Active imobilizate
—
Active circulante
38.522
Capitaluri proprii
-62.262
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
33.014
Stocuri
25.515
Creanțe
8.077
Casă și conturi la bănci
4.930
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.881
Rezultat net
-1.401
Angajați
—
Datorii
100.166
Active imobilizate
6.618
Active circulante
64.300
Capitaluri proprii
-29.248
Venituri totale
5.882
Cheltuieli totale
7.252
Stocuri
40.623
Creanțe
11.059
Casă și conturi la bănci
12.618
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.835
Rezultat net
-6.171
Angajați
1
Datorii
87.639
Active imobilizate
6.618
Active circulante
53.174
Capitaluri proprii
-27.847
Venituri totale
10.835
Cheltuieli totale
16.681
Stocuri
39.278
Creanțe
12.785
Casă și conturi la bănci
1.111
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.572
Rezultat net
-3.196
Angajați
1
Datorii
92.767
Active imobilizate
6.618
Active circulante
64.473
Capitaluri proprii
-21.676
Venituri totale
19.577
Cheltuieli totale
22.185
Stocuri
42.297
Creanțe
11.887
Casă și conturi la bănci
10.289
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.817
Rezultat net
-7.953
Angajați
1
Datorii
82.522
Active imobilizate
6.618
Active circulante
57.424
Capitaluri proprii
-18.480
Venituri totale
4.817
Cheltuieli totale
12.632
Stocuri
49.667
Creanțe
5.463
Casă și conturi la bănci
2.294
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-04-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

4 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16325777
Număr de înregistrare
J05/665/2004
Înmatriculare
9 aprilie 2004
EUID
ROONRC.J05/665/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CONSTANTIN TANASE 43 A Municipiul Oradea Bihor
Adresă fiscală
Str. CONSTANTIN TANASE 43 A ORADEA BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 aprilie 2004
Înregistrare fiscală
20 februarie 2025
Telefon
0744782034 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MALITA MARIA MAGDALENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LUX GHEBERITE INSTAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.04.2004
Înregistrare fiscală
13 aprilie 2004
Număr registrul comerțului
J05/665/2004
Cod CAEN
4799
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0744782034 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. CONSTANTIN TĂNASE, NR.43 A
Cod poștal fiscal
410079
Strada sediului
Str. Constantin Tănase
Numărul sediului
43 A
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
410079
Strada domiciliului fiscal
Str. Constantin Tănase
Numărul domiciliului fiscal
43 A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
410079

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
13 aprilie 2004
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (4) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02216 CLUJ-NAPOCA2 din 4 înregistrări (50%) · Vezi relația

AGENTIA DE PLATI SI INTERVENTIE PENTRU AGRICULTURA – Centrul judetean Bihor1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

Comuna Lazuri1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de instalatii pentru cladiri (Rev.2)2 din 4 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor de constructii (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)1 din 4 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 iunie 2026Achiziție directă

PACHET SERVICE APARATE DE AER CONDITIONAT

Autoritate: AGENTIA DE PLATI SI INTERVENTIE PENTRU AGRICULTURA – Centrul judetean Bihor

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
6.915 leiValoare publicată
23 martie 2026Achiziție directă

PACHET SERVICE - MENTENANTA APARATE DE CLIMATIZARE 12000/24000 BTU/H

Autoritate: Comuna Lazuri

CPV 50700000-2 — Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor de constructii (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50700000-2

Vezi detaliile atribuirii →
5.595 leiValoare publicată
1 iulie 2025Achiziție directă

MONTARE APARATE DE CLIMATIZARE IN LIMITA KITULUI DE ORIGINAL 3 ML

Autoritate: MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02216 CLUJ-NAPOCA

CPV 45300000-0 — Lucrari de instalatii pentru cladiri (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.761 leiValoare publicată
26 iunie 2025Achiziție directă

DEMONTARE APARATE DE AER CONDITIONAT 9000 / 12000 BTU/H

Autoritate: MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02216 CLUJ-NAPOCA

CPV 45300000-0 — Lucrari de instalatii pentru cladiri (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
3.443 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5263 Rev. 1Comerț cu amănuntul care nu se efectuează prin magazine

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaStrada Constantin TanaseCAEN 4673
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI