Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/LUXORIENT MINNA PARFUM S.R.L.

LUXORIENT MINNA PARFUM S.R.L.

CUI 41815362 · SRL· Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

LUXORIENT MINNA PARFUM S.R.L. are sediul în Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,9 mil. lei, față de 4,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,7%

Marja netă calculată este 0,7% în 2025, față de 10% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,4%

Datoriile raportate sunt 1,3 mil. lei în 2025, față de 1,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,9 mil. lei-6,3% față de anul anterior2020: 1.168.8682021: 2.340.1302022: 3.345.3522023: 3.934.6912024: 4.127.5492025: 3.869.287
Rezultat net 202527,4 K lei-93,3% față de anul anterior2020: 225.7942021: 373.9482022: 386.5682023: 485.0742024: 410.7572025: 27.380
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 32021: 42022: 62023: 62024: 52025: 4
Capitaluri proprii 202527,6 K lei-95,1% față de anul anterior2020: 247.8462021: 374.1882022: 386.8082023: 485.3142024: 567.1262025: 27.621
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202021: 2,3 mil. lei2,3 mil.20212022: 3,3 mil. lei3,3 mil.20222023: 3,9 mil. lei3,9 mil.20232024: 4,1 mil. lei4,1 mil.20242025: 3,9 mil. lei3,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,7%19,3%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 19,3%19,3%20202021: 16%16%20212022: 11,6%11,6%20222023: 12,3%12,3%20232024: 10%10%20242025: 0,7%0,7%2025

Cifra de afaceri: -6,3% față de anul anterior. Marja netă: 0,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii27,6 K lei-95,1% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei-0,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,9 mil. lei4,1 mil. lei3,9 mil. lei-6,3% față de anul anterior
Rezultat net485,1 K lei410,8 K lei27,4 K lei-93,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii485,3 K lei567,1 K lei27,6 K lei-95,1% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei1,3 mil. lei1,3 mil. lei-0,4% față de anul anterior
Creanțe892,9 K lei926,8 K lei616,5 K lei-33,5% față de anul anterior
Angajați654-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,7%2%n=29.73110%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)2,1%22,4%n=20.74130,7%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)98,4%77,8%n=20.74170,8%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)14,9%15,6%n=20.74112,3%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,1%2,2%n=20.72322,2%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,1%17,7%n=21.63272,4%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,86×0,95×n=35.4151,24×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36057,36 zile8,02 zilen=26.82880,83 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36020,39 zile63,03 zilen=27.38954,66 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați967.322 lei259.175 lein=21.783825.510 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.869.287
Rezultat net
27.380
Angajați
4
Datorii
1.304.564
Active imobilizate
197.440
Active circulante
1.128.092
Capitaluri proprii
27.621
Venituri totale
3.921.342
Cheltuieli totale
3.881.620
Stocuri
219.193
Creanțe
616.519
Casă și conturi la bănci
292.380
Cheltuieli în avans
6.653
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.127.549
Rezultat net
410.757
Angajați
5
Datorii
1.309.161
Active imobilizate
228.033
Active circulante
1.621.633
Capitaluri proprii
567.126
Venituri totale
3.848.479
Cheltuieli totale
3.362.619
Stocuri
626.684
Creanțe
926.752
Casă și conturi la bănci
68.197
Cheltuieli în avans
26.621
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.934.691
Rezultat net
485.074
Angajați
6
Datorii
1.125.237
Active imobilizate
228.487
Active circulante
1.335.474
Capitaluri proprii
485.314
Venituri totale
3.794.439
Cheltuieli totale
3.237.593
Stocuri
290.341
Creanțe
892.852
Casă și conturi la bănci
152.281
Cheltuieli în avans
46.590
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.345.352
Rezultat net
386.568
Angajați
6
Datorii
455.324
Active imobilizate
145.573
Active circulante
626.673
Capitaluri proprii
386.808
Venituri totale
3.400.074
Cheltuieli totale
2.980.188
Stocuri
162.642
Creanțe
364.939
Casă și conturi la bănci
99.092
Cheltuieli în avans
69.886
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.340.130
Rezultat net
373.948
Angajați
4
Datorii
246.199
Active imobilizate
160.033
Active circulante
332.190
Capitaluri proprii
374.188
Venituri totale
2.363.137
Cheltuieli totale
1.965.740
Stocuri
136.567
Creanțe
110.220
Casă și conturi la bănci
85.403
Cheltuieli în avans
128.164
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.168.868
Rezultat net
225.794
Angajați
3
Datorii
133.577
Active imobilizate
122.840
Active circulante
258.311
Capitaluri proprii
247.846
Venituri totale
1.176.083
Cheltuieli totale
941.492
Stocuri
126.810
Creanțe
19.758
Casă și conturi la bănci
111.743
Cheltuieli în avans
272
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41815362
Număr de înregistrare
J2019004023353
Înmatriculare
25 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J2019004023353
Formă juridică
SRL
Sediu social
PĂCII 14 Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PĂCII 14 Ghiroda TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
URSU MARIA COSTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
LUXORIENT MINNA PARFUM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.10.2019
Înregistrare fiscală
25 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019004023353
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT GHIRODA COM. GHIRODA, STR. PĂCII, NR.14, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
307200
Strada sediului
Str. Păcii
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Sat Ghiroda Com. Ghiroda
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307200
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Păcii
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ghiroda Com. Ghiroda
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307200
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

49 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4646 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4648 Rev. 3Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Ghiroda, Comuna GhirodaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI