Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/M & P ROATA NOROCULUI CIOCOVENI PRODCOM SRL

M & P ROATA NOROCULUI CIOCOVENI PRODCOM SRL

CUI 4502166 · SRL· Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

M & P ROATA NOROCULUI CIOCOVENI PRODCOM SRL are sediul în Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-56,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 32,4 K lei, față de 75,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-0,2%

Marja netă calculată este -0,2% în 2025, față de 3,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202532,4 K lei-56,9% față de anul anterior2020: 68.2912021: 63.1772022: 58.0662023: 58.0472024: 75.1612025: 32.371
Rezultat net 2025-74 lei-102,6% față de anul anterior2020: 4.0952021: -5862022: -3.8332023: 4.5652024: 2.8112025: -74
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20255,9 K lei-81,8% față de anul anterior2020: 29.3912021: 28.8052022: 24.9732023: 29.5372024: 32.3482025: 5.873
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate038 K75 K2020: 68,3 K lei68,3 K20202021: 63,2 K lei63,2 K20212022: 58,1 K lei58,1 K20222023: 58 K lei58 K20232024: 75,2 K lei75,2 K20242025: 32,4 K lei32,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,6%0,6%7,9%Mediana sectorului (2025): 1,5% · n=73122020: 6%6%20202021: -0,9%-0,9%20212022: -6,6%-6,6%20222023: 7,9%7,9%20232024: 3,7%3,7%20242025: -0,2%-0,2%2025

Cifra de afaceri: -56,9% față de anul anterior. Marja netă: -0,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii5,9 K lei-81,8% față de anul anterior
Datorii-619 lei-429,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri58 K lei75,2 K lei32,4 K lei-56,9% față de anul anterior
Rezultat net4,6 K lei2,8 K lei-74 lei-102,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii29,5 K lei32,3 K lei5,9 K lei-81,8% față de anul anterior
Datorii68 lei188 lei-619 lei-429,3% față de anul anterior
Creanțe—314 lei120 lei-61,8% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-0,2%1,5%n=7.3123,7%1,6%n=8.153
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-1,3%16,4%n=5.3168,7%13,7%n=5.972
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii—0,7×n=9.488173,06×0,75×n=10.446
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,33 zile15,2 zilen=6.6791,5 zile14,21 zilen=7.268
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—34,9 zilen=6.528103,86 zile37,13 zilen=7.157

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.371
Rezultat net
-74
Angajați
—
Datorii
-619
Active imobilizate
—
Active circulante
5.254
Capitaluri proprii
5.873
Venituri totale
32.371
Cheltuieli totale
32.445
Stocuri
—
Creanțe
120
Casă și conturi la bănci
5.134
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.161
Rezultat net
2.811
Angajați
—
Datorii
188
Active imobilizate
—
Active circulante
32.536
Capitaluri proprii
32.348
Venituri totale
75.161
Cheltuieli totale
71.896
Stocuri
21.683
Creanțe
314
Casă și conturi la bănci
10.539
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.047
Rezultat net
4.565
Angajați
—
Datorii
68
Active imobilizate
—
Active circulante
29.605
Capitaluri proprii
29.537
Venituri totale
58.047
Cheltuieli totale
52.633
Stocuri
18.448
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.157
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.066
Rezultat net
-3.833
Angajați
—
Datorii
418
Active imobilizate
—
Active circulante
25.391
Capitaluri proprii
24.973
Venituri totale
58.066
Cheltuieli totale
60.245
Stocuri
13.522
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.869
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
63.177
Rezultat net
-586
Angajați
—
Datorii
96
Active imobilizate
—
Active circulante
28.901
Capitaluri proprii
28.805
Venituri totale
63.177
Cheltuieli totale
62.058
Stocuri
18.000
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
10.901
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.291
Rezultat net
4.095
Angajați
—
Datorii
380
Active imobilizate
—
Active circulante
29.771
Capitaluri proprii
29.391
Venituri totale
68.291
Cheltuieli totale
62.250
Stocuri
13.198
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
16.573
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1999-01-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4502166
Număr de înregistrare
J1998000285523
Înmatriculare
15 decembrie 1998
EUID
ROONRC.J1998000285523
Formă juridică
SRL
Sediu social
Com. VALEA DRAGULUI Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului Giurgiu
Adresă fiscală
Com. VALEA DRAGULUI Valea Dragului GIURGIU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 ianuarie 1999
Înregistrare fiscală
29 iulie 2025
Telefon
0246258874 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MINCIU NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
M & P ROATA NOROCULUI CIOCOVENI PRODCOM SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 19.06.2026
Înregistrare fiscală
16 august 1993
Număr registrul comerțului
J1998000285523
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Contact și adrese

Telefon
0246258874 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT VALEA DRAGULUI COM. VALEA DRAGULUI, COM. VALEA DRAGULUI
Strada sediului
Com. VALEA DRAGULUI
Localitatea sediului
Sat Valea Dragului Com. Valea Dragului
Județul sediului
GIURGIU
Strada domiciliului fiscal
Com. VALEA DRAGULUI
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Valea Dragului Com. Valea Dragului
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 1996
TVA până la
30 septembrie 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Valea Dragului, Comuna Valea DraguluiCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI