Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAD INDUSTRIAL AUTOMATION S.R.L.

MAD INDUSTRIAL AUTOMATION S.R.L.

CUI 39437753 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MAD INDUSTRIAL AUTOMATION S.R.L. are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+17,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 453,8 K lei, față de 385,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât35,1%

Marja netă calculată este 35,1% în 2025, față de 41,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+37%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025453,8 K lei+17,6% față de anul anterior2020: 287.0962021: 284.9742022: 241.6092023: 467.0082024: 385.9162025: 453.763
Rezultat net 2025159,1 K lei-0,9% față de anul anterior2020: 128.2002021: 138.0622022: 148.2082023: 314.9862024: 160.5892025: 159.084
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025159,3 K lei-0,9% față de anul anterior2020: 128.4402021: 138.3022022: 148.4482023: 315.2262024: 160.8292025: 159.324
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0234 K467 K2020: 287,1 K lei287,1 K20202021: 285 K lei285 K20212022: 241,6 K lei241,6 K20222023: 467 K lei467 K20232024: 385,9 K lei385,9 K20242025: 453,8 K lei453,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%33,7%67,4%Mediana sectorului (2025): 23,5% · n=6312020: 44,7%44,7%20202021: 48,4%48,4%20212022: 61,3%61,3%20222023: 67,4%67,4%20232024: 41,6%41,6%20242025: 35,1%35,1%2025

Cifra de afaceri: +17,6% față de anul anterior. Marja netă: 35,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii159,3 K lei-0,9% față de anul anterior
Datorii202,8 K lei+201,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri467 K lei385,9 K lei453,8 K lei+17,6% față de anul anterior
Rezultat net315 K lei160,6 K lei159,1 K lei-0,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii315,2 K lei160,8 K lei159,3 K lei-0,9% față de anul anterior
Datorii84,5 K lei67,2 K lei202,8 K lei+201,8% față de anul anterior
Creanțe274,2 K lei87 K lei119,2 K lei+37% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri35,1%23,5%n=63141,6%22,7%n=615
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)44%54,6%n=52469,9%62,7%n=495
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)56%45,6%n=52429,2%37,3%n=495
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,2%14,1%n=52429,2%14,4%n=495
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)43,9%19,3%n=52469,8%17,7%n=495
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%72,8%n=63299,9%54,2%n=623
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,78×1,76×n=7302,42×2,05×n=739
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36094,56 zile122,9 zilen=61181,18 zile99,7 zilen=593
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați453.763 lei266.317 lein=522385.916 lei268.186 lein=519

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
453.763
Rezultat net
159.084
Angajați
1
Datorii
202.763
Active imobilizate
687
Active circulante
361.400
Capitaluri proprii
159.324
Venituri totale
458.663
Cheltuieli totale
290.738
Stocuri
—
Creanțe
119.190
Casă și conturi la bănci
242.210
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
385.916
Rezultat net
160.589
Angajați
1
Datorii
67.174
Active imobilizate
67.221
Active circulante
162.728
Capitaluri proprii
160.829
Venituri totale
386.227
Cheltuieli totale
219.579
Stocuri
—
Creanțe
87.028
Casă și conturi la bănci
75.700
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.946
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
467.008
Rezultat net
314.986
Angajați
1
Datorii
84.541
Active imobilizate
96.754
Active circulante
304.959
Capitaluri proprii
315.226
Venituri totale
470.231
Cheltuieli totale
150.573
Stocuri
—
Creanțe
274.247
Casă și conturi la bănci
30.712
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.946
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.609
Rezultat net
148.208
Angajați
1
Datorii
117.809
Active imobilizate
114.163
Active circulante
154.040
Capitaluri proprii
148.448
Venituri totale
248.977
Cheltuieli totale
95.293
Stocuri
—
Creanțe
143.065
Casă și conturi la bănci
10.975
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.946
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
284.974
Rezultat net
138.062
Angajați
1
Datorii
50.364
Active imobilizate
2.394
Active circulante
190.612
Capitaluri proprii
138.302
Venituri totale
290.895
Cheltuieli totale
149.922
Stocuri
—
Creanțe
11.685
Casă și conturi la bănci
178.927
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.340
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
287.096
Rezultat net
128.200
Angajați
1
Datorii
90.342
Active imobilizate
4.789
Active circulante
221.869
Capitaluri proprii
128.440
Venituri totale
290.623
Cheltuieli totale
159.649
Stocuri
—
Creanțe
8.858
Casă și conturi la bănci
213.011
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
7.876
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-08-20; reactivare la 2020-09-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-09-16

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-08-20; reactivare la 2020-09-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-09-16
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-06-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39437753
Număr de înregistrare
J8/1304/2018
Înmatriculare
5 iunie 2018
EUID
ROONRC.J8/1304/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
EGRETEI 7 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. EGRETEI 7 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 iunie 2018
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0771731120 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ALBERT ANDREI-IOSIF

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAD INDUSTRIAL AUTOMATION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.06.2018
Înregistrare fiscală
5 iunie 2018
Număr registrul comerțului
J08/1304/2018
Cod CAEN
3320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0771731120 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. EGRETEI, NR.7, BIROUL 1, AP.63
Strada sediului
Str. Egretei
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Detalii sediu
Biroul 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Egretei
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Detalii domiciliu fiscal
Biroul 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
22 septembrie 2020
Perioada 2: TVA de la
9 iulie 2018
Perioada 2: TVA până la
20 august 2020
Perioada 2: Anulare operată la
1 septembrie 2020
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
20 august 2020
Reactivare
16 septembrie 2020
Publicarea deciziei
25 august 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 3320
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI