Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAGAZINUL DE LA MOARĂ S.R.L.

MAGAZINUL DE LA MOARĂ S.R.L.

CUI 43207825 · SRL· Sat Gulianca, Comuna Salcia Tudor

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

MAGAZINUL DE LA MOARĂ S.R.L. are sediul în Sat Gulianca, Comuna Salcia Tudor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202568,9 K leiFără an comparabil2021: 298.0472022: 245.8902023: 176.0212024: 182.0532025: 68.894
Rezultat net 2025-25 K leiFără an comparabil2020: -3012021: -9.9002022: 32.8542023: 28.6282024: -100.4682025: -25.003
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 22022: 1
Capitaluri proprii 2025-74 K leiFără an comparabil2020: -1012021: -10.0012022: 22.8522023: 51.4812024: -48.9872025: -73.990
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0149 K298 K—20202021: 298 K lei298 K20212022: 245,9 K lei245,9 K20222023: 176 K lei176 K20232024: 182,1 K lei182,1 K20242025: 68,9 K lei68,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-55,2%-19,5%16,3%Mediana sectorului (2025): 0% · n=233220202021: -3,3%-3,3%20212022: 13,4%13,4%20222023: 16,3%16,3%20232024: -55,2%-55,2%20242025: -36,3%-36,3%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii-74 K leiFără an comparabil
Datorii171,7 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri176 K lei182,1 K lei68,9 K leiFără an comparabil
Rezultat net28,6 K lei-100,5 K lei-25 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii51,5 K lei-49 K lei-74 K leiFără an comparabil
Datorii161,3 K lei186,8 K lei171,7 K leiFără an comparabil
Creanțe248 lei4,2 K lei0 leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-36,3%0%n=2.332
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-75,7%37,5%n=2.104
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)175,7%61,9%n=2.104
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%27,9%n=2.104
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-25,6%0%n=2.082
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,57×1,03×n=2.722
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile8,95 zilen=2.128
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360503,45 zile45,39 zilen=2.263

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
68.894
Rezultat net
-25.003
Angajați
—
Datorii
171.679
Active imobilizate
12
Active circulante
97.677
Capitaluri proprii
-73.990
Venituri totale
69.131
Cheltuieli totale
94.134
Stocuri
96.347
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
1.330
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.053
Rezultat net
-100.468
Angajați
—
Datorii
186.833
Active imobilizate
1.743
Active circulante
136.103
Capitaluri proprii
-48.987
Venituri totale
182.809
Cheltuieli totale
283.277
Stocuri
131.328
Creanțe
4.249
Casă și conturi la bănci
526
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.021
Rezultat net
28.628
Angajați
—
Datorii
161.259
Active imobilizate
—
Active circulante
212.740
Capitaluri proprii
51.481
Venituri totale
176.096
Cheltuieli totale
142.145
Stocuri
193.964
Creanțe
248
Casă și conturi la bănci
18.528
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.890
Rezultat net
32.854
Angajați
1
Datorii
144.302
Active imobilizate
—
Active circulante
167.154
Capitaluri proprii
22.852
Venituri totale
246.164
Cheltuieli totale
209.759
Stocuri
162.857
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
4.297
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.047
Rezultat net
-9.900
Angajați
2
Datorii
113.144
Active imobilizate
—
Active circulante
103.143
Capitaluri proprii
-10.001
Venituri totale
298.860
Cheltuieli totale
306.837
Stocuri
99.346
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.797
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-301
Angajați
—
Datorii
18.424
Active imobilizate
108
Active circulante
18.215
Capitaluri proprii
-101
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
301
Stocuri
17.424
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
791
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-10-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-06.

Procedura falimentului809/113/2025 · Tribunalul Brăila Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ si Fiscal

Deschisă la 20/05/2025

1 dosar de insolvență

809/113/2025 Tribunalul Brăila Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ si Fiscal

Deschidere: 20.05.2025 · Închidere: 17.09.2026

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ CRISTESCU VALERIA-GEORGETA · valeria.cristescu@yahoo.com

20 publicări în BPI

Judgement 261/2026

17/09/2026 · BPI 23 748 din 29/09/2026

Conclusion

15/09/2026 · BPI 23 748 din 29/09/2026

Communication

Dată act indisponibilă · BPI 23 748 din 29/09/2026

Subpoena

25/06/2026 · BPI 17 307 din 01/07/2026

Report 1751

16/06/2026 · BPI 16 132 din 17/06/2026

Other procedural documents - courts/practitioners 1720

12/06/2026 · BPI 15 767 din 15/06/2026

Summons 1571

03/06/2026 · BPI 14 910 din 05/06/2026

Report 1455

25/05/2026 · BPI 13 780 din 26/05/2026

Report 862

17/03/2026 · BPI 7 534 din 20/03/2026

Report 6989

17/11/2025 · BPI 25 445 din 19/11/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 6456

30/09/2025 · BPI 24 756 din 11/11/2025

Report 6308

15/09/2025 · BPI 20 829 din 25/09/2025

Summons 6316

16/09/2025 · BPI 20 106 din 16/09/2025

Debt record 6008

08/08/2025 · BPI 17 813 din 11/08/2025

Debt record 5648

14/07/2025 · BPI 16 908 din 25/07/2025

Other procedural documents - courts/practitioners 5807

21/07/2025 · BPI 16 874 din 24/07/2025

Report 5503

30/06/2025 · BPI 15 375 din 03/07/2025

Notification 5067

23/05/2025 · BPI 11 954 din 27/05/2025

Conclusion 30/2025

20/05/2025 · BPI 11 877 din 26/05/2025

Communication

Dată act indisponibilă · BPI 11 877 din 26/05/2025

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43207825
Număr de înregistrare
J9/674/2020
Înmatriculare
19 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J9/674/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞCOLII 23 Sat Gulianca, Comuna Salcia Tudor Brăila · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ŞCOLII 23 Gulianca BRĂILA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 octombrie 2020
Înregistrare fiscală
4 februarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
CRISTESCU VALERIA-GEORGETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAGAZINUL DE LA MOARĂ S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 30.09.2026
Înregistrare fiscală
19 octombrie 2020
Număr registrul comerțului
J09/674/2020
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRĂILA, SAT GULIANCA COM. SALCIA TUDOR, STR. ŞCOLII, NR.23
Cod poștal fiscal
817128
Strada sediului
Str. Şcolii
Numărul sediului
23
Localitatea sediului
Sat Gulianca Com. Salcia Tudor
Județul sediului
BRĂILA
Codul poștal al sediului
817128
Strada domiciliului fiscal
Str. Şcolii
Numărul domiciliului fiscal
23
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Gulianca Com. Salcia Tudor
Județul domiciliului fiscal
BRĂILA
Cod poștal domiciliu fiscal
817128

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 3 octombrie 2026
    • Stare de înregistrare: INREGISTRAT din data 19.10.2020 → RADIERE din data 30.09.2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

30 activități autorizate

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 2362 Rev. 2Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții

CAEN 2369 Rev. 2Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos

CAEN 2370 Rev. 2Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9603 Rev. 2Activități de pompe funebre și similare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BrăilaSat Gulianca, Comuna Salcia TudorCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI