Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAGI-COM SRL

MAGI-COM SRL

CUI 852428 · SRL· Municipiul Târgovişte

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MAGI-COM SRL are sediul în Municipiul Târgovişte. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 37,6 K lei, față de 36,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut66,4%

Marja netă calculată este 66,4% în 2025, față de 62,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+7,6%

Datoriile raportate sunt 4,3 K lei în 2025, față de 4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202537,6 K lei+2,8% față de anul anterior2020: 12.0002021: 12.0002022: 9.0002023: 27.0002024: 36.6092025: 37.617
Rezultat net 202525 K lei+8,7% față de anul anterior2020: 8.4702021: -1.3592022: 5.0152023: 15.5942024: 22.9832025: 24.983
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202582 K lei+2,5% față de anul anterior2020: 37.7882021: 36.4292022: 41.4452023: 57.0382024: 80.0212025: 82.021
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate019 K38 K2020: 12 K lei12 K20202021: 12 K lei12 K20212022: 9 K lei9 K20222023: 27 K lei27 K20232024: 36,6 K lei36,6 K20242025: 37,6 K lei37,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11,3%29,6%70,6%2020: 70,6%70,6%20202021: -11,3%-11,3%20212022: 55,7%55,7%20222023: 57,8%57,8%20232024: 62,8%62,8%20242025: 66,4%66,4%2025

Cifra de afaceri: +2,8% față de anul anterior.Marjă netă 66,4% · +3,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202480 K lei
202582 K lei

Datorii raportate

20244 K lei
20254,3 K lei

Disponibilități bănești

202453,8 K lei
202560 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri27 K lei36,6 K lei37,6 K lei+2,8% față de anul anterior
Rezultat net15,6 K lei23 K lei25 K lei+8,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii57 K lei80 K lei82 K lei+2,5% față de anul anterior
Datorii4,3 K lei4 K lei4,3 K lei+7,6% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă66,4%62,8%
Rezultat net / cifra de afaceri
Rezultat / active (A+B)29%27,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului
Rezultat / capitaluri proprii30,5%28,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)95,1%95,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)
Datorii / active (A+B)4,9%4,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)
Ponderea activelor imobilizate30,4%36%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)
Active circulante / datorii totale14,09×13,59×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.617
Rezultat net
24.983
Angajați
—
Datorii
4.260
Active imobilizate
26.248
Active circulante
60.033
Capitaluri proprii
82.021
Venituri totale
37.617
Cheltuieli totale
7.874
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
60.033
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.609
Rezultat net
22.983
Angajați
—
Datorii
3.958
Active imobilizate
30.204
Active circulante
53.775
Capitaluri proprii
80.021
Venituri totale
36.609
Cheltuieli totale
9.248
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
53.775
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.000
Rezultat net
15.594
Angajați
—
Datorii
4.261
Active imobilizate
34.489
Active circulante
26.810
Capitaluri proprii
57.038
Venituri totale
27.000
Cheltuieli totale
8.436
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
26.810
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.000
Rezultat net
5.015
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
38.445
Active circulante
3.000
Capitaluri proprii
41.445
Venituri totale
9.000
Cheltuieli totale
3.715
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.000
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.000
Rezultat net
-1.359
Angajați
—
Datorii
87
Active imobilizate
36.277
Active circulante
239
Capitaluri proprii
36.429
Venituri totale
12.000
Cheltuieli totale
12.999
Stocuri
-4.309
Creanțe
4.309
Casă și conturi la bănci
239
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.000
Rezultat net
8.470
Angajați
—
Datorii
11.535
Active imobilizate
37.986
Active circulante
11.337
Capitaluri proprii
37.788
Venituri totale
12.000
Cheltuieli totale
3.197
Stocuri
6.980
Creanțe
4.309
Casă și conturi la bănci
48
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
852428
Număr de înregistrare
J15/382/1992
Înmatriculare
31 ianuarie 1992
EUID
ROONRC.J15/382/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul UNIRII 67 Municipiul Târgovişte Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul UNIRII Târgovişte DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
19 februarie 2023
Telefon
0245210533 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RADU GABI-VIORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAGI-COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J15/382/1992
Cod CAEN
4771
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0245210533 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, BLD. UNIRII, BL.67, ET.P
Strada sediului
Bld. Unirii
Localitatea sediului
Mun. Târgovişte
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Bld. Unirii
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgovişte
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
27 iulie 1993
TVA până la
10 aprilie 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaMunicipiul TârgovişteBulevardul UniriiCAEN 9411
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI