Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAGIC CAKE SRL

MAGIC CAKE SRL

CUI 14616087 · SRL· Municipiul Piatra Neamţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MAGIC CAKE SRL are sediul în Municipiul Piatra Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,8 mil. lei, față de 4,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât25,3%

Marja netă calculată este 25,3% în 2025, față de 28,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12,1%

Datoriile raportate sunt 1,4 mil. lei în 2025, față de 1,6 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,8 mil. lei-2,2% față de anul anterior2020: 2.791.3182021: 4.295.4942022: 4.852.0832023: 4.789.7452024: 4.949.7172025: 4.841.548
Rezultat net 20251,2 mil. lei-13,5% față de anul anterior2020: 1.107.3752021: 1.915.9482022: 2.352.8542023: 1.390.8522024: 1.416.8962025: 1.226.255
Angajați 202526-3,7% față de anul anterior2020: 242021: 252022: 282023: 282024: 272025: 26
Capitaluri proprii 20252,4 mil. lei-7,4% față de anul anterior2020: 2.393.0222021: 3.274.8032022: 3.471.3732023: 2.509.3732024: 2.570.2872025: 2.379.645
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 2,8 mil. lei2,8 mil.20202021: 4,3 mil. lei4,3 mil.20212022: 4,9 mil. lei4,9 mil.20222023: 4,8 mil. lei4,8 mil.20232024: 4,9 mil. lei4,9 mil.20242025: 4,8 mil. lei4,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,2%48,5%2020: 39,7%39,7%20202021: 44,6%44,6%20212022: 48,5%48,5%20222023: 29%29%20232024: 28,6%28,6%20242025: 25,3%25,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=657

Cifra de afaceri: -2,2% față de anul anterior.Marjă netă 25,3% · -3,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,6 mil. lei
20252,4 mil. lei

Datorii raportate

20241,6 mil. lei
20251,4 mil. lei

Disponibilități bănești

2024158 K lei
2025181,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4,8 mil. lei4,9 mil. lei4,8 mil. lei-2,2% față de anul anterior
Rezultat net1,4 mil. lei1,4 mil. lei1,2 mil. lei-13,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,5 mil. lei2,6 mil. lei2,4 mil. lei-7,4% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei1,6 mil. lei1,4 mil. lei-12,1% față de anul anterior
Creanțe88,7 K lei1,2 mil. lei1,1 mil. lei-8,9% față de anul anterior
Angajați282726-3,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă25,3%28,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=657) · 2024: 4,4% (n=756)

Rezultat / active (A+B)32,6%34,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=667) · 2024: 5,7% (n=780)

Rezultat / capitaluri proprii51,5%55,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,4% (n=575) · 2024: 19,3% (n=669)

Vânzări per angajat186.213 lei183.323 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 176.303 lei (n=622) · 2024: 162.994 lei (n=725)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)63,2%62%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38,9% (n=667) · 2024: 41,2% (n=781)

Datorii / active (A+B)36,8%37,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,9% (n=667) · 2024: 55,3% (n=781)

Ponderea activelor imobilizate59,4%57,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,8% (n=667) · 2024: 56,6% (n=781)

Active circulante / datorii totale1,1×1,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,68× (n=716) · 2024: 0,74× (n=848)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări78,6 zile84,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 20,2 zile (n=639) · 2024: 21,3 zile (n=721)

Stocuri în zile de vânzări21,7 zile31,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,6 zile (n=636) · 2024: 17,7 zile (n=726)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.841.548
Rezultat net
1.226.255
Angajați
26
Datorii
1.384.202
Active imobilizate
2.235.768
Active circulante
1.529.112
Capitaluri proprii
2.379.645
Venituri totale
7.723.823
Cheltuieli totale
6.264.728
Stocuri
291.180
Creanțe
1.056.805
Casă și conturi la bănci
181.127
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.033
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
880.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.949.717
Rezultat net
1.416.896
Angajați
27
Datorii
1.574.052
Active imobilizate
2.391.365
Active circulante
1.756.758
Capitaluri proprii
2.570.287
Venituri totale
7.926.317
Cheltuieli totale
6.239.619
Stocuri
439.005
Creanțe
1.159.799
Casă și conturi la bănci
157.954
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.784
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
880.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.789.745
Rezultat net
1.390.852
Angajați
28
Datorii
1.144.382
Active imobilizate
2.692.059
Active circulante
963.769
Capitaluri proprii
2.509.373
Venituri totale
7.738.978
Cheltuieli totale
6.227.559
Stocuri
351.901
Creanțe
88.699
Casă și conturi la bănci
523.169
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.073
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
880.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.852.083
Rezultat net
2.352.854
Angajați
28
Datorii
1.925.772
Active imobilizate
2.512.060
Active circulante
2.873.488
Capitaluri proprii
3.471.373
Venituri totale
8.378.354
Cheltuieli totale
5.986.070
Stocuri
765.176
Creanțe
1.560.474
Casă și conturi la bănci
547.838
Cheltuieli în avans
12.606
Venituri în avans
1.009
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
880.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.295.494
Rezultat net
1.915.948
Angajați
25
Datorii
119.356
Active imobilizate
2.273.371
Active circulante
1.109.952
Capitaluri proprii
3.274.803
Venituri totale
7.051.794
Cheltuieli totale
5.099.661
Stocuri
319.925
Creanțe
79.984
Casă și conturi la bănci
710.043
Cheltuieli în avans
12.606
Venituri în avans
1.770
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
880.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.791.318
Rezultat net
1.107.375
Angajați
24
Datorii
349.164
Active imobilizate
2.400.938
Active circulante
343.936
Capitaluri proprii
2.393.022
Venituri totale
4.751.143
Cheltuieli totale
3.622.055
Stocuri
100.880
Creanțe
77.103
Casă și conturi la bănci
165.953
Cheltuieli în avans
12.606
Venituri în avans
15.294
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
880.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-04-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14616087
Număr de înregistrare
J2002000219279
Înmatriculare
30 aprilie 2002
EUID
ROONRC.J2002000219279
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. G-RAL NICOLAE DĂSCĂLESCU 492 Municipiul Piatra Neamţ Neamţ
Adresă fiscală
Str. G-RAL NICOLAE DĂSCĂLESCU 492 Piatra Neamţ NEAMŢ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 aprilie 2002
Înregistrare fiscală
24 martie 2026
Telefon
0740251068 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
AXINTE GRIGORE-CRISTINEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAGIC CAKE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.04.2002
Înregistrare fiscală
30 aprilie 2002
Număr registrul comerțului
J2002000219279
Cod CAEN
1071
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0740251068 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, BLD. G-RAL NICOLAE DĂSCĂLESCU, NR.492
Cod poștal fiscal
610200
Strada sediului
Bld. G-ral Nicolae Dăscălescu
Numărul sediului
492
Localitatea sediului
Mun. Piatra Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
610200
Strada domiciliului fiscal
Bld. G-ral Nicolae Dăscălescu
Numărul domiciliului fiscal
492
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piatra Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
610200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2002
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 522.644 lei · 17 iunie 2022

Masura 2 - granturi pentru capital de lucru - "Ajutor de stat pentru sprijinirea entităților din domeniul agroalimentar sub formă de microgranturi și granturi pentru capital de lucru cu finanțare din fonduri externe nerambursabile și de la bugetul de stat în contextul crizei provocate de COVID-19"17 iunie 2022 · SA.102898/2022 · 522.644 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare

Intensitate publicată: 85% · Activități finanțate: 1071

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 1032 Rev. 3Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1052 Rev. 3Fabricarea înghețatei

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 3Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1082 Rev. 3Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul Piatra NeamţStrada G-Ral Nicolae DăscălescuCAEN 1071
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI