Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAGIC FACILITY SRL

MAGIC FACILITY SRL

CUI 37672990 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MAGIC FACILITY SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-25,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 217,6 K lei, față de 293,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-5,7%

Marja netă calculată este -5,7% în 2025, față de -60,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+295,2%

Datoriile raportate sunt 94,1 K lei în 2025, față de 23,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025217,6 K lei-25,9% față de anul anterior2020: 211.2392021: 202.7702022: 287.5522023: 273.4522024: 293.5452025: 217.581
Rezultat net 2025-12,5 K leiPierdere redusă cu 93%2020: 35.0732021: 21.2042022: 76.4962023: 19.4322024: -178.7532025: -12.450
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 22022: 62023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202519,6 K lei+122% față de anul anterior2020: 100.6892021: 121.8932022: 177.1852023: 206.7072024: 8.8222025: 19.582
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0147 K294 K2020: 211,2 K lei211,2 K20202021: 202,8 K lei202,8 K20212022: 287,6 K lei287,6 K20222023: 273,5 K lei273,5 K20232024: 293,5 K lei293,5 K20242025: 217,6 K lei217,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-60,9%-17,1%26,6%2020: 16,6%16,6%20202021: 10,5%10,5%20212022: 26,6%26,6%20222023: 7,1%7,1%20232024: -60,9%-60,9%20242025: -5,7%-5,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 23,4% · n=3.401

Cifra de afaceri: -25,9% față de anul anterior.Marjă netă -5,7% · +55,2 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20248,8 K lei
202519,6 K lei

Datorii raportate

202423,8 K lei
202594,1 K lei

Disponibilități bănești

20243 K lei
202511,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri273,5 K lei293,5 K lei217,6 K lei-25,9% față de anul anterior
Rezultat net19,4 K lei-178,8 K lei-12,5 K leiPierdere redusă cu 93%
Capitaluri proprii206,7 K lei8,8 K lei19,6 K lei+122% față de anul anterior
Datorii40,1 K lei23,8 K lei94,1 K lei+295,2% față de anul anterior
Creanțe96,6 K lei—26,8 K leiFără an comparabil
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-5,7%-60,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 23,4% (n=3.401) · 2024: 23% (n=3.370)

Rezultat / active (A+B)-11,1%-547,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21,3% (n=2.345) · 2024: 21,2% (n=2.300)

Rezultat / capitaluri proprii-63,6%-2.026,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 83,5% (n=3.237) · 2024: 67,8% (n=3.222)

Vânzări per angajat108.791 lei146.773 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 117.365 lei (n=2.689) · 2024: 98.995 lei (n=2.694)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)17,4%27%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,1% (n=2.347) · 2024: 58,4% (n=2.302)

Datorii / active (A+B)83,7%73%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,6% (n=2.347) · 2024: 38% (n=2.302)

Ponderea activelor imobilizate66,2%90,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,1% (n=2.347) · 2024: 16% (n=2.302)

Active circulante / datorii totale0,4×0,13×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,93× (n=4.087) · 2024: 2,18× (n=4.011)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări44,4 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 92 zile (n=3.136) · 2024: 81,9 zile (n=3.057)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
217.581
Rezultat net
-12.450
Angajați
2
Datorii
94.117
Active imobilizate
74.496
Active circulante
37.964
Capitaluri proprii
19.582
Venituri totale
217.645
Cheltuieli totale
227.963
Stocuri
—
Creanțe
26.834
Casă și conturi la bănci
11.130
Cheltuieli în avans
1.239
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
293.545
Rezultat net
-178.753
Angajați
2
Datorii
23.818
Active imobilizate
29.595
Active circulante
3.045
Capitaluri proprii
8.822
Venituri totale
293.545
Cheltuieli totale
469.557
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.045
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
273.452
Rezultat net
19.432
Angajați
2
Datorii
40.149
Active imobilizate
29.595
Active circulante
217.261
Capitaluri proprii
206.707
Venituri totale
273.452
Cheltuieli totale
251.706
Stocuri
65.054
Creanțe
96.551
Casă și conturi la bănci
55.656
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
287.552
Rezultat net
76.496
Angajați
6
Datorii
22.741
Active imobilizate
29.595
Active circulante
170.331
Capitaluri proprii
177.185
Venituri totale
287.552
Cheltuieli totale
208.393
Stocuri
57.425
Creanțe
61.889
Casă și conturi la bănci
51.017
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
202.770
Rezultat net
21.204
Angajați
2
Datorii
59.135
Active imobilizate
29.595
Active circulante
151.433
Capitaluri proprii
121.893
Venituri totale
202.770
Cheltuieli totale
179.540
Stocuri
52.010
Creanțe
46.040
Casă și conturi la bănci
53.383
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
211.239
Rezultat net
35.073
Angajați
1
Datorii
4.345
Active imobilizate
1.045
Active circulante
103.989
Capitaluri proprii
100.689
Venituri totale
211.239
Cheltuieli totale
174.446
Stocuri
82
Creanțe
66.196
Casă și conturi la bănci
37.711
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-09-16; reactivare la 2024-03-21. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-03-21
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-29Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-09-16; reactivare la 2024-03-21. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-03-21
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37672990
Număr de înregistrare
J2017008159401
Înmatriculare
30 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017008159401
Formă juridică
SRL
Sediu social
BERCENI 104 TURN Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. BERCENI 104 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 mai 2017
Înregistrare fiscală
17 noiembrie 2022

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLDOVAN FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAGIC FACILITY SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.05.2017
Înregistrare fiscală
30 mai 2017
Număr registrul comerțului
J2017008159401
Cod CAEN
8121
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ȘOS BERCENI, NR.104, BL.TURN, ET.6, AP.19
Cod poștal fiscal
41919
Strada sediului
Şos. Berceni
Numărul sediului
104
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
41919
Strada domiciliului fiscal
Şos. Berceni
Numărul domiciliului fiscal
104
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
41919

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
16 septembrie 2022
Reactivare
21 martie 2024
Publicarea deciziei
16 septembrie 2022

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ARHIVA NATIONALA DE FILME6 din 6 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)6 din 6 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

29 mai 2026Achiziție directă

SERVICII DEZINSECTIE, DEZINFECTIE SI DERATIZARE suprafata 500-1400 mp mp

Autoritate: ARHIVA NATIONALA DE FILME

CPV 90921000-9 — Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90921000-9

Vezi detaliile atribuirii →
6.250 leiValoare publicată
27 august 2025Achiziție directă

SERVICII DEZINSECTIE, DEZINFECTIE SI DERATIZARE suprafata 500-1400 mp mp

Autoritate: ARHIVA NATIONALA DE FILME

CPV 90921000-9 — Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90921000-9

Vezi detaliile atribuirii →
3.750 leiValoare publicată
27 august 2025Achiziție directă

SERVICII DEZINSECTIE, DEZINFECTIE SI DERATIZARE suprafata 300-500 mp

Autoritate: ARHIVA NATIONALA DE FILME

CPV 90921000-9 — Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90921000-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.500 leiValoare publicată
11 noiembrie 2024Achiziție directă

SERVICII DEZINSECTIE, DEZINFECTIE SI DERATIZARE suprafata 300-500 mp

Autoritate: ARHIVA NATIONALA DE FILME

CPV 90921000-9 — Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90921000-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.300 leiValoare publicată
11 noiembrie 2024Achiziție directă

SERVICII DEZINSECTIE, DEZINFECTIE SI DERATIZARE suprafata 500-1400 mp mp

Autoritate: ARHIVA NATIONALA DE FILME

CPV 90921000-9 — Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90921000-9

Vezi detaliile atribuirii →
3.600 leiValoare publicată
29 februarie 2024Achiziție directă

SERVICII DEZINSECTIE, DEZINFECTIE SI DERATIZARE suprafata 300-500 mp

Autoritate: ARHIVA NATIONALA DE FILME

CPV 90921000-9 — Servicii de dezinfectie si de dezinsectie (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90921000-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 9610 Rev. 3Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 8121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI