Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAGIC SRL

MAGIC SRL

CUI 609616 · SRL· Municipiul Botoşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

MAGIC SRL are sediul în Municipiul Botoşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025155,1 K leiFără an comparabil2020: 90.0452021: 95.8532022: 97.6862023: 94.5442024: 101.4632025: 155.113
Rezultat net 202552,6 K leiFără an comparabil2020: 17.0982021: 10.9102022: 18.5322023: 23.8652024: 32.3942025: 52.595
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025777,2 K leiFără an comparabil2020: 638.9132021: 649.8232022: 668.3552023: 692.2202024: 724.6142025: 777.209
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate078 K155 K2020: 90 K lei90 K20202021: 95,9 K lei95,9 K20212022: 97,7 K lei97,7 K20222023: 94,5 K lei94,5 K20232024: 101,5 K lei101,5 K20242025: 155,1 K lei155,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17%33,9%2020: 19%19%20202021: 11,4%11,4%20212022: 19%19%20222023: 25,2%25,2%20232024: 31,9%31,9%20242025: 33,9%33,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 22,8% · n=12.334

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2025777,2 K lei

Datorii raportate

20259,6 K lei

Disponibilități bănești

202543,4 K lei

Capital de lucru net

2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri94,5 K lei101,5 K lei155,1 K leiFără an comparabil
Rezultat net23,9 K lei32,4 K lei52,6 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii692,2 K lei724,6 K lei777,2 K leiFără an comparabil
Datorii10,1 K lei10,2 K lei9,6 K leiFără an comparabil
Creanțe32,5 K lei51,5 K lei59 K leiFără an comparabil
Angajați221Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2025
Marjă netă33,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 22,8% (n=12.334)

Rezultat / active (A+B)6,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=12.903)

Rezultat / capitaluri proprii6,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=11.730)

Vânzări per angajat155.113 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 238.022 lei (n=8.120)

Capital și îndatorare

Indicator2025
Capitaluri proprii / active (A+B)97,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,7% (n=12.906)

Datorii / active (A+B)1,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=12.906)

Ponderea activelor imobilizate87,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75,1% (n=12.906)

Active circulante / datorii totale10,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,71× (n=14.806)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2025
Creanțe în zile de vânzări136,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 101,5 zile (n=11.664)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.113
Rezultat net
52.595
Angajați
1
Datorii
9.567
Active imobilizate
693.562
Active circulante
102.345
Capitaluri proprii
777.209
Venituri totale
176.419
Cheltuieli totale
122.096
Stocuri
—
Creanțe
58.978
Casă și conturi la bănci
43.367
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.131
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
101.463
Rezultat net
32.394
Angajați
2
Datorii
10.211
Active imobilizate
649.620
Active circulante
94.336
Capitaluri proprii
724.614
Venituri totale
157.362
Cheltuieli totale
123.394
Stocuri
—
Creanțe
51.476
Casă și conturi la bănci
42.860
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.131
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
94.544
Rezultat net
23.865
Angajați
2
Datorii
10.068
Active imobilizate
511.801
Active circulante
200.596
Capitaluri proprii
692.220
Venituri totale
159.767
Cheltuieli totale
134.304
Stocuri
—
Creanțe
32.461
Casă și conturi la bănci
168.135
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
10.109
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
97.686
Rezultat net
18.532
Angajați
2
Datorii
15.719
Active imobilizate
528.935
Active circulante
165.248
Capitaluri proprii
668.355
Venituri totale
161.338
Cheltuieli totale
141.193
Stocuri
—
Creanțe
37.648
Casă și conturi la bănci
127.600
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
10.109
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
95.853
Rezultat net
10.910
Angajați
2
Datorii
10.850
Active imobilizate
551.078
Active circulante
119.704
Capitaluri proprii
649.823
Venituri totale
158.653
Cheltuieli totale
146.156
Stocuri
—
Creanțe
13.774
Casă și conturi la bănci
105.930
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
10.109
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
90.045
Rezultat net
17.098
Angajați
2
Datorii
9.187
Active imobilizate
573.221
Active circulante
84.988
Capitaluri proprii
638.913
Venituri totale
139.224
Cheltuieli totale
120.733
Stocuri
—
Creanțe
9.243
Casă și conturi la bănci
75.745
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
10.109
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-04-01 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Dosar 1731/40/2024/a12025-02-21 · Tribunalul BOTOSANI · Petent

alte cereri repunere în termen şi de admitere a creanţei · Fond

7 termene · ultima soluție: Constată perimată cererea

2026-10-21 · 9:00

Constată perimată cererea

Admite excepţia perimării cererii, invocată din oficiu. Constată perimată cererea. Cu drept de a formula recurs în 5 zile de la pronunţare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 21.10.2026.

Document: _Hotarare 181/2026 · 2026-10-21

2025-11-04 · 09:00

242 NCPC/155-1 CPC

În temeiul dispoziţiilor art. 242 alin 1 Cod procedură civilă, suspendă judecarea cauzei. Cu drept de recurs pe toată perioada suspendării, ce se va depune la Tribunalul Botoşani. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 04.11.2025.

Document: incheiereSuspendare · 2025-11-04

2025-10-21 · 09:00

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Botoşani nr. 7/26.08.2025, prin care s-a stabilit suspendarea soluţionării cauzelor începând cu data de 27.08.2025, Având în vedere Hotărârea nr.9/21.10.2025 prin care s-a stabilit reluare activităţii de judecată începând cu data de 22 octombrie 2025, Întrucât prezenta cauză nu face parte din lista celor care se judecă în regim de urgenţă (astfel cum au fost stabilite prin HAGJ nr. 7/2025), şi faţă de prevederile art.220 din Codul de procedură civilă, se va amâna soluţionarea cauzei.

Document: incheieredesedinta · 2025-10-21

2025-09-23 · 9:00

Amână cauza

Potrivit art.3 din Hotărârea nr.7 din 26 august 2025 adoptată de Adunarea Generală a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Botoşani şi art.220 din Codul de procedură civilă, amână judecarea cauzei la data de 21.10.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-09-23

2025-06-17 · 9:00

Amână cauza

Pentru depunerea relaţiilor solicitate, va acorda un nou termen de judecată.

Document: incheieredesedinta · 2025-06-17

2025-05-14 · 9:00

Amână cauza

Amână cauza pentru ca petenta să depună concluzii şi pentru a-şi preciza cererea.

Document: incheieredesedinta · 2025-05-14

2025-03-19 · 9:00

Amână cauza

Având în vedere lipsa de procedură cu petenta, se va reveni cu citarea acesteia cu menţiunile din încheiere.

Document: incheieredesedinta · 2025-03-19

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
609616
Număr de înregistrare
J1992000299072
Înmatriculare
1 aprilie 1992
EUID
ROONRC.J1992000299072
Formă juridică
SRL
Sediu social
Bucovina 21 Municipiul Botoşani Botoşani · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BUCOVINA 15 Botoşani BOTOŞANI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 aprilie 1992
Înregistrare fiscală
30 iulie 2014
Telefon
0744773652 · Firme cu același număr
Fax
0231532803

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BALAN MARILENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAGIC SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.1993
Înregistrare fiscală
11 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992000299072
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani

Contact și adrese

Telefon
0744773652 · Firme cu același număr
Fax
0231532803 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. BUCOVINA, NR.21, ET.P
Cod poștal fiscal
710214
Strada sediului
Str. Bucovina
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Mun. Botoşani
Județul sediului
BOTOŞANI
Codul poștal al sediului
710214
Strada domiciliului fiscal
Str. Bucovina
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Botoşani
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI
Cod poștal domiciliu fiscal
710214

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2017
Actualizare TVA la încasare
12 ianuarie 2017
Publicare TVA la încasare
13 ianuarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniMunicipiul BotoşaniCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI