Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAGLIERIAOVI S.R.L.

MAGLIERIAOVI S.R.L.

CUI 40334735 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MAGLIERIAOVI S.R.L. are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-24,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 18,7 K lei, față de 24,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-54,5%

Marja netă calculată este -54,5% în 2025, față de -83% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-25,1%

Datoriile raportate sunt 143,6 K lei în 2025, față de 191,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202518,7 K lei-24,5% față de anul anterior2020: 83.0002022: 95.0002024: 24.7322025: 18.675
Rezultat net 2025-10,2 K lei+50,4% față de anul anterior2020: -91.0202022: 48.2142023: -76.0382024: -20.5312025: -10.180
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 52022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-131,8 K lei+5,6% față de anul anterior2020: -106.5602022: -42.1122023: -119.1002024: -139.6312025: -131.775
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate048 K95 K2020: 83 K lei83 K20202022: 95 K lei95 K2022—20232024: 24,7 K lei24,7 K20242025: 18,7 K lei18,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-109,7%-29,5%50,8%Mediana sectorului (2025): 6,9% · n=842020: -109,7%-109,7%20202022: 50,8%50,8%202220232024: -83%-83%20242025: -54,5%-54,5%2025

Cifra de afaceri: -24,5% față de anul anterior. Marja netă: -54,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-131,8 K lei+5,6% față de anul anterior
Datorii143,6 K lei-25,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—24,7 K lei18,7 K lei-24,5% față de anul anterior
Rezultat net-76 K lei-20,5 K lei-10,2 K lei+50,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-119,1 K lei-139,6 K lei-131,8 K lei+5,6% față de anul anterior
Datorii142,8 K lei191,7 K lei143,6 K lei-25,1% față de anul anterior
Creanțe5 K lei54,3 K lei7,7 K lei-85,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-54,5%6,9%n=84-83%1,9%n=129
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—35,6%n=73-154%39,9%n=111
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—52,7%n=73211,4%53,8%n=111
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—39%n=7320,8%34%n=111
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—1,6%n=73-22,6%0%n=111
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,08×0,85×n=1160,37×0,95×n=170
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360147,47 zile52,97 zilen=77790,15 zile54,32 zilen=116
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați18.675 lei99.047 lein=5624.732 lei80.766 lein=99

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.675
Rezultat net
-10.180
Angajați
1
Datorii
143.600
Active imobilizate
—
Active circulante
11.825
Capitaluri proprii
-131.775
Venituri totale
39.262
Cheltuieli totale
49.442
Stocuri
—
Creanțe
7.650
Casă și conturi la bănci
4.175
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.732
Rezultat net
-20.531
Angajați
1
Datorii
191.679
Active imobilizate
18.872
Active circulante
71.799
Capitaluri proprii
-139.631
Venituri totale
87.017
Cheltuieli totale
107.150
Stocuri
—
Creanțe
54.283
Casă și conturi la bănci
17.516
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
38.623
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-76.038
Angajați
1
Datorii
142.802
Active imobilizate
61.279
Active circulante
23.530
Capitaluri proprii
-119.100
Venituri totale
31.971
Cheltuieli totale
108.009
Stocuri
—
Creanțe
4.994
Casă și conturi la bănci
18.536
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
61.107
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.000
Rezultat net
48.214
Angajați
1
Datorii
81.434
Active imobilizate
93.250
Active circulante
39.150
Capitaluri proprii
-42.112
Venituri totale
126.971
Cheltuieli totale
78.757
Stocuri
—
Creanțe
38.262
Casă și conturi la bănci
888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
93.078
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.000
Rezultat net
-91.020
Angajați
5
Datorii
336.578
Active imobilizate
157.192
Active circulante
238.190
Capitaluri proprii
-106.560
Venituri totale
148.721
Cheltuieli totale
238.911
Stocuri
—
Creanțe
202.582
Casă și conturi la bănci
35.608
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
165.364
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40334735
Număr de înregistrare
J26/2019/2018
Înmatriculare
19 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J26/2019/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIBERTĂŢII 110A Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LIBERTĂŢII 110A Tîrgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MUREȘAN OVIDIU GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAGLIERIAOVI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.12.2018
Înregistrare fiscală
19 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J26/2019/2018
Cod CAEN
1439
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. LIBERTĂŢII, NR.110A
Strada sediului
Str. Libertăţii
Numărul sediului
110A
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Libertăţii
Numărul domiciliului fiscal
110A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 1439 Rev. 2Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 1439
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI