Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAGOS CONSTRUCT SRL

MAGOS CONSTRUCT SRL

CUI 24897435 · SRL· Sat Satu Nou, Comuna Gheorghe Doja· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MAGOS CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Satu Nou, Comuna Gheorghe Doja și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-32,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 82,3 K lei, față de 121,4 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-66,1%

Marja netă calculată este -66,1% în 2023, față de 4,1% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202382,3 K lei-32,2% față de anul anterior2020: 19.8602021: 62.4552022: 121.3542023: 82.319
Rezultat net 2023-54,4 K leiTrecere pe pierdere2020: -9.4872021: -8.3922022: 5.0182023: -54.448
Angajați 20231Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023-19,3 K leiCapitaluri devenite negative2020: 67.3732021: 30.0812022: 35.0992023: -19.349
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate061 K121 K2020: 19,9 K lei19,9 K20202021: 62,5 K lei62,5 K20212022: 121,4 K lei121,4 K20222023: 82,3 K lei82,3 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-66,1%-28%10,2%2020: -47,8%-47,8%20202021: -13,4%-13,4%20212022: 4,1%4,1%20222023: -66,1%-66,1%2023Reper 2023: mediana sectorului 10,2% · n=34.967

Cifra de afaceri: -32,2% față de anul anterior.Marjă netă -66,1% · -70,3 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202235,1 K lei
2023-19,3 K lei

Datorii raportate

20225,1 K lei
202350,1 K lei

Disponibilități bănești

202212,2 K lei
20236,5 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri62,5 K lei121,4 K lei82,3 K lei-32,2% față de anul anterior
Rezultat net-8,4 K lei5 K lei-54,4 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii30,1 K lei35,1 K lei-19,3 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii2,6 K lei5,1 K lei50,1 K lei+873,1% față de anul anterior
Creanțe——0 leiFără an comparabil
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-66,1%4,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 10,2% (n=34.967) · 2022: 17,8% (n=31.798)

Rezultat / active (A+B)-177,1%12,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 3,1% (n=27.304) · 2022: 6,3% (n=24.534)

Rezultat / capitaluri proprii—14,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 32,8% (n=31.910) · 2022: 50,2% (n=29.778)

Vânzări per angajat82.319 lei121.354 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 105.454 lei (n=30.692) · 2022: 94.472 lei (n=27.317)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Capitaluri proprii / active (A+B)-62,9%87,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 38,6% (n=27.321) · 2022: 40,7% (n=24.554)

Datorii / active (A+B)162,9%12,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 59% (n=27.321) · 2022: 57% (n=24.554)

Ponderea activelor imobilizate78,9%69,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 16,9% (n=27.321) · 2022: 16% (n=24.554)

Active circulante / datorii totale0,13×2,38×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,23× (n=44.604) · 2022: 1,38× (n=40.682)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări0 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 99,2 zile (n=30.621) · 2022: 84,6 zile (n=26.937)

Stocuri în zile de vânzări0 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 21,7 zile (n=17.549) · 2022: 23,4 zile (n=15.429)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.319
Rezultat net
-54.448
Angajați
1
Datorii
50.096
Active imobilizate
24.260
Active circulante
6.487
Capitaluri proprii
-19.349
Venituri totale
82.319
Cheltuieli totale
136.767
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
6.487
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
121.354
Rezultat net
5.018
Angajați
1
Datorii
5.148
Active imobilizate
28.004
Active circulante
12.243
Capitaluri proprii
35.099
Venituri totale
121.354
Cheltuieli totale
115.122
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
12.243
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
62.455
Rezultat net
-8.392
Angajați
1
Datorii
2.552
Active imobilizate
31.749
Active circulante
884
Capitaluri proprii
30.081
Venituri totale
62.455
Cheltuieli totale
70.222
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
884
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.860
Rezultat net
-9.487
Angajați
1
Datorii
12.721
Active imobilizate
32.221
Active circulante
47.873
Capitaluri proprii
67.373
Venituri totale
19.860
Cheltuieli totale
29.149
Stocuri
—
Creanțe
25
Casă și conturi la bănci
47.848
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-02-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-02-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Dosar 6830/211/20242024-03-20 · Judecătoria CLUJNAPOCA · Debitor

somaţie de plată · Fond

4 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-11-14 · 09:00

Respinge cererea

Respinge cererea, ca fiind formulate impotriva unei persoane fara capacitate procesuala de folosinta.

Document: Hotarare 5596/2024 · 2024-11-14

2024-10-31 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 14.11.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 31.10.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-10-31

2024-10-17 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 31.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.10.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-10-17

2024-10-02 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 17.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.10.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-10-02

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24897435
Număr de înregistrare
J26/2131/2008
Înmatriculare
19 decembrie 2008
EUID
ROONRC.J26/2131/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
171 Sat Satu Nou, Comuna Gheorghe Doja Mureş
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MAGOS MIHALY

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAGOS CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 12.07.2024
Înregistrare fiscală
22 decembrie 2008
Număr registrul comerțului
J26/2131/2008
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0745244194 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT SATU NOU COM. GHEORGHE DOJA, , NR.171
Cod poștal fiscal
547263
Numărul sediului
171
Localitatea sediului
Sat Satu Nou Com. Gheorghe Doja
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547263
Numărul domiciliului fiscal
171
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Satu Nou Com. Gheorghe Doja
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547263

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
19 februarie 2024
Publicarea deciziei
23 februarie 2024
Radiere
12 iulie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Satu Nou, Comuna Gheorghe DojaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI