Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAIA IOANA TRANSPORT RUTIER S.R.L.

MAIA IOANA TRANSPORT RUTIER S.R.L.

CUI 40754674 · SRL· Sat Casimcea, Comuna Casimcea· Transporturi rutiere de mărfuri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

MAIA IOANA TRANSPORT RUTIER S.R.L. are sediul în Sat Casimcea, Comuna Casimcea și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023361,5 K leiFără an comparabil2020: 136.1782023: 361.482
Rezultat net 2023136,5 K leiFără an comparabil2020: 84.5212023: 136.490
Angajați 20231Fără an comparabil2020: 02023: 1
Capitaluri proprii 2023397,2 K leiFără an comparabil2020: 117.3102023: 397.193
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0181 K361 K2020: 136,2 K lei136,2 K20202023: 361,5 K lei361,5 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%31%62,1%2020: 62,1%62,1%20202023: 37,8%37,8%2023Reper 2023: mediana sectorului 4,4% · n=3.789

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023397,2 K lei

Datorii raportate

202344,6 K lei

Disponibilități bănești

2023441,8 K lei

Capital de lucru net

2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202023Ultima variație
Cifră de afaceri136,2 K lei361,5 K leiFără an comparabil
Rezultat net84,5 K lei136,5 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii117,3 K lei397,2 K leiFără an comparabil
Datorii35,8 K lei44,6 K leiFără an comparabil
Creanțe30 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați01Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2023
Marjă netă37,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 4,4% (n=3.789)

Rezultat / capitaluri proprii34,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 22,2% (n=3.532)

Vânzări per angajat361.482 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 423.571 lei (n=3.499)

Capital și îndatorare

Indicator2023
Active circulante / datorii totale9,9×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,83× (n=4.311)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
361.482
Rezultat net
136.490
Angajați
1
Datorii
44.607
Active imobilizate
—
Active circulante
441.800
Capitaluri proprii
397.193
Venituri totale
361.482
Cheltuieli totale
221.377
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
441.800
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
136.178
Rezultat net
84.521
Angajați
0
Datorii
35.758
Active imobilizate
41.667
Active circulante
111.401
Capitaluri proprii
117.310
Venituri totale
136.178
Cheltuieli totale
47.572
Stocuri
—
Creanțe
30.000
Casă și conturi la bănci
81.401
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-23

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40754674
Număr de înregistrare
J36/191/2019
Înmatriculare
8 martie 2019
EUID
ROONRC.J36/191/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Bulgărească-Preot Mircea Popoiu 14 Sat Casimcea, Comuna Casimcea Tulcea
Adresă fiscală
Str. Bulgărească-Preot Mircea Popoiu 14 Casimcea TULCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 martie 2019
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FILIP GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAIA IOANA TRANSPORT RUTIER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.03.2019
Înregistrare fiscală
8 martie 2019
Număr registrul comerțului
J36/191/2019
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Comunală Baia

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, SAT CASIMCEA COM. CASIMCEA, STR. BULGĂREASCĂ-PREOT MIRCEA POPOIU, NR.14, CAMERA NR. 1
Cod poștal fiscal
827025
Strada sediului
Str. Bulgărească-Preot Mircea Popoiu
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Sat Casimcea Com. Casimcea
Județul sediului
TULCEA
Codul poștal al sediului
827025
Detalii sediu
camera nr. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Bulgărească-Preot Mircea Popoiu
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Casimcea Com. Casimcea
Județul domiciliului fiscal
TULCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
827025
Detalii domiciliu fiscal
camera nr. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
3 aprilie 2025
Perioada 2: TVA de la
8 mai 2019
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
19 februarie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-23Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TulceaSat Casimcea, Comuna CasimceaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI