Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAKE-TRANS SRL

MAKE-TRANS SRL

CUI 15027136 · SRL· Sat Rodna, Comuna Rodna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MAKE-TRANS SRL are sediul în Sat Rodna, Comuna Rodna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 989,8 K lei, față de 904,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,1%

Marja netă calculată este 0,1% în 2025, față de 0,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+100,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025989,8 K lei+9,5% față de anul anterior2020: 510.7152021: 583.6032022: 606.6762023: 672.9842024: 904.1792025: 989.798
Rezultat net 2025888 lei+13,4% față de anul anterior2020: 9.0102021: 31.2542022: 273.9212023: 335.0842024: 7832025: 888
Angajați 20255Neschimbat față de anul anterior2020: 72022: 52023: 42024: 52025: 5
Capitaluri proprii 20251 mil. lei-0,2% față de anul anterior2020: 396.6852021: 427.9392022: 701.8602023: 1.036.9442024: 1.037.7272025: 1.035.167
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0495 K990 K2020: 510,7 K lei510,7 K20202021: 583,6 K lei583,6 K20212022: 606,7 K lei606,7 K20222023: 673 K lei673 K20232024: 904,2 K lei904,2 K20242025: 989,8 K lei989,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,9%49,8%2020: 1,8%1,8%20202021: 5,4%5,4%20212022: 45,2%45,2%20222023: 49,8%49,8%20232024: 0,1%0,1%20242025: 0,1%0,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,6% · n=3.134

Cifra de afaceri: +9,5% față de anul anterior.Marjă netă 0,1% · +0 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241 mil. lei
20251 mil. lei

Datorii raportate

2024441,8 K lei
2025406,5 K lei

Disponibilități bănești

202443,9 K lei
202546,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri673 K lei904,2 K lei989,8 K lei+9,5% față de anul anterior
Rezultat net335,1 K lei783 lei888 lei+13,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii1 mil. lei1 mil. lei1 mil. lei-0,2% față de anul anterior
Datorii424,1 K lei441,8 K lei406,5 K lei-8% față de anul anterior
Creanțe23,6 K lei48,1 K lei96,5 K lei+100,4% față de anul anterior
Angajați455Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,1%0,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,6% (n=3.134) · 2024: 2,7% (n=4.694)

Rezultat / active (A+B)0,1%0,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.471) · 2024: 3,1% (n=3.652)

Rezultat / capitaluri proprii0,1%0,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,7% (n=2.516) · 2024: 19% (n=3.718)

Vânzări per angajat197.960 lei180.836 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 304.321 lei (n=2.272) · 2024: 296.550 lei (n=3.484)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)71,8%70,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,1% (n=2.472) · 2024: 30,2% (n=3.652)

Datorii / active (A+B)28,2%29,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73% (n=2.472) · 2024: 69,7% (n=3.652)

Ponderea activelor imobilizate25,5%25,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=2.472) · 2024: 14,8% (n=3.652)

Active circulante / datorii totale2,64×2,5×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,05× (n=3.653) · 2024: 1,08× (n=5.398)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări35,1 zile19,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 20,4 zile (n=2.844) · 2024: 18,7 zile (n=4.144)

Stocuri în zile de vânzări338,6 zile402,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 82,2 zile (n=2.944) · 2024: 82,5 zile (n=4.354)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
989.798
Rezultat net
888
Angajați
5
Datorii
406.534
Active imobilizate
368.020
Active circulante
1.073.681
Capitaluri proprii
1.035.167
Venituri totale
1.034.467
Cheltuieli totale
1.030.865
Stocuri
930.909
Creanțe
96.500
Casă și conturi la bănci
46.272
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
904.179
Rezultat net
783
Angajați
5
Datorii
441.806
Active imobilizate
377.172
Active circulante
1.102.361
Capitaluri proprii
1.037.727
Venituri totale
904.179
Cheltuieli totale
882.921
Stocuri
1.010.313
Creanțe
48.142
Casă și conturi la bănci
43.906
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
672.984
Rezultat net
335.084
Angajați
4
Datorii
424.062
Active imobilizate
421.567
Active circulante
1.039.439
Capitaluri proprii
1.036.944
Venituri totale
1.059.147
Cheltuieli totale
713.472
Stocuri
960.478
Creanțe
23.584
Casă și conturi la bănci
55.377
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
606.676
Rezultat net
273.921
Angajați
5
Datorii
681.846
Active imobilizate
389.274
Active circulante
994.432
Capitaluri proprii
701.860
Venituri totale
991.677
Cheltuieli totale
707.839
Stocuri
916.434
Creanțe
40.705
Casă și conturi la bănci
37.293
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
583.603
Rezultat net
31.254
Angajați
—
Datorii
950.616
Active imobilizate
403.079
Active circulante
975.476
Capitaluri proprii
427.939
Venituri totale
797.128
Cheltuieli totale
759.623
Stocuri
903.435
Creanțe
33.301
Casă și conturi la bănci
38.740
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
510.715
Rezultat net
9.010
Angajați
7
Datorii
1.007.082
Active imobilizate
432.092
Active circulante
971.675
Capitaluri proprii
396.685
Venituri totale
652.830
Cheltuieli totale
637.299
Stocuri
905.440
Creanțe
27.429
Casă și conturi la bănci
38.806
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-11-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Dosar 10931/190/20242025-02-25 · Judecătoria NASAUD · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

3 termene · ultima soluție: Soluţionare

2025-05-30 · 09:00

Soluţionare

.

Document: _IncheiereFinalaDezinvestire 610/2025 · 2025-05-30

2025-05-15 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 30.05.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 15.05.202

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-05-15

2025-04-03 · 09:00

Amână cauza

Recitarea pârâtei la sediul procesual ales.

Document: incheieredesedinta · 2025-04-03

Dosar 10931/190/20242024-10-02 · Judecătoria BISTRITA · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

1 termen · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei

2025-02-03 · 09:00

Declină soluţionarea cauzei

Admite excep?ia necompeten?ei teritoriale a Judecătoriei Bistri?a, invocată de pârâtă prin întâmpinare. Declină competen?a de solu?ionare a cererii de chemare în judecată formulată de reclamanta M. I. I.R. SRL, în contradictoriu cu pârâta M. T. SRL, în favoarea Judecătoriei Năsăud. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 03.02.2025.

Document: Hotararecameraconsiliu 418/2025 · 2025-02-03

Dosar 2451/265/20232023-06-27 · Judecătoria NASAUD · Intimat

Cerere în anulare (OUG 119/2007) dos. fond 1469/265/2023 · Fond

3 termene · ultima soluție: Anulează cererea

2023-11-21 · 09:00

Anulează cererea

Admite excep?ia netimbrării cererii în anulare invocată din oficiu. Anulează cererea de anulare formulată de creditoarea M..IR. în contradictoriu cu debitoarea M.T.S.R.L ca netimbrată. Definitivă. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 21.11.2023.

Document: Hotarare 2337/2023 · 2023-11-21

2023-11-07 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 21.11.2023.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-11-07

2023-10-24 · 11:00

Amână pronunţarea

Amână pronun?area cu privire la excepţia netimbrării cererii la data de 07.11.2023.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-10-24

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15027136
Număr de înregistrare
J2002000394060
Înmatriculare
20 noiembrie 2002
EUID
ROONRC.J2002000394060
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CRISAN 1225 Sat Rodna, Comuna Rodna Bistriţa-Năsăud
Adresă fiscală
Str. CRISAN 1225 Rodna BISTRIŢA-NĂSĂUD
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 noiembrie 2002
Înregistrare fiscală
1 septembrie 2025
Telefon
0744787125 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
REBREAN MACEDON OCTAVEAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAKE-TRANS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.11.2002
Înregistrare fiscală
20 noiembrie 2002
Număr registrul comerțului
J2002000394060
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi

Contact și adrese

Telefon
0263377835 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT RODNA COM. RODNA, STR. CRISAN, NR.1225
Cod poștal fiscal
427245
Strada sediului
Str. CRISAN
Numărul sediului
1225
Localitatea sediului
Sat Rodna Com. Rodna
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427245
Strada domiciliului fiscal
Str. CRISAN
Numărul domiciliului fiscal
1225
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Rodna Com. Rodna
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427245

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 noiembrie 2002
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
1 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9532 Rev. 3Repararea și întreținerea motocicletelor

CAEN 9610 Rev. 3Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Rodna, Comuna RodnaStrada CrisanCAEN 4532
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI