Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAKRISBIA DENTAL SRL

MAKRISBIA DENTAL SRL

CUI 35167525 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MAKRISBIA DENTAL SRL are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+21,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,6 mil. lei, față de 2,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,6%

Marja netă calculată este 10,6% în 2025, față de 12,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+135,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,6 mil. lei+21,8% față de anul anterior2020: 593.8552021: 1.217.6502022: 1.482.5632023: 2.033.4302024: 2.939.0302025: 3.581.020
Rezultat net 2025380,3 K lei+0,9% față de anul anterior2020: -14.4162021: 106.8922022: 54.9292023: 251.6952024: 376.7592025: 380.277
Angajați 20259+12,5% față de anul anterior2020: 32021: 42022: 42023: 52024: 82025: 9
Capitaluri proprii 2025380,5 K lei+0,9% față de anul anterior2020: 69.8932021: 176.7862022: 135.9272023: 251.9352024: 376.9992025: 380.517
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 593,9 K lei593,9 K20202021: 1,2 mil. lei1,2 mil.20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 2,9 mil. lei2,9 mil.20242025: 3,6 mil. lei3,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,4%6%14,3%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332020: -2,4%-2,4%20202021: 8,8%8,8%20212022: 3,7%3,7%20222023: 12,4%12,4%20232024: 12,8%12,8%20242025: 10,6%10,6%2025

Cifra de afaceri: +21,8% față de anul anterior. Marja netă: 10,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii380,5 K lei+0,9% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei+141,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei2,9 mil. lei3,6 mil. lei+21,8% față de anul anterior
Rezultat net251,7 K lei376,8 K lei380,3 K lei+0,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii251,9 K lei377 K lei380,5 K lei+0,9% față de anul anterior
Datorii401,8 K lei470,5 K lei1,1 mil. lei+141,7% față de anul anterior
Creanțe181,9 K lei137,8 K lei324,1 K lei+135,1% față de anul anterior
Angajați589+12,5% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,6%14,3%n=9.73312,8%15,6%n=9.612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)25,5%40,6%n=8.56345%48,5%n=8.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)76,1%52,8%n=8.56356,1%45,3%n=8.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)73,8%48,2%n=8.56363,6%47,1%n=8.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)25,4%18%n=8.56245%18,2%n=8.448
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%90,5%n=8.36499,9%73,6%n=8.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,34×1,01×n=10.5910,65×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36032,58 zile34,87 zilen=8.10716,88 zile24,55 zilen=7.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,2 zile8,51 zilen=4.7001,58 zile8,3 zilen=4.513
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați397.891 lei198.141 lein=8.121367.379 lei177.709 lein=8.025

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.581.020
Rezultat net
380.277
Angajați
9
Datorii
1.137.061
Active imobilizate
1.103.250
Active circulante
391.067
Capitaluri proprii
380.517
Venituri totale
3.789.193
Cheltuieli totale
3.327.503
Stocuri
11.895
Creanțe
324.105
Casă și conturi la bănci
55.067
Cheltuieli în avans
23.261
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.939.030
Rezultat net
376.759
Angajați
8
Datorii
470.480
Active imobilizate
533.330
Active circulante
304.696
Capitaluri proprii
376.999
Venituri totale
2.941.818
Cheltuieli totale
2.497.499
Stocuri
12.904
Creanțe
137.844
Casă și conturi la bănci
153.948
Cheltuieli în avans
9.453
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.033.430
Rezultat net
251.695
Angajați
5
Datorii
401.764
Active imobilizate
399.905
Active circulante
253.516
Capitaluri proprii
251.935
Venituri totale
2.128.957
Cheltuieli totale
1.856.323
Stocuri
11.895
Creanțe
181.853
Casă și conturi la bănci
59.768
Cheltuieli în avans
278
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.482.563
Rezultat net
54.929
Angajați
4
Datorii
371.275
Active imobilizate
445.625
Active circulante
60.500
Capitaluri proprii
135.927
Venituri totale
1.483.684
Cheltuieli totale
1.415.402
Stocuri
—
Creanțe
11.920
Casă și conturi la bănci
48.580
Cheltuieli în avans
1.077
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.217.650
Rezultat net
106.892
Angajați
4
Datorii
372.849
Active imobilizate
456.672
Active circulante
88.668
Capitaluri proprii
176.786
Venituri totale
1.217.844
Cheltuieli totale
1.099.018
Stocuri
—
Creanțe
24.787
Casă și conturi la bănci
63.881
Cheltuieli în avans
4.295
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
593.855
Rezultat net
-14.416
Angajați
3
Datorii
218.030
Active imobilizate
258.853
Active circulante
28.650
Capitaluri proprii
69.893
Venituri totale
612.245
Cheltuieli totale
621.917
Stocuri
—
Creanțe
4.900
Casă și conturi la bănci
23.750
Cheltuieli în avans
420
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-10-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35167525
Număr de înregistrare
J2015001536298
Înmatriculare
27 octombrie 2015
EUID
ROONRC.J2015001536298
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞTEFAN GRECEANU 14 J4 Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ŞTEFAN GRECEANU 14 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 octombrie 2015
Înregistrare fiscală
1 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARAFFKA MIHAI-CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAKRISBIA DENTAL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.10.2015
Înregistrare fiscală
27 octombrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015001536298
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. ŞTEFAN GRECEANU, NR.14, BL.J4, ET.PARTER, AP.1
Cod poștal fiscal
100166
Strada sediului
Str. Ştefan Greceanu
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
100166
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan Greceanu
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
100166

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI