Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MALIK FASHION S.R.L.

MALIK FASHION S.R.L.

CUI 38004522 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MALIK FASHION S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 140 K lei, față de 157,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-57,2%

Marja netă calculată este -57,2% în 2025, față de -23% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+65,2%

Datoriile raportate sunt 165,5 K lei în 2025, față de 100,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025140 K lei-11,1% față de anul anterior2020: 80.8222021: 143.9312022: 173.0562023: 170.5382024: 157.5382025: 140.023
Rezultat net 2025-80,1 K lei-121% față de anul anterior2020: 9.0772021: 16.0642022: -9752023: 5.8032024: -36.2212025: -80.055
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-79,3 K lei-11.339,2% față de anul anterior2020: 16.0352021: 32.0992022: 31.1242023: 36.9272024: 7062025: -79.349
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate087 K173 K2020: 80,8 K lei80,8 K20202021: 143,9 K lei143,9 K20212022: 173,1 K lei173,1 K20222023: 170,5 K lei170,5 K20232024: 157,5 K lei157,5 K20242025: 140 K lei140 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-57,2%-23%11,2%Mediana sectorului (2025): 1,7% · n=49482020: 11,2%11,2%20202021: 11,2%11,2%20212022: -0,6%-0,6%20222023: 3,4%3,4%20232024: -23%-23%20242025: -57,2%-57,2%2025

Cifra de afaceri: -11,1% față de anul anterior. Marja netă: -57,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-79,3 K lei-11.339,2% față de anul anterior
Datorii165,5 K lei+65,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri170,5 K lei157,5 K lei140 K lei-11,1% față de anul anterior
Rezultat net5,8 K lei-36,2 K lei-80,1 K lei-121% față de anul anterior
Capitaluri proprii36,9 K lei706 lei-79,3 K lei-11.339,2% față de anul anterior
Datorii46,1 K lei100,2 K lei165,5 K lei+65,2% față de anul anterior
Creanțe70,5 K lei70,4 K lei67,3 K lei-4,4% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-57,2%1,7%n=4.948-23%2%n=4.933
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—14,8%n=3.368-5.130,5%14,4%n=3.260
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,52×0,86×n=6.1721,01×0,81×n=6.245
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360173,09 zile11,32 zilen=3.847160,89 zile11,72 zilen=3.731
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36034,83 zile133,11 zilen=4.61553,01 zile136,55 zilen=4.575
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați70.012 lei155.259 lein=3.50178.769 lei146.108 lein=3.623

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.023
Rezultat net
-80.055
Angajați
2
Datorii
165.549
Active imobilizate
—
Active circulante
86.200
Capitaluri proprii
-79.349
Venituri totale
140.023
Cheltuieli totale
218.677
Stocuri
13.546
Creanțe
67.325
Casă și conturi la bănci
5.329
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.538
Rezultat net
-36.221
Angajați
2
Datorii
100.195
Active imobilizate
—
Active circulante
100.901
Capitaluri proprii
706
Venituri totale
157.538
Cheltuieli totale
192.389
Stocuri
23.196
Creanțe
70.406
Casă și conturi la bănci
7.299
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.538
Rezultat net
5.803
Angajați
2
Datorii
46.066
Active imobilizate
—
Active circulante
82.993
Capitaluri proprii
36.927
Venituri totale
170.538
Cheltuieli totale
163.114
Stocuri
4.193
Creanțe
70.493
Casă și conturi la bănci
8.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
173.056
Rezultat net
-975
Angajați
1
Datorii
38.719
Active imobilizate
—
Active circulante
69.843
Capitaluri proprii
31.124
Venituri totale
173.056
Cheltuieli totale
172.561
Stocuri
4.080
Creanțe
54.281
Casă și conturi la bănci
11.482
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.931
Rezultat net
16.064
Angajați
1
Datorii
30.538
Active imobilizate
—
Active circulante
62.637
Capitaluri proprii
32.099
Venituri totale
143.931
Cheltuieli totale
126.601
Stocuri
540
Creanțe
58.468
Casă și conturi la bănci
3.629
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.822
Rezultat net
9.077
Angajați
1
Datorii
26.007
Active imobilizate
—
Active circulante
42.042
Capitaluri proprii
16.035
Venituri totale
80.822
Cheltuieli totale
70.636
Stocuri
17.011
Creanțe
21.766
Casă și conturi la bănci
3.265
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
220
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-12-03; reactivare la 2025-10-23. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-23
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-12-03; reactivare la 2025-10-23. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-23
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-12-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38004522
Număr de înregistrare
J40/13199/2017
Înmatriculare
20 iulie 2017
EUID
ROONRC.J40/13199/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
Pantelimon 365 A2 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. Pantelimon 365 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
28 decembrie 2021
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 2022

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOAR DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MALIK FASHION S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 28.12.2021
Înregistrare fiscală
20 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J2017013199401
Cod CAEN
9621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS PANTELIMON, NR.365, CAMERA 1, BL.A2, SC.1, ET.4, AP.20
Cod poștal fiscal
21625
Strada sediului
Şos. Pantelimon
Numărul sediului
365
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
21625
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Şos. Pantelimon
Numărul domiciliului fiscal
365
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
21625
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
3 decembrie 2024
Reactivare
23 octombrie 2025
Publicarea deciziei
3 decembrie 2024

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 1 octombrie 2026
    • Adresă fiscală: MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. PANTELIMON, NR.365, CAMERA 1, BL.A2, SC.1, ET.4, AP.20 → MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS PANTELIMON, NR.365, CAMERA 1, BL.A2, SC.1, ET.4, AP.20
    • date generale.cod CAEN: 4771 → 9621
    • date generale.nrRegCom: J40/13199/2017 → J2017013199401

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4771
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI