Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAN'S STYLE FASHION SRL

MAN'S STYLE FASHION SRL

CUI 16453709 · SRL· Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MAN'S STYLE FASHION SRL are sediul în Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-10,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 mil. lei, față de 2,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-25,8%

Marja netă calculată este -25,8% în 2025, față de -12,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+3%

Datoriile raportate sunt 2,9 mil. lei în 2025, față de 2,8 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 mil. lei-10,1% față de anul anterior2020: 931.9052021: 1.790.5072022: 2.356.2372023: 2.388.5952024: 2.534.6202025: 2.279.180
Rezultat net 2025-587,5 K lei-79,5% față de anul anterior2020: -512.5662021: -79.1472022: -102.6032023: -44.8612024: -327.3202025: -587.478
Angajați 202512+0% față de anul anterior2020: 162021: 142022: 132023: 122024: 122025: 12
Capitaluri proprii 2025-146,1 K lei-133,1% față de anul anterior2020: 995.3432021: 916.1962022: 813.5932023: 768.7322024: 441.4122025: -146.066
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 931,9 K lei931,9 K20202021: 1,8 mil. lei1,8 mil.20212022: 2,4 mil. lei2,4 mil.20222023: 2,4 mil. lei2,4 mil.20232024: 2,5 mil. lei2,5 mil.20242025: 2,3 mil. lei2,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-55%-27%1%Mediana sectorului (2025): 0,9% · n=6982020: -55%-55%20202021: -4,4%-4,4%20212022: -4,4%-4,4%20222023: -1,9%-1,9%20232024: -12,9%-12,9%20242025: -25,8%-25,8%2025

Cifra de afaceri: -10,1% față de anul anterior. Marja netă: -25,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-146,1 K lei-133,1% față de anul anterior
Datorii2,9 mil. lei+3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,4 mil. lei2,5 mil. lei2,3 mil. lei-10,1% față de anul anterior
Rezultat net-44,9 K lei-327,3 K lei-587,5 K lei-79,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii768,7 K lei441,4 K lei-146,1 K lei-133,1% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei2,8 mil. lei2,9 mil. lei+3% față de anul anterior
Creanțe409,1 K lei253,2 K lei200,7 K lei-20,7% față de anul anterior
Angajați121212+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-25,8%0,9%n=698-12,9%2%n=767
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-5,3%16,2%n=54213,5%19,4%n=564
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)105,3%85,2%n=54286,5%83,4%n=564
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3%8,5%n=5422,9%9,5%n=564
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-21,2%0,1%n=542-10%0,3%n=564
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—9,3%n=496-74,2%12%n=550
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,92×0,93×n=8901,12×0,93×n=988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36031,7 zile64,65 zilen=66135,96 zile67,44 zilen=724
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360368,27 zile170,17 zilen=648377,11 zile175,2 zilen=699
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați189.932 lei291.197 lein=556211.218 lei267.950 lein=609

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.279.180
Rezultat net
-587.478
Angajați
12
Datorii
2.918.437
Active imobilizate
82.982
Active circulante
2.689.388
Capitaluri proprii
-146.066
Venituri totale
2.308.556
Cheltuieli totale
2.896.034
Stocuri
2.331.530
Creanțe
200.675
Casă și conturi la bănci
157.183
Cheltuieli în avans
1
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.534.620
Rezultat net
-327.320
Angajați
12
Datorii
2.834.641
Active imobilizate
93.600
Active circulante
3.182.452
Capitaluri proprii
441.412
Venituri totale
2.555.448
Cheltuieli totale
2.824.942
Stocuri
2.655.100
Creanțe
253.156
Casă și conturi la bănci
274.196
Cheltuieli în avans
1
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.388.595
Rezultat net
-44.861
Angajați
12
Datorii
2.441.836
Active imobilizate
124.755
Active circulante
3.085.812
Capitaluri proprii
768.732
Venituri totale
2.409.275
Cheltuieli totale
2.430.704
Stocuri
2.486.510
Creanțe
409.113
Casă și conturi la bănci
190.189
Cheltuieli în avans
1
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.356.237
Rezultat net
-102.603
Angajați
13
Datorii
2.487.806
Active imobilizate
214.570
Active circulante
3.086.828
Capitaluri proprii
813.593
Venituri totale
2.363.602
Cheltuieli totale
2.443.070
Stocuri
2.483.470
Creanțe
512.413
Casă și conturi la bănci
90.945
Cheltuieli în avans
1
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.790.507
Rezultat net
-79.147
Angajați
14
Datorii
2.605.967
Active imobilizate
305.394
Active circulante
3.216.768
Capitaluri proprii
916.196
Venituri totale
1.796.863
Cheltuieli totale
1.858.105
Stocuri
2.055.079
Creanțe
921.749
Casă și conturi la bănci
239.940
Cheltuieli în avans
1
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
931.905
Rezultat net
-512.566
Angajați
16
Datorii
2.549.236
Active imobilizate
384.519
Active circulante
3.160.059
Capitaluri proprii
995.343
Venituri totale
972.291
Cheltuieli totale
1.475.824
Stocuri
2.038.867
Creanțe
1.033.399
Casă și conturi la bănci
87.793
Cheltuieli în avans
1
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-05-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Dosar 2125/108/20242024-05-07 · Tribunalul ARAD · Intimat

plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP) · Fond

3 termene · ultima soluție: Soluţionare

2024-06-21 · 14:00

Soluţionare

În baza art. 341 alin. 6 lit. a Cod procedură penală respinge ca nefondată plângerea formulată de petenta Agenţia Naţională de Administrare Fiscală, DGRFP Timişoara - Administraţia Judeţeană a Finan?elor Publice Arad, cu sediul în mun. Arad, Bd. Revoluţiei, nr. 77-79, jud. Arad, împotriva ordonanţei de clasare dispusă de Parchetul de pe lângă Tribunalul Arad la data de 25.01.2024, în dosar nr. 54/307/P/2019 şi menţinută prin ordonanţa din dosar nr. 21/II/2/2024 dată de prim-procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad la data de 12.04.2024, cu privire la intimaţii SC Man`s Style Fashion SRL jud. Arad şi Şiclovan Cristian Lucian – domiciliul procesual ales în municipiul Arad, strada Cozia nr. 11, ap. 3, jud. Arad la sediul Lanevschi & Lanevschi SCA. În baza art. 275 alin. 2 Cod procedură penală, obligă petenta la plata sumei de 200 lei cu titlul de cheltuieli judiciare avansate de stat. Definitivă. Pronunţată în şedinţa camerei de consiliu din data de 21.06.2024.

Document: incheierefinaladezinvestire 324/2024 · 2024-06-21

2024-06-07 · 12:00

Amână pronunţarea

În temeiul art. 405 alin. 2 Cod procedură penală, stabileşte termen de pronunţare la data de 21.06.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-06-07

2024-05-29 · 09:45

Amână pronunţarea

În temeiul art. 405 alin. 2 Cod procedură penală, stabileşte termen de pronunţare la data de 07.06.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-05-29

Dosar 1096/108/20242024-02-27 · Tribunalul ARAD · Intimat

plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP) · Fond

1 termen · ultima soluție: Scoatere de pe rol

2024-03-19 · 11:00

Scoatere de pe rol

Scoate cauza de pe rol. În temeiul dispoziţiilor art.289 al.9 Cod procedură penală trimite pe cale administrativă, Prim Procurorului Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad, spre competentă soluţionare, plângerea formulată de petenta Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Timişoara -Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad, în reprezentarea Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală, ca reprezentant al Statului Român, împotriva Ordonanţei din 25.01.2024 în dosarul nr. 54/307/P/2019 a Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad. Definitivă. Pronunţată prin punerea la dispoziţia participanţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 19.03.2024.

Document: incheierefinaladezinvestire 141/2024 · 2024-03-19

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16453709
Număr de înregistrare
J2004000911023
Înmatriculare
25 mai 2004
EUID
ROONRC.J2004000911023
Formă juridică
SRL
Sediu social
Horea 9 Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Horea 9 Vladimirescu ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 mai 2004
Înregistrare fiscală
3 februarie 2026
Telefon
0744626753 · Firme cu același număr
Fax
0257349140

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞICLOVAN CRISTIAN-LUCIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MANS STYLE FASHION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.05.2004
Înregistrare fiscală
26 mai 2004
Număr registrul comerțului
J2004000911023
Cod CAEN
4641
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0744626753 · Firme cu același număr
Fax
0257349140 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT VLADIMIRESCU COM. VLADIMIRESCU, STR. HOREA, NR.9
Strada sediului
Str. Horea
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
Județul sediului
ARAD
Strada domiciliului fiscal
Str. Horea
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu
Județul domiciliului fiscal
ARAD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2004
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2017
Actualizare TVA la încasare
17 octombrie 2017
Publicare TVA la încasare
18 octombrie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradSat Vladimirescu, Comuna VladimirescuCAEN 4641
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI