Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MANAGEMENT&ADVANCED FINANCIAL CONSULTING S.R.L.

MANAGEMENT&ADVANCED FINANCIAL CONSULTING S.R.L.

CUI 43754369 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MANAGEMENT&ADVANCED FINANCIAL CONSULTING S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+261,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,6 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât11,3%

Marja netă calculată este 11,3% în 2025, față de 15,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+82,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,6 mil. lei+261,2% față de anul anterior2021: 75.7182022: 106.4872023: 237.4602024: 1.008.6592025: 3.643.300
Rezultat net 2025411,4 K lei+165% față de anul anterior2021: 72.8152022: 102.7292023: 199.8462024: 155.2352025: 411.372
Angajați 202538+15,2% față de anul anterior2024: 332025: 38
Capitaluri proprii 2025411,6 K lei+164,7% față de anul anterior2021: 73.0152022: 102.9692023: 200.0872024: 155.4762025: 411.614
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2021: 75,7 K lei75,7 K20212022: 106,5 K lei106,5 K20222023: 237,5 K lei237,5 K20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 3,6 mil. lei3,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,2%96,5%Mediana sectorului (2025): 4% · n=6932021: 96,2%96,2%20212022: 96,5%96,5%20222023: 84,2%84,2%20232024: 15,4%15,4%20242025: 11,3%11,3%2025

Cifra de afaceri: +261,2% față de anul anterior. Marja netă: 11,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii411,6 K lei+164,7% față de anul anterior
Datorii443 K lei+35,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri237,5 K lei1 mil. lei3,6 mil. lei+261,2% față de anul anterior
Rezultat net199,8 K lei155,2 K lei411,4 K lei+165% față de anul anterior
Capitaluri proprii200,1 K lei155,5 K lei411,6 K lei+164,7% față de anul anterior
Datorii48 K lei327,9 K lei443 K lei+35,1% față de anul anterior
Creanțe237,6 K lei442,1 K lei805,2 K lei+82,2% față de anul anterior
Angajați—3338+15,2% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,3%4%n=69315,4%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)48,2%23,6%n=60632,2%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)51,8%67,9%n=60667,8%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,8%21,7%n=6061,5%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)48,1%1,1%n=60632,1%6,8%n=13.612
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%16,9%n=54999,8%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,9×0,99×n=8721,45×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36079,57 zile47,44 zilen=631157,78 zile116,34 zilen=14.046
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,35 zile66,4 zilen=570—6,11 zilen=5.407
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați95.876 lei126.247 lein=50930.565 lei187.225 lein=8.080

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.643.300
Rezultat net
411.372
Angajați
38
Datorii
442.983
Active imobilizate
15.037
Active circulante
839.560
Capitaluri proprii
411.614
Venituri totale
3.643.565
Cheltuieli totale
3.157.650
Stocuri
3.524
Creanțe
805.222
Casă și conturi la bănci
30.814
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.008.659
Rezultat net
155.235
Angajați
33
Datorii
327.945
Active imobilizate
7.383
Active circulante
476.038
Capitaluri proprii
155.476
Venituri totale
1.012.866
Cheltuieli totale
827.819
Stocuri
—
Creanțe
442.061
Casă și conturi la bănci
33.977
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
237.460
Rezultat net
199.846
Angajați
—
Datorii
47.974
Active imobilizate
—
Active circulante
248.061
Capitaluri proprii
200.087
Venituri totale
237.460
Cheltuieli totale
451
Stocuri
—
Creanțe
237.640
Casă și conturi la bănci
10.421
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.487
Rezultat net
102.729
Angajați
—
Datorii
7.845
Active imobilizate
—
Active circulante
110.814
Capitaluri proprii
102.969
Venituri totale
106.487
Cheltuieli totale
787
Stocuri
—
Creanțe
108.918
Casă și conturi la bănci
1.896
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.718
Rezultat net
72.815
Angajați
—
Datorii
458
Active imobilizate
—
Active circulante
73.473
Capitaluri proprii
73.015
Venituri totale
75.718
Cheltuieli totale
677
Stocuri
—
Creanțe
71.582
Casă și conturi la bănci
1.891
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-02-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43754369
Număr de înregistrare
J2021000803123
Înmatriculare
17 februarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000803123
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 MAI 4-5 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Pţa 1 MAI 4-5 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 februarie 2021
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PÂNTEA ALEXANDRA-ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MANAGEMENT&ADVANCED FINANCIAL CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.02.2021
Înregistrare fiscală
17 februarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000803123
Cod CAEN
1392
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, PŢA. 1 MAI, NR.4-5
Strada sediului
Pţa. 1 Mai
Numărul sediului
4-5
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Pţa. 1 Mai
Numărul domiciliului fiscal
4-5
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 1392 Rev. 3Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)

CAEN 1396 Rev. 3Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile

CAEN 1399 Rev. 3Fabricarea altor articole textile n.c.a.

CAEN 1410 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare

CAEN 1421 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

CAEN 1422 Rev. 3Fabricarea de articole de lenjerie de corp

CAEN 1423 Rev. 3Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1424 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană

CAEN 1429 Rev. 3Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7820 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 1392
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI