Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MANAGEMENT & INVESTMENTS ADVISERS SRL

MANAGEMENT & INVESTMENTS ADVISERS SRL

CUI 24175077 · SRL· Bucureşti Sectorul 5· Activități de consultanță pentru afaceri și management

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate143.051 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

MANAGEMENT & INVESTMENTS ADVISERS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 5 și raportează activitatea activități de consultanță pentru afaceri și management. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

143.051 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Datoriile au crescut+0%

Datoriile raportate sunt 810,9 K lei în 2024, față de 810,9 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Fără an comparabil
Rezultat net 2024-1,2 K lei+91,6% față de anul anterior2020: -1.2002021: -1.2002022: -1.2002023: -14.3102024: -1.200
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024-641,5 K lei-0,2% față de anul anterior2020: -623.6282021: -624.8282022: -626.0282023: -640.3382024: -641.538
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate

Nu există valori pentru cifra de afaceri.

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-641,5 K lei-0,2% față de anul anterior
Datorii810,9 K lei+0% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri———Fără an comparabil
Rezultat net-1,2 K lei-14,3 K lei-1,2 K lei+91,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-626 K lei-640,3 K lei-641,5 K lei-0,2% față de anul anterior
Datorii834,2 K lei810,9 K lei810,9 K lei+0% față de anul anterior
Creanțe195,8 K lei166,8 K lei167 K lei+0,1% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,21×1,59×n=21.1800,21×1,91×n=21.607

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.200
Angajați
—
Datorii
810.934
Active imobilizate
—
Active circulante
169.396
Capitaluri proprii
-641.538
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.200
Stocuri
100
Creanțe
167.005
Casă și conturi la bănci
2.291
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-14.310
Angajați
—
Datorii
810.934
Active imobilizate
—
Active circulante
170.596
Capitaluri proprii
-640.338
Venituri totale
25.001
Cheltuieli totale
39.037
Stocuri
100
Creanțe
166.777
Casă și conturi la bănci
3.719
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.200
Angajați
—
Datorii
834.162
Active imobilizate
—
Active circulante
208.134
Capitaluri proprii
-626.028
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.200
Stocuri
11.835
Creanțe
195.795
Casă și conturi la bănci
504
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.200
Angajați
—
Datorii
832.805
Active imobilizate
—
Active circulante
207.977
Capitaluri proprii
-624.828
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.200
Stocuri
11.835
Creanțe
195.567
Casă și conturi la bănci
575
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.200
Angajați
—
Datorii
832.805
Active imobilizate
—
Active circulante
209.177
Capitaluri proprii
-623.628
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.200
Stocuri
11.835
Creanțe
195.282
Casă și conturi la bănci
2.060
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

143.051 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

143.051 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-10-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat84.857 lei58.194 lei143.051 lei143.051 lei0 lei
Asigurări sociale0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24175077
Număr de înregistrare
J40/12086/2008
Înmatriculare
10 iulie 2008
EUID
ROONRC.J40/12086/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
DR. DIMITRIE DRĂGHIESCU 12 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DR. DIMITRIE DRĂGHIESCU 12 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
26 octombrie 2022
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2025
Telefon
0213109012 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIHALACHE DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MANAGEMENT & INVESTMENTS ADVISERS SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 26.10.2022
Înregistrare fiscală
10 iulie 2008
Număr registrul comerțului
J40/12086/2008
Cod CAEN
7022
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0213109012 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. DR. DIMITRIE DRĂGHIESCU, NR.12, ET.2, AP.3
Cod poștal fiscal
50579
Strada sediului
Str. Dr. Dimitrie Drăghiescu
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
50579
Strada domiciliului fiscal
Str. Dr. Dimitrie Drăghiescu
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
50579

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
14 iulie 2008
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

35 activități autorizate

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

CAEN 3530 Rev. 2Furnizarea de abur și aer condiționat

CAEN 4616 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4635 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din tutun

CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4638 Rev. 2Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 9601 Rev. 2Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

CAEN 9604 Rev. 2Activități de întreținere corporală

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5Drumul Dimitrie DrăghiescuCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI