Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MĂNÂNCI SĂNĂTOS S.R.L.

MĂNÂNCI SĂNĂTOS S.R.L.

CUI 39527554 · SRL· Municipiul Oneşti· Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MĂNÂNCI SĂNĂTOS S.R.L. are sediul în Municipiul Oneşti și raportează activitatea prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+276%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 1 mil. lei, față de 277 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât65,7%

Marja netă calculată este 65,7% în 2022, față de 95% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20221 mil. lei+276% față de anul anterior2021: 276.9902022: 1.041.408
Rezultat net 2022683,8 K lei+159,8% față de anul anterior2020: -5.1782021: 263.2352022: 683.848
Angajați 20221+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 1
Capitaluri proprii 2022684 K lei+167,6% față de anul anterior2020: -7.6222021: 255.6132022: 684.048
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0521 K1 mil.—20202021: 277 K lei277 K20212022: 1 mil. lei1 mil.2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,5%95%Mediana sectorului (2022): 8,7% · n=40420202021: 95%95%20212022: 65,7%65,7%2022

Cifra de afaceri: +276% față de anul anterior. Marja netă: 65,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii684 K lei+167,6% față de anul anterior
Datorii82,7 K lei+3.170% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri—277 K lei1 mil. lei+276% față de anul anterior
Rezultat net-5,2 K lei263,2 K lei683,8 K lei+159,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-7,6 K lei255,6 K lei684 K lei+167,6% față de anul anterior
Datorii7,8 K lei2,5 K lei82,7 K lei+3.170% față de anul anterior
Creanțe—86 lei674,8 K lei+784.537,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri65,7%8,7%n=40495%10,7%n=361
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%19,8%n=350103%19,7%n=311
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,27×0,73×n=633102,11×0,58×n=557
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360233,26 zile95,74 zilen=3590,11 zile88,53 zilen=315
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—104,07 zilen=2993,69 zile85,24 zilen=261
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.041.408 lei94.527 lein=289276.990 lei81.822 lein=246

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.041.408
Rezultat net
683.848
Angajați
1
Datorii
82.665
Active imobilizate
—
Active circulante
766.713
Capitaluri proprii
684.048
Venituri totale
1.041.408
Cheltuieli totale
347.146
Stocuri
—
Creanțe
674.788
Casă și conturi la bănci
91.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.990
Rezultat net
263.235
Angajați
1
Datorii
2.528
Active imobilizate
—
Active circulante
258.141
Capitaluri proprii
255.613
Venituri totale
276.990
Cheltuieli totale
10.985
Stocuri
2.842
Creanțe
86
Casă și conturi la bănci
255.213
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.178
Angajați
1
Datorii
7.813
Active imobilizate
—
Active circulante
191
Capitaluri proprii
-7.622
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
5.178
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
191
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39527554
Număr de înregistrare
J4/935/2018
Înmatriculare
22 iunie 2018
EUID
ROONRC.J4/935/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
REPUBLICII 57 Municipiul Oneşti Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEGHINĂ VICTORIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MĂNÂNCI SĂNĂTOS S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 21.12.2023
Înregistrare fiscală
22 iunie 2018
Număr registrul comerțului
J04/935/2018
Cod CAEN
1039
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, BLD. REPUBLICII, NR.57
Cod poștal fiscal
601122
Strada sediului
Bld. Republicii
Numărul sediului
57
Localitatea sediului
Mun. Oneşti
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
601122
Strada domiciliului fiscal
Bld. Republicii
Numărul domiciliului fiscal
57
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oneşti
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
601122

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
5 iulie 2022
Perioada 1: TVA până la
21 decembrie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
22 decembrie 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
15 octombrie 2018
Perioada 2: TVA până la
1 mai 2019
Perioada 2: Anulare operată la
27 iunie 2019
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

30 activități autorizate

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate

CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4761 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4763 Rev. 2Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate

CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul OneştiCAEN 1039
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI