Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MANGAL TRANSILVANIA PIROLITIC SRL-D

MANGAL TRANSILVANIA PIROLITIC SRL-D

CUI 36580537 · SRL· Sat Gilău, Comuna Gilău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MANGAL TRANSILVANIA PIROLITIC SRL-D are sediul în Sat Gilău, Comuna Gilău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 97,7 K lei, față de 103,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut56,1%

Marja netă calculată este 56,1% în 2025, față de 52% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+51,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202597,7 K lei-5,8% față de anul anterior2020: 50.6062021: 41.6522022: 97.3772023: 124.4042024: 103.7062025: 97.695
Rezultat net 202554,8 K lei+1,6% față de anul anterior2020: 45.1562021: 26.4822022: 42.4462023: 62.4442024: 53.8972025: 54.770
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202555 K lei+1,7% față de anul anterior2020: 187.5582021: 214.0402022: 56.4872023: 62.7702024: 54.1382025: 55.048
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate062 K124 K2020: 50,6 K lei50,6 K20202021: 41,7 K lei41,7 K20212022: 97,4 K lei97,4 K20222023: 124,4 K lei124,4 K20232024: 103,7 K lei103,7 K20242025: 97,7 K lei97,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%44,6%89,2%Mediana sectorului (2025): 3,3% · n=25862020: 89,2%89,2%20202021: 63,6%63,6%20212022: 43,6%43,6%20222023: 50,2%50,2%20232024: 52%52%20242025: 56,1%56,1%2025

Cifra de afaceri: -5,8% față de anul anterior. Marja netă: 56,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii55 K lei+1,7% față de anul anterior
Datorii14,5 K lei+90,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri124,4 K lei103,7 K lei97,7 K lei-5,8% față de anul anterior
Rezultat net62,4 K lei53,9 K lei54,8 K lei+1,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii62,8 K lei54,1 K lei55 K lei+1,7% față de anul anterior
Datorii4,7 K lei7,6 K lei14,5 K lei+90,2% față de anul anterior
Creanțe19,9 K lei23,5 K lei35,7 K lei+51,8% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri56,1%3,3%n=2.58652%2,7%n=2.825
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,5%14%n=2.21799,6%10,8%n=2.417
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,78×1,03×n=3.1238,08×1,08×n=3.422
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360131,61 zile58,38 zilen=2.47181,67 zile62,79 zilen=2.679

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.695
Rezultat net
54.770
Angajați
—
Datorii
14.547
Active imobilizate
—
Active circulante
69.595
Capitaluri proprii
55.048
Venituri totale
97.695
Cheltuieli totale
32.264
Stocuri
—
Creanțe
35.717
Casă și conturi la bănci
33.878
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.706
Rezultat net
53.897
Angajați
—
Datorii
7.647
Active imobilizate
—
Active circulante
61.785
Capitaluri proprii
54.138
Venituri totale
103.706
Cheltuieli totale
37.513
Stocuri
—
Creanțe
23.528
Casă și conturi la bănci
38.257
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.404
Rezultat net
62.444
Angajați
—
Datorii
4.720
Active imobilizate
—
Active circulante
67.490
Capitaluri proprii
62.770
Venituri totale
124.404
Cheltuieli totale
48.952
Stocuri
—
Creanțe
19.878
Casă și conturi la bănci
47.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.377
Rezultat net
42.446
Angajați
—
Datorii
11.724
Active imobilizate
—
Active circulante
68.211
Capitaluri proprii
56.487
Venituri totale
97.377
Cheltuieli totale
52.067
Stocuri
—
Creanțe
9.378
Casă și conturi la bănci
58.833
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.652
Rezultat net
26.482
Angajați
—
Datorii
793
Active imobilizate
—
Active circulante
214.833
Capitaluri proprii
214.040
Venituri totale
41.652
Cheltuieli totale
13.921
Stocuri
—
Creanțe
140.000
Casă și conturi la bănci
74.833
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.606
Rezultat net
45.156
Angajați
—
Datorii
1.762
Active imobilizate
—
Active circulante
189.320
Capitaluri proprii
187.558
Venituri totale
50.606
Cheltuieli totale
3.931
Stocuri
—
Creanțe
140.000
Casă și conturi la bănci
49.320
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-09-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36580537
Număr de înregistrare
J12/3519/2016
Înmatriculare
29 septembrie 2016
EUID
ROONRC.J12/3519/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
GILĂU I1 Sat Gilău, Comuna Gilău Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
GILĂU Gilău CLUJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 septembrie 2016
Înregistrare fiscală
30 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DODEA MARINCA ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MANGAL TRANSILVANIA PIROLITIC SRL-D
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.09.2016
Înregistrare fiscală
29 septembrie 2016
Număr registrul comerțului
J12/3519/2016
Cod CAEN
220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT GILĂU COM. GILĂU, GILĂU, BL.I1, SC.2, ET.2, AP.41
Cod poștal fiscal
407310
Strada sediului
GILĂU
Localitatea sediului
Sat Gilău Com. Gilău
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407310
Strada domiciliului fiscal
GILĂU
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Gilău Com. Gilău
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407310

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3822 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Gilău, Comuna GilăuCAEN 0220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI