Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MANICONSTRUCT SRL

MANICONSTRUCT SRL

CUI 9066483 · SRL· Municipiul Târnăveni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MANICONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Târnăveni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 280,5 K lei, față de 294,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,7%

Marja netă calculată este 5,7% în 2025, față de 5,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+157,9%

Datoriile raportate sunt 53,1 K lei în 2025, față de 20,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025280,5 K lei-4,9% față de anul anterior2020: 244.7332021: 218.9232022: 317.1182023: 278.2522024: 294.8552025: 280.470
Rezultat net 202515,9 K lei-4,2% față de anul anterior2020: 47.3612021: -7.6242022: 62.2352023: 8.8212024: 16.5752025: 15.871
Angajați 20253Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 202561,9 K lei-14,1% față de anul anterior2020: 155.0502021: 147.4262022: 109.6612023: 79.4822024: 72.0572025: 61.928
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0159 K317 K2020: 244,7 K lei244,7 K20202021: 218,9 K lei218,9 K20212022: 317,1 K lei317,1 K20222023: 278,3 K lei278,3 K20232024: 294,9 K lei294,9 K20242025: 280,5 K lei280,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,5%12,8%29,1%2020: 19,4%19,4%20202021: -3,5%-3,5%20212022: 19,6%19,6%20222023: 3,2%3,2%20232024: 5,6%5,6%20242025: 5,7%5,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: -4,9% față de anul anterior.Marjă netă 5,7% · +0 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202472,1 K lei
202561,9 K lei

Datorii raportate

202420,6 K lei
202553,1 K lei

Disponibilități bănești

202433,7 K lei
202528,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri278,3 K lei294,9 K lei280,5 K lei-4,9% față de anul anterior
Rezultat net8,8 K lei16,6 K lei15,9 K lei-4,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii79,5 K lei72,1 K lei61,9 K lei-14,1% față de anul anterior
Datorii40,9 K lei20,6 K lei53,1 K lei+157,9% față de anul anterior
Creanțe34,4 K lei0 lei24,5 K leiDe la 0 la 24,5 K lei
Angajați333Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,7%5,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)13,8%17,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii25,6%23%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat93.490 lei98.285 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)53,8%77,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)46,2%22,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate54%63,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1×1,64×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări31,4 zile0 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,7 zile (n=5.346) · 2024: 3,8 zile (n=5.383)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.470
Rezultat net
15.871
Angajați
3
Datorii
53.119
Active imobilizate
62.151
Active circulante
52.896
Capitaluri proprii
61.928
Venituri totale
280.475
Cheltuieli totale
261.887
Stocuri
0
Creanțe
24.500
Casă și conturi la bănci
28.396
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.855
Rezultat net
16.575
Angajați
3
Datorii
20.599
Active imobilizate
58.933
Active circulante
33.723
Capitaluri proprii
72.057
Venituri totale
294.860
Cheltuieli totale
275.336
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
33.723
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.252
Rezultat net
8.821
Angajați
3
Datorii
40.904
Active imobilizate
67.056
Active circulante
53.330
Capitaluri proprii
79.482
Venituri totale
278.309
Cheltuieli totale
266.705
Stocuri
0
Creanțe
34.429
Casă și conturi la bănci
18.901
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
317.118
Rezultat net
62.235
Angajați
3
Datorii
21.230
Active imobilizate
82.651
Active circulante
48.240
Capitaluri proprii
109.661
Venituri totale
317.122
Cheltuieli totale
251.716
Stocuri
—
Creanțe
30.614
Casă și conturi la bănci
17.626
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
218.923
Rezultat net
-7.624
Angajați
3
Datorii
14.471
Active imobilizate
98.246
Active circulante
63.651
Capitaluri proprii
147.426
Venituri totale
225.750
Cheltuieli totale
231.201
Stocuri
—
Creanțe
23.412
Casă și conturi la bănci
40.239
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.733
Rezultat net
47.361
Angajați
3
Datorii
20.560
Active imobilizate
113.734
Active circulante
61.876
Capitaluri proprii
155.050
Venituri totale
244.981
Cheltuieli totale
195.321
Stocuri
—
Creanțe
17.449
Casă și conturi la bănci
44.427
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-07-15Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-01-14 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

5 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9066483
Număr de înregistrare
J1996000791264
Înmatriculare
11 decembrie 1996
EUID
ROONRC.J1996000791264
Formă juridică
SRL
Sediu social
REPUBLICII 97 Municipiul Târnăveni Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str REPUBLICII 97 Târnăveni MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 ianuarie 1997
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2025
Telefon
0741260908 · Firme cu același număr
Fax
545600

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TRIF MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MANICONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.01.1997
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 1997
Număr registrul comerțului
J26/791/1996
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târnăveni

Contact și adrese

Telefon
0741260908 · Firme cu același număr
Fax
545600
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRNĂVENI, STR. REPUBLICII, NR.97, AP.35
Cod poștal fiscal
545600
Strada sediului
Str. Republicii
Numărul sediului
97
Localitatea sediului
Mun. Târnăveni
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
545600
Strada domiciliului fiscal
Str. Republicii
Numărul domiciliului fiscal
97
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târnăveni
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
545600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 2023
TVA până la
10 ianuarie 2024
Anulare operată la
10 ianuarie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 iulie 2023
TVA la încasare până la
10 ianuarie 2024
Actualizare TVA la încasare
22 ianuarie 2024
Publicare TVA la încasare
23 ianuarie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (5) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Spitalul Municipal "Dr. Gheorghe Marinescu" Tarnaveni4 din 5 înregistrări (80%) · Vezi relația

Primaria Municipiului Tarnaveni1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)4 din 5 înregistrări (80%) · Vezi selecția

Servicii tehnice (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

15 iulie 2024Achiziție directă

Dirigintie de santier

Autoritate: Spitalul Municipal "Dr. Gheorghe Marinescu" Tarnaveni

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
18.676 leiValoare publicată
20 mai 2024Achiziție directă

Dirigintie de santier

Autoritate: Spitalul Municipal "Dr. Gheorghe Marinescu" Tarnaveni

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
9.060 leiValoare publicată
27 martie 2024Achiziție directă

Servicii de intocmire docume obtineri autorizatiei sanitare de functionare a cabinetelor medicale

Autoritate: Primaria Municipiului Tarnaveni

CPV 71356000-8 — Servicii tehnice (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71356000-8

Vezi detaliile atribuirii →
5.000 leiValoare publicată
9 februarie 2024Achiziție directă

Dirigintie de santier

Autoritate: Spitalul Municipal "Dr. Gheorghe Marinescu" Tarnaveni

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
3.025 leiValoare publicată
9 februarie 2024Achiziție directă

Dirigintie de santier

Autoritate: Spitalul Municipal "Dr. Gheorghe Marinescu" Tarnaveni

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.970 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul TârnăveniCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI