Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MANN DATA CONNECTION SRL

MANN DATA CONNECTION SRL

CUI 1893531 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MANN DATA CONNECTION SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 173,2 K lei, față de 201,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât28,9%

Marja netă calculată este 28,9% în 2025, față de 29,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+15,8%

Datoriile raportate sunt 16,2 K lei în 2025, față de 14 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025173,2 K lei-13,9% față de anul anterior2020: 189.0752021: 159.6872022: 157.7382023: 180.3222024: 201.2122025: 173.158
Rezultat net 202550 K lei-17% față de anul anterior2020: 56.6272021: 30.3542022: 51.8522023: 64.4782024: 60.2432025: 49.975
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202597,7 K lei-9,3% față de anul anterior2020: 118.3322021: 95.8022022: 105.1272023: 85.2802024: 107.6472025: 97.658
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0101 K201 K2020: 189,1 K lei189,1 K20202021: 159,7 K lei159,7 K20212022: 157,7 K lei157,7 K20222023: 180,3 K lei180,3 K20232024: 201,2 K lei201,2 K20242025: 173,2 K lei173,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,9%35,8%2020: 29,9%29,9%20202021: 19%19%20212022: 32,9%32,9%20222023: 35,8%35,8%20232024: 29,9%29,9%20242025: 28,9%28,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 14,2% · n=1.231

Cifra de afaceri: -13,9% față de anul anterior.Marjă netă 28,9% · -1,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024107,6 K lei
202597,7 K lei

Datorii raportate

202414 K lei
202516,2 K lei

Disponibilități bănești

202425 K lei
202518,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri180,3 K lei201,2 K lei173,2 K lei-13,9% față de anul anterior
Rezultat net64,5 K lei60,2 K lei50 K lei-17% față de anul anterior
Capitaluri proprii85,3 K lei107,6 K lei97,7 K lei-9,3% față de anul anterior
Datorii41,1 K lei14 K lei16,2 K lei+15,8% față de anul anterior
Creanțe23,6 K lei20,5 K lei21,5 K lei+4,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă28,9%29,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 14,2% (n=1.231) · 2024: 14,9% (n=1.817)

Rezultat / active (A+B)43,9%49,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16% (n=915) · 2024: 16,1% (n=1.338)

Rezultat / capitaluri proprii51,2%56%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 36,6% (n=1.191) · 2024: 35,7% (n=1.739)

Vânzări per angajat173.158 lei201.212 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 215.054 lei (n=816) · 2024: 205.953 lei (n=1.229)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)85,8%88,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 55,5% (n=916) · 2024: 61,2% (n=1.339)

Datorii / active (A+B)14,2%11,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,2% (n=916) · 2024: 38,8% (n=1.339)

Ponderea activelor imobilizate61%59,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 13% (n=916) · 2024: 12,4% (n=1.339)

Active circulante / datorii totale2,74×3,55×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,81× (n=1.433) · 2024: 2,05× (n=2.086)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări44,7 zile36,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 57,8 zile (n=1.153) · 2024: 48,5 zile (n=1.679)

Stocuri în zile de vânzări9,5 zile7,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 31,3 zile (n=904) · 2024: 30,5 zile (n=1.342)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
173.158
Rezultat net
49.975
Angajați
1
Datorii
16.204
Active imobilizate
69.430
Active circulante
44.432
Capitaluri proprii
97.658
Venituri totale
173.084
Cheltuieli totale
121.498
Stocuri
4.585
Creanțe
21.517
Casă și conturi la bănci
18.330
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
201.212
Rezultat net
60.243
Angajați
1
Datorii
13.995
Active imobilizate
71.955
Active circulante
49.687
Capitaluri proprii
107.647
Venituri totale
201.221
Cheltuieli totale
139.025
Stocuri
4.178
Creanțe
20.537
Casă și conturi la bănci
24.972
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.322
Rezultat net
64.478
Angajați
1
Datorii
41.099
Active imobilizate
74.480
Active circulante
51.899
Capitaluri proprii
85.280
Venituri totale
180.697
Cheltuieli totale
114.449
Stocuri
3.639
Creanțe
23.601
Casă și conturi la bănci
24.659
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.738
Rezultat net
51.852
Angajați
1
Datorii
13.865
Active imobilizate
77.004
Active circulante
41.988
Capitaluri proprii
105.127
Venituri totale
158.293
Cheltuieli totale
104.890
Stocuri
4.465
Creanțe
19.387
Casă și conturi la bănci
18.136
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.687
Rezultat net
30.354
Angajați
1
Datorii
17.115
Active imobilizate
79.529
Active circulante
33.388
Capitaluri proprii
95.802
Venituri totale
159.691
Cheltuieli totale
127.845
Stocuri
3.746
Creanțe
17.537
Casă și conturi la bănci
12.105
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
189.075
Rezultat net
56.627
Angajați
1
Datorii
12.496
Active imobilizate
82.053
Active circulante
48.775
Capitaluri proprii
118.332
Venituri totale
189.202
Cheltuieli totale
130.684
Stocuri
12.207
Creanțe
18.158
Casă și conturi la bănci
18.410
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

55 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1893531
Număr de înregistrare
J1991003996135
Înmatriculare
29 octombrie 1991
EUID
ROONRC.J1991003996135
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PANSELEI 1 Municipiul Constanţa Constanţa
Adresă fiscală
Str. PANSELEI 1 Constanta CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2025
Telefon
0241550128 · Firme cu același număr
Fax
0241673160

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ARTIN ADRIAN
administrator
CINDEA NICOLAE DORU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MANN DATA CONNECTION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Înregistrare fiscală
9 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991003996135
Cod CAEN
9510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0241673060 · Firme cu același număr
Fax
0241673160 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. PANSELEI, NR.1
Strada sediului
Str. PANSELEI
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. PANSELEI
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 1993
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (55) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Teatrul National de Opera si Balet "Oleg Danovski"18 din 55 înregistrări (32,7%) · Vezi relația

Inspectoratul Teritorial de Munca Constanta17 din 55 înregistrări (30,9%) · Vezi relația

TEATRUL DE STAT C ONSTANTA10 din 55 înregistrări (18,2%) · Vezi relația

CASA JUDETEANA DE PENSII CONSTANTA6 din 55 înregistrări (10,9%) · Vezi relația

RAJA S.A CONSTANTA3 din 55 înregistrări (5,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Repararea si intretinerea echipamentului informatic (Rev.2)9 din 55 înregistrări (16,4%) · Vezi selecția

Echipament informatic si accesorii de birou, cu exceptia mobilierului si a pachetelor software (Rev.2)8 din 55 înregistrări (14,5%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere si servicii conexe pentru computere personale, pentru echipament de birotica, pentru echipament de telecomunicatii si pentru echipament audiovizual (Rev.2)7 din 55 înregistrări (12,7%) · Vezi selecția

Toner pentru imprimantele laser/faxuri (Rev.2)6 din 55 înregistrări (10,9%) · Vezi selecția

Servicii IT: consultanta, dezvoltare de software, internet si asistenta (Rev.2)3 din 55 înregistrări (5,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

24 iunie 2026Achiziție directă

Bitdefender Total Security 1 an

Autoritate: Teatrul National de Opera si Balet "Oleg Danovski"

CPV 72212761-1 — Servicii de dezvoltare de software antivirus (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72212761-1

Vezi detaliile atribuirii →
1.680 leiValoare publicată
4 mai 2026Achiziție directă

Service tehnica de calcul (tsc)

Autoritate: TEATRUL DE STAT C ONSTANTA

CPV 50312000-5 — Repararea si intretinerea echipamentului informatic (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50312000-5

Vezi detaliile atribuirii →
7.200 leiValoare publicată
28 aprilie 2026Achiziție directă

Service calculatoare, imprimante, retea de calculatoare

Autoritate: Teatrul National de Opera si Balet "Oleg Danovski"

CPV 50312000-5 — Repararea si intretinerea echipamentului informatic (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50312000-5

Vezi detaliile atribuirii →
8.064 leiValoare publicată
23 aprilie 2026Achiziție directă

Service calculatoare, imprimante, servere, retele de calculatoare (p)

Autoritate: CASA JUDETEANA DE PENSII CONSTANTA

CPV 50300000-8 — Servicii de reparare si de intretinere si servicii conexe pentru computere personale, pentru echipament de birotica, pentru echipament de telecomunicatii si pentru echipament audiovizual (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50300000-8

Vezi detaliile atribuirii →
39.920 leiValoare publicată
2 aprilie 2026Achiziție directă

Acumulator UPS 12V 7A

Autoritate: Teatrul National de Opera si Balet "Oleg Danovski"

CPV 31430000-9 — Acumulatori electrici (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31430000-9

Vezi detaliile atribuirii →
124 leiValoare publicată
31 martie 2026Achiziție directă

Cablu UTP cat.5 20m

Autoritate: Teatrul National de Opera si Balet "Oleg Danovski"

CPV 32421000-0 — Cabluri de retea (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 32421000-0

Vezi detaliile atribuirii →
49 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 5821 Rev. 2Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaStrada PanseleiCAEN 9511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI