Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MANO SRL

MANO SRL

CUI 1997702 · SRL· Municipiul Paşcani· Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2014-10-26. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net nul.

MANO SRL are sediul în Municipiul Paşcani și raportează activitatea comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2014-10-26. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Datoriile sunt neschimbate0%

Datoriile raportate sunt 125 K lei în 2024, față de 125 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 20240 leiPierdere eliminată2022: 02023: -105.6372024: 0
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024-117,6 K leiNeschimbat față de anul anterior2022: -11.9872023: -117.6242024: -117.624
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate075 K150 K—20222023: 150 K lei150 K2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-70,4%-34,3%1,9%20222023: -70,4%-70,4%20232024Reper 2024: mediana sectorului 1,9% · n=1.287

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-117,6 K lei
2024-117,6 K lei

Datorii raportate

2023125 K lei
2024125 K lei

Disponibilități bănești

202386 lei
202486 lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri—150 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net0 lei-105,6 K lei0 leiPierdere eliminată
Capitaluri proprii-12 K lei-117,6 K lei-117,6 K leiNeschimbat față de anul anterior
Datorii469,8 K lei125 K lei125 K leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe196,5 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă—-70,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,9% (n=1.287) · 2023: 2,8% (n=1.142)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,06×0,06×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,84× (n=1.575) · 2023: 0,78× (n=1.432)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Stocuri în zile de vânzări—17,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 133,9 zile (n=1.211) · 2023: 185,4 zile (n=1.094)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
124.957
Active imobilizate
—
Active circulante
7.333
Capitaluri proprii
-117.624
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
7.247
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
86
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
150.000
Rezultat net
-105.637
Angajați
—
Datorii
124.957
Active imobilizate
—
Active circulante
7.333
Capitaluri proprii
-117.624
Venituri totale
150.000
Cheltuieli totale
255.637
Stocuri
7.247
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
86
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
469.802
Active imobilizate
99.196
Active circulante
358.619
Capitaluri proprii
-11.987
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
161.716
Creanțe
196.535
Casă și conturi la bănci
368
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2014-10-26. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2014-10-26. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-12-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1997702
Număr de înregistrare
J1992001986223
Înmatriculare
28 iulie 1992
EUID
ROONRC.J1992001986223
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CUZA VODA A2 Municipiul Paşcani Iaşi
Adresă fiscală
Str. CUZA VODA Paşcani IAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
6 decembrie 2024
Înregistrare fiscală
5 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLOREA VASILICĂ-SERGIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MANO SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 06.12.2024
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992001986223
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Paşcani

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. PAŞCANI, STR. CUZA VODĂ, BL.A2, ET.P
Cod poștal fiscal
705200
Strada sediului
Str. Cuza Vodă
Localitatea sediului
Mun. Paşcani
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
705200
Strada domiciliului fiscal
Str. Cuza Vodă
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Paşcani
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
705200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2001
TVA până la
31 mai 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
26 octombrie 2014
Publicarea deciziei
30 octombrie 2014

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate

CAEN 4751 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4764 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

CAEN 4765 Rev. 2Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul PaşcaniCAEN 4782
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI