Inactivare publicată la 2026-08-12. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06MANSTAN - AGRO SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Rezultat net nul.
MANSTAN - AGRO SRL are sediul în Sat Popanzaleşti, Comuna Dragoteşti și raportează activitatea lucrări de pregătire a terenului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 0 lei, față de 3,6 K lei în 2023.
Bilanț 2024Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2024: mediana sectorului 7,6% · n=163Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior.Marjă netă —
Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 2 K lei | 3,6 K lei | 0 lei | -100% față de anul anterior |
| Rezultat net | 2,9 K lei | 3,6 K lei | 0 lei | Profit redus la zero |
| Capitaluri proprii | 162,9 K lei | 166,5 K lei | 166,5 K lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Datorii | 224,7 K lei | 216,4 K lei | 223,6 K lei | +3,3% față de anul anterior |
| Creanțe | 161,1 K lei | 159,9 K lei | 204,9 K lei | +28,2% față de anul anterior |
| Angajați | — | — | — | Valoare curentă indisponibilă |
Indicatori financiari · comparație
2024 / 2023A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2024: 7,6% (n=163) · 2023: 13,2% (n=152)
Mediana sectorului: 2024: 4,9% (n=155) · 2023: 7,1% (n=154)
Mediana sectorului: 2024: 18,7% (n=160) · 2023: 26% (n=151)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2024: 38,9% (n=155) · 2023: 40,9% (n=154)
Mediana sectorului: 2024: 51% (n=155) · 2023: 47,6% (n=154)
Mediana sectorului: 2024: 45,9% (n=155) · 2023: 41,7% (n=154)
Mediana sectorului: 2024: 1,06× (n=184) · 2023: 1,04× (n=173)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2024: 120,4 zile (n=155) · 2023: 122,9 zile (n=144)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 3 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 223.586
- Active imobilizate
- 223.032
- Active circulante
- 204.820
- Capitaluri proprii
- 166.451
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 204.851
- Casă și conturi la bănci
- -31
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 37.815
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 3.563
- Rezultat net
- 3.563
- Angajați
- —
- Datorii
- 216.401
- Active imobilizate
- 223.032
- Active circulante
- 159.820
- Capitaluri proprii
- 166.451
- Venituri totale
- 3.563
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 159.851
- Casă și conturi la bănci
- -31
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.000
- Rezultat net
- 2.935
- Angajați
- —
- Datorii
- 224.668
- Active imobilizate
- 223.032
- Active circulante
- 164.524
- Capitaluri proprii
- 162.888
- Venituri totale
- 4.765
- Cheltuieli totale
- 1.810
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 161.082
- Casă și conturi la bănci
- 3.442
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Inactivare publicată la 2026-08-12. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06Scădere de 100% față de 2023.
Ministerul Finanțelor · 2024Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Inactivare publicată la 2026-08-12. Starea este valabilă pentru data interogării.
ANAF · 2026-11-06Scădere de 100% față de 2023.
Ministerul Finanțelor · 2024Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-05-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-03-31 | 13.232 lei | 12.355 lei | 592 lei | 28 lei | 257 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 28554219
- Număr de înregistrare
- J16/1027/2011
- Înmatriculare
- 27 mai 2011
- EUID
- ROONRC.J16/1027/2011
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- NICOLAE TITULESCU 137 Sat Popanzaleşti, Comuna Dragoteşti Dolj · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. NICOLAE TITULESCU 137 Popanzaleşti DOLJ
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 27 mai 2011
- Înregistrare fiscală
- 12 mai 2026
- Telefon
- 0742260827 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- STĂNCUȚ ANCA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- MANSTAN - AGRO SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 27.05.2011
- Înregistrare fiscală
- 27 mai 2011
- Număr registrul comerțului
- J2011001027165
- Cod CAEN
- 161
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Contact și adrese
- Telefon
- 0742260827 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. DOLJ, SAT POPÂNZĂLEŞTI COM. DRĂGOTEŞTI, STR. NICOLAE TITULESCU, NR.137
- Cod poștal fiscal
- 207244
- Strada sediului
- Str. Nicolae Titulescu
- Numărul sediului
- 137
- Localitatea sediului
- Sat Popânzăleşti Com. Drăgoteşti
- Județul sediului
- DOLJ
- Codul poștal al sediului
- 207244
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Nicolae Titulescu
- Numărul domiciliului fiscal
- 137
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Popânzăleşti Com. Drăgoteşti
- Județul domiciliului fiscal
- DOLJ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 207244
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- Perioada 1: TVA de la
- 26 septembrie 2025
- Perioada 1: TVA până la
- 1 mai 2026
- Perioada 1: Anulare operată la
- 12 mai 2026
- Perioada 1: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 2: TVA de la
- 27 iulie 2021
- Perioada 2: TVA până la
- 31 iulie 2022
- Perioada 2: Anulare operată la
- 9 august 2022
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 3: TVA de la
- 24 aprilie 2019
- Perioada 3: TVA până la
- 31 octombrie 2020
- Perioada 3: Anulare operată la
- 2 decembrie 2020
- Perioada 3: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 4: TVA de la
- 29 august 2013
- Perioada 4: TVA până la
- 31 ianuarie 2018
- Perioada 4: Anulare operată la
- 9 februarie 2018
- Perioada 4: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 29 august 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2018
- Actualizare TVA la încasare
- 14 februarie 2018
- Publicare TVA la încasare
- 15 februarie 2018
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 ianuarie 2025
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Da
- Inactivare
- 12 august 2026
- Publicarea deciziei
- 12 august 2026
Istoric al schimbărilor observate
Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.
- 6 noiembrie 2026
- date generale.nrRegCom: J16/1027/2011 → J2011001027165
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
9 activități autorizate
CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală
CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare
CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management
CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură
CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2022–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-15 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.