Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MANU DEVELOPMENTS SRL

MANU DEVELOPMENTS SRL

CUI 24323149 · SRL· Bucureşti Sectorul 1· Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2017-02-02. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net nul.

MANU DEVELOPMENTS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1 și raportează activitatea comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2017-02-02. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Datoriile au scăzut-94,1%

Datoriile raportate sunt 63,2 K lei în 2024, față de 1,1 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 20240 leiProfit redus la zero2020: 02021: 02022: 02023: 462024: 0
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024-60,3 K leiNeschimbat față de anul anterior2020: -60.3952021: -60.3952022: -60.3952023: -60.3492024: -60.349
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate

Nu există valori pentru cifra de afaceri.

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-60,3 K lei
2024-60,3 K lei

Datorii raportate

20231,1 mil. lei
202463,2 K lei

Disponibilități bănești

2023208,1 K lei
202455 lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri———Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net0 lei46 lei0 leiProfit redus la zero
Capitaluri proprii-60,4 K lei-60,3 K lei-60,3 K leiNeschimbat față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei1,1 mil. lei63,2 K lei-94,1% față de anul anterior
Creanțe841,7 K lei810,8 K lei2,8 K lei-99,7% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,04×0,94×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,62× (n=1.001) · 2023: 0,67× (n=978)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
63.184
Active imobilizate
—
Active circulante
2.835
Capitaluri proprii
-60.349
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
2.780
Casă și conturi la bănci
55
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
46
Angajați
—
Datorii
1.079.187
Active imobilizate
—
Active circulante
1.018.838
Capitaluri proprii
-60.349
Venituri totale
79.339
Cheltuieli totale
79.284
Stocuri
—
Creanțe
810.783
Casă și conturi la bănci
208.055
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
1.453.321
Active imobilizate
—
Active circulante
1.392.926
Capitaluri proprii
-60.395
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
841.746
Casă și conturi la bănci
551.180
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
924.322
Active imobilizate
—
Active circulante
863.927
Capitaluri proprii
-60.395
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
841.747
Casă și conturi la bănci
22.180
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
924.322
Active imobilizate
—
Active circulante
863.927
Capitaluri proprii
-60.395
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
841.747
Casă și conturi la bănci
22.180
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2017-02-02. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

384.950 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2017-02-02. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Obligații fiscale restante publicate

384.950 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-09-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat36.615 lei63.626 lei100.241 lei100.241 lei0 lei
Asigurări sociale80.623 lei120.600 lei201.223 lei201.223 lei0 lei
Șomaj3.352 lei5.206 lei8.558 lei8.558 lei0 lei
Sănătate30.202 lei44.726 lei74.928 lei74.928 lei0 lei

Observație ANAF: Insolventa

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2026-06-30384.950 lei100.241 lei201.223 lei8.558 lei74.928 lei0 lei
2016-03-31218.604 lei59.371 lei113.594 lei4.589 lei41.050 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Dosar 3795/3/20262026-02-04 · Tribunalul BUCURESTI · Debitor

cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) · Fond

3 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-11-04 · 09:00

Soluție indisponibilă

2026-05-27 · 09:00

Amână cauza

Pentru continuarea perioadei de observatie si împlinirea termenului pentru depunerea planului de reorganizare.

Document: incheieredesedinta · 2026-05-27

2026-02-11 · 10:00

Admite cererea

Admite cererea debitoarei. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, deschide procedura generală de insolvenţă a debitorului. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al administratorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i administratorului judiciar, în cazul în care operează ridicarea de drept a dreptului de administrare. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la Încheierea de deschidere a procedurii - 10 zile de la notificare, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, care nu va depăşi 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora; b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului 30.03.2026 ; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar de creanţe -20.04.2026; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor -15.05.2026 ; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor -27.04.2026. Desemnează administrator judiciar provizoriu practicianul în insolvenţă RISE INSOLVENCY SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 raportat la art. 87 alin. 1 lit. a din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 5000 lei din averea debitorului. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 şi art. 100 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, în ziar şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze demersuri în scopul identificării bunurilor debitoarei la direcţiile de impozite şi taxe locale de la sediul actual al debitoarei, de la punctele de lucru şi de la sediile anterioare, la ANCPI şi MAI -DRPCIV. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să convoace adunarea generala a acţionarilor/asociaţilor sau membrilor persoanei juridice pentru desemnarea administratorului special in termen de maxim 10 de zile de la notificarea deschiderea procedurii. Se vor respecta dispoziţiile art. 52 alin. 2 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar ca notificările transmise credito

Document: incheieredesedinta · 2026-02-11

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24323149
Număr de înregistrare
J40/13533/2008
Înmatriculare
13 august 2008
EUID
ROONRC.J40/13533/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul Ion Mihalache 47 16A Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul Ion Mihalache 47 BUCUREŞTI MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 septembrie 2010
Înregistrare fiscală
24 aprilie 2023
Telefon
0212205321 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CISMARESCU DINU EMIL
administrator judiciar
RISE INSOLVENCY SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MANU DEVELOPMENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.09.2010
Înregistrare fiscală
13 august 2008
Număr registrul comerțului
J40/13533/2008
Cod CAEN
4724
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0723284572 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL ION MIHALACHE, NR.47, BL.16A, SC.A, ET.6, AP.17
Strada sediului
Bld. Ion Mihalache
Numărul sediului
47
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
11173
Strada domiciliului fiscal
B-dul Ion Mihalache
Numărul domiciliului fiscal
47
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 septembrie 2010
Perioada 1: TVA până la
2 februarie 2017
Perioada 1: Anulare operată la
9 martie 2017
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
15 august 2008
Perioada 2: TVA până la
30 noiembrie 2009
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
2 februarie 2017
Actualizare TVA la încasare
23 martie 2018
Publicare TVA la încasare
28 martie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
2 februarie 2017
Publicarea deciziei
3 februarie 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1082 Rev. 2Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Bulevardul Ion MihalacheCAEN 4724
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI