Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARATON SRL

MARATON SRL

CUI 3528443 · SRL· Municipiul Giurgiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MARATON SRL are sediul în Municipiul Giurgiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 258,6 K lei, față de 239,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,3%

Marja netă calculată este 5,3% în 2025, față de 3,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+1,8%

Datoriile raportate sunt 11,1 K lei în 2025, față de 10,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025258,6 K lei+7,8% față de anul anterior2020: 181.1662021: 184.5612022: 191.8242023: 193.6842024: 239.8372025: 258.569
Rezultat net 202513,8 K lei+46,4% față de anul anterior2020: 12.7372021: 11.8682022: 16.3242023: 5.9322024: 9.4322025: 13.813
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025160 K lei+9,4% față de anul anterior2020: 129.5332021: 125.2832022: 141.6072023: 136.7392024: 146.1712025: 159.984
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0129 K259 K2020: 181,2 K lei181,2 K20202021: 184,6 K lei184,6 K20212022: 191,8 K lei191,8 K20222023: 193,7 K lei193,7 K20232024: 239,8 K lei239,8 K20242025: 258,6 K lei258,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,3%8,5%2020: 7%7%20202021: 6,4%6,4%20212022: 8,5%8,5%20222023: 3,1%3,1%20232024: 3,9%3,9%20242025: 5,3%5,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: +7,8% față de anul anterior.Marjă netă 5,3% · +1,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024146,2 K lei
2025160 K lei

Datorii raportate

202410,9 K lei
202511,1 K lei

Disponibilități bănești

202428 K lei
202522,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri193,7 K lei239,8 K lei258,6 K lei+7,8% față de anul anterior
Rezultat net5,9 K lei9,4 K lei13,8 K lei+46,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii136,7 K lei146,2 K lei160 K lei+9,4% față de anul anterior
Datorii9,4 K lei10,9 K lei11,1 K lei+1,8% față de anul anterior
Creanțe——11,5 K leiFără an comparabil
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,3%3,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)8,1%6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Rezultat / capitaluri proprii8,6%6,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Vânzări per angajat258.569 lei239.837 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)93,5%93%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)6,5%7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate9,7%11,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale13,89×12,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări16 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări167,6 zile167,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
258.569
Rezultat net
13.813
Angajați
1
Datorii
11.128
Active imobilizate
16.539
Active circulante
154.573
Capitaluri proprii
159.984
Venituri totale
259.249
Cheltuieli totale
243.128
Stocuri
120.394
Creanțe
11.477
Casă și conturi la bănci
22.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.837
Rezultat net
9.432
Angajați
1
Datorii
10.936
Active imobilizate
17.720
Active circulante
139.387
Capitaluri proprii
146.171
Venituri totale
240.058
Cheltuieli totale
228.489
Stocuri
111.345
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
28.042
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
193.684
Rezultat net
5.932
Angajați
1
Datorii
9.437
Active imobilizate
22.399
Active circulante
123.777
Capitaluri proprii
136.739
Venituri totale
194.955
Cheltuieli totale
187.269
Stocuri
108.346
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
15.431
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.824
Rezultat net
16.324
Angajați
1
Datorii
8.214
Active imobilizate
23.646
Active circulante
126.175
Capitaluri proprii
141.607
Venituri totale
194.285
Cheltuieli totale
176.252
Stocuri
106.858
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
19.317
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.561
Rezultat net
11.868
Angajați
1
Datorii
9.838
Active imobilizate
24.894
Active circulante
110.227
Capitaluri proprii
125.283
Venituri totale
184.710
Cheltuieli totale
171.111
Stocuri
92.812
Creanțe
260
Casă și conturi la bănci
17.155
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.166
Rezultat net
12.737
Angajați
1
Datorii
9.026
Active imobilizate
26.142
Active circulante
112.417
Capitaluri proprii
129.533
Venituri totale
183.451
Cheltuieli totale
169.520
Stocuri
96.890
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
15.527
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-03-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3528443
Număr de înregistrare
J52/269/1992
Înmatriculare
21 februarie 1992
EUID
ROONRC.J52/269/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
PIATA UNIRII (PIATA CENTRALA) 13 Municipiul Giurgiu Giurgiu
Adresă fiscală
Str. PIATA UNIRII (PIATA CENTRALA) 13 Giurgiu GIURGIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 martie 1993
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0723217549 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIVU ALEXANDRINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARATON SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.03.1993
Înregistrare fiscală
15 martie 1993
Număr registrul comerțului
J1992000269529
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Contact și adrese

Telefon
0723217549 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, STR PIATA UNIRII (PIATA CENTRALA), NR.13
Strada sediului
Str PIATA UNIRII (PIATA CENTRALA)
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Giurgiu
Județul sediului
GIURGIU
Strada domiciliului fiscal
Str PIATA UNIRII (PIATA CENTRALA)
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Giurgiu
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
23 decembrie 2015
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 2015
Perioada 2: TVA până la
2 decembrie 2015
Perioada 2: Anulare operată la
2 decembrie 2015
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.h) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 noiembrie 2007
Perioada 3: TVA până la
31 ianuarie 2011
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 4: TVA de la
1 octombrie 1996
Perioada 4: TVA până la
31 ianuarie 2005
Perioada 4: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4753 Rev. 2Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuMunicipiul GiurgiuPiața Unirii (piata Centrala)CAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI