Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARCOMAR SRL

MARCOMAR SRL

CUI 23724843 · SRL· Sat Cişmele, Comuna Smârdan· Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MARCOMAR SRL are sediul în Sat Cişmele, Comuna Smârdan și raportează activitatea comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-13,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 40,6 K lei, față de 46,7 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât2%

Marja netă calculată este 2% în 2023, față de 3,1% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202340,6 K lei-13,2% față de anul anterior2020: 54.2072021: 46.1492022: 46.7082023: 40.552
Rezultat net 2023806 lei-43,6% față de anul anterior2020: -7.7922021: 3.3052022: 1.4302023: 806
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2023-57,4 K leiDeficit de capital redus cu 1,4%2020: -62.9842021: -59.6792022: -58.2502023: -57.444
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate027 K54 K2020: 54,2 K lei54,2 K20202021: 46,1 K lei46,1 K20212022: 46,7 K lei46,7 K20222023: 40,6 K lei40,6 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,4%-3,6%7,2%2020: -14,4%-14,4%20202021: 7,2%7,2%20212022: 3,1%3,1%20222023: 2%2%2023Reper 2023: mediana sectorului 2,2% · n=1.351

Cifra de afaceri: -13,2% față de anul anterior.Marjă netă 2% · -1,1 pp față de 2022

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-58,3 K lei
2023-57,4 K lei

Datorii raportate

202260,8 K lei
202360,2 K lei

Disponibilități bănești

2022158 lei
20231,6 K lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri46,1 K lei46,7 K lei40,6 K lei-13,2% față de anul anterior
Rezultat net3,3 K lei1,4 K lei806 lei-43,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-59,7 K lei-58,3 K lei-57,4 K leiDeficit de capital redus cu 1,4%
Datorii61,1 K lei60,8 K lei60,2 K lei-1% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă2%3,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 2,2% (n=1.351) · 2022: 3,7% (n=1.246)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Active circulante / datorii totale0,05×0,04×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 0,77× (n=1.759) · 2022: 0,86× (n=1.624)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Stocuri în zile de vânzări9,6 zile18,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 51,6 zile (n=1.170) · 2022: 58 zile (n=1.065)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.552
Rezultat net
806
Angajați
—
Datorii
60.170
Active imobilizate
—
Active circulante
2.726
Capitaluri proprii
-57.444
Venituri totale
40.552
Cheltuieli totale
39.415
Stocuri
1.083
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.643
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.708
Rezultat net
1.430
Angajați
—
Datorii
60.751
Active imobilizate
—
Active circulante
2.501
Capitaluri proprii
-58.250
Venituri totale
46.750
Cheltuieli totale
43.918
Stocuri
2.343
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
158
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.149
Rezultat net
3.305
Angajați
—
Datorii
61.119
Active imobilizate
—
Active circulante
1.440
Capitaluri proprii
-59.679
Venituri totale
46.179
Cheltuieli totale
41.637
Stocuri
1.277
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
163
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.207
Rezultat net
-7.792
Angajați
1
Datorii
64.345
Active imobilizate
—
Active circulante
1.361
Capitaluri proprii
-62.984
Venituri totale
54.207
Cheltuieli totale
60.372
Stocuri
1.301
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
60
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-02
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-08-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-04-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-02.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Dosar 174/223/20242024-01-17 · Judecătoria DRAGASANI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

4 termene · ultima soluție: Admite cererea

2024-06-20 · 09:00

Admite cererea

Validează poprirea înfiinţată în dosarul de executare 1065/2022 al BEJ Pisculungeanu Vlad-Adrian prin adresa emisă la data de 22.11.2023. Obligă terţul poprit S.C. MARCOMAR S.R.L., ***să plătească creditorului KREDIT INKASO INVESTMENTS RO S.R.L. prin reprezentant convenţional avocat SCP Bălan, Burciu şi Asociaţii, cu sediul în ***; sumele reprezentând 1/3 (sau 1/2 în cazul mai multor popriri) din venitul net lunar pe care terţul le datorează debitorului Dragomir Niculina Cristina cu domiciliul în *** cu titlul de drepturi salariale şi pe care le va datora în viitor debitorului, până la concurenţa creanţei în sumă de 4590,85 lei, reprezentând debit principal, dobânda aferentă şi cheltuieli de executare silită. Respinge cererea de sancţionare a terţului poprit cu amendă judiciară ca neîntemeiată. Obligă terţul poprit la plata cheltuielilor de judecată, în cuantum de 20 lei (taxa judiciară de timbru). Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Drăgăşani. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 20 iun.2024.

Document: Hotarare 567/2024 · 2024-06-20

2024-06-06 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 20.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.06.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-06-06

2024-05-30 · 11:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 06.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.05.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-05-30

2024-02-29 · 12:00

Amână cauza

Amână cauza la 30.05.2024, interval orar 11:30-12, pentru a se emite adresă BEJ.

Document: incheieredesedinta · 2024-02-29

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23724843
Număr de înregistrare
J17/811/2008
Înmatriculare
15 aprilie 2008
EUID
ROONRC.J17/811/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
107 Sat Cişmele, Comuna Smârdan Galaţi
Adresă fiscală
107 Cismele GALAŢI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 aprilie 2008
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2023
Telefon
0741295751 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PUŞCAŞU COSTEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARCOMAR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.04.2008
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2008
Număr registrul comerțului
J17/811/2008
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0741295751 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT CIŞMELE COM. SMÂRDAN, NR.107
Cod poștal fiscal
807276
Numărul sediului
107
Localitatea sediului
Sat Cişmele Com. Smârdan
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807276
Numărul domiciliului fiscal
107
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cişmele Com. Smârdan
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807276

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2011
TVA până la
14 octombrie 2013
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
14 octombrie 2013
Actualizare TVA la încasare
14 octombrie 2013
Publicare TVA la încasare
15 octombrie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
12 august 2025
Publicarea deciziei
12 august 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-02Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Cişmele, Comuna SmârdanCAEN 4781
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI