Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MAREST SRL

MAREST SRL

CUI 26185409 · SRL· Sat Hurjuieni, Comuna Gălăneşti· Activități auxiliare pentru producția vegetală

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

MAREST SRL are sediul în Sat Hurjuieni, Comuna Gălăneşti și raportează activitatea activități auxiliare pentru producția vegetală. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Datoriile au crescut+7,8%

Datoriile raportate sunt 1,6 mil. lei în 2024, față de 1,5 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2024-118,7 K leiTrecere pe pierdere2022: -80.1322023: 11.7812024: -118.690
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2024-441,2 K leiDeficit de capital majorat cu 36,8%2022: -334.4082023: -322.4972024: -441.162
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate08 K17 K2022: 16,5 K lei16,5 K2022—2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-485,2%-240%5,2%2022: -485,2%-485,2%202220232024Reper 2024: mediana sectorului 5,2% · n=876

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-322,5 K lei
2024-441,2 K lei

Datorii raportate

20231,5 mil. lei
20241,6 mil. lei

Disponibilități bănești

202330 K lei
202429,8 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri16,5 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-80,1 K lei11,8 K lei-118,7 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-334,4 K lei-322,5 K lei-441,2 K leiDeficit de capital majorat cu 36,8%
Datorii1,5 mil. lei1,5 mil. lei1,6 mil. lei+7,8% față de anul anterior
Creanțe100,2 K lei100,2 K lei100 K lei-0,2% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)-10%1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 0,3% (n=967) · 2023: 0,6% (n=1.014)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-37,1%-27,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 32,5% (n=968) · 2023: 33,9% (n=1.016)

Datorii / active (A+B)137,1%127,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 62,6% (n=968) · 2023: 61,2% (n=1.016)

Ponderea activelor imobilizate88,3%88,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 41,8% (n=968) · 2023: 40,7% (n=1.016)

Active circulante / datorii totale0,09×0,09×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,84× (n=1.217) · 2023: 0,89× (n=1.291)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-118.690
Angajați
—
Datorii
1.630.699
Active imobilizate
1.050.893
Active circulante
138.644
Capitaluri proprii
-441.162
Venituri totale
7.093
Cheltuieli totale
125.783
Stocuri
8.920
Creanțe
99.956
Casă și conturi la bănci
29.768
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
11.781
Angajați
—
Datorii
1.512.482
Active imobilizate
1.050.893
Active circulante
139.092
Capitaluri proprii
-322.497
Venituri totale
31.602
Cheltuieli totale
19.639
Stocuri
8.920
Creanțe
100.177
Casă și conturi la bănci
29.995
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.514
Rezultat net
-80.132
Angajați
1
Datorii
1.525.583
Active imobilizate
1.050.893
Active circulante
140.282
Capitaluri proprii
-334.408
Venituri totale
16.514
Cheltuieli totale
96.481
Stocuri
8.920
Creanțe
100.177
Casă și conturi la bănci
31.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-08-11; reactivare la 2025-12-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-12-18
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-08-11; reactivare la 2025-12-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-12-18
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-11-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26185409
Număr de înregistrare
J2009000869334
Înmatriculare
4 noiembrie 2009
EUID
ROONRC.J2009000869334
Formă juridică
SRL
Sediu social
108 Sat Hurjuieni, Comuna Gălăneşti Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
108 Hurjuieni SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 noiembrie 2009
Înregistrare fiscală
8 decembrie 2025
Telefon
0728700366 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RUSU VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MAREST SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.11.2009
Înregistrare fiscală
5 noiembrie 2009
Număr registrul comerțului
J2009000869334
Cod CAEN
161
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Contact și adrese

Telefon
0728700366 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT HURJUIENI COM. GĂLĂNEŞTI, , NR.108
Cod poștal fiscal
727281
Numărul sediului
108
Localitatea sediului
Sat Hurjuieni Com. Gălăneşti
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727281
Numărul domiciliului fiscal
108
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Hurjuieni Com. Gălăneşti
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727281

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
27 noiembrie 2020
Perioada 1: TVA până la
31 ianuarie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
1 februarie 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
5 aprilie 2013
Perioada 2: TVA până la
30 septembrie 2020
Perioada 2: Anulare operată la
1 octombrie 2020
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
5 noiembrie 2009
Perioada 3: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
5 aprilie 2013
TVA la încasare până la
1 octombrie 2020
Actualizare TVA la încasare
1 octombrie 2020
Publicare TVA la încasare
2 octombrie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
11 august 2025
Reactivare
18 decembrie 2025
Publicarea deciziei
11 august 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0141 Rev. 3Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 3Creșterea altor bovine

CAEN 0145 Rev. 3Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Hurjuieni, Comuna GălăneştiCAEN 0161
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI