Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARIAN INSTALAȚII S.R.L.

MARIAN INSTALAȚII S.R.L.

CUI 48394520 · SRL· Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MARIAN INSTALAȚII S.R.L. are sediul în Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 113,3 K lei, față de 121,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât44,9%

Marja netă calculată este 44,9% în 2025, față de 48,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+52,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025113,3 K lei-6,8% față de anul anterior2023: 46.6262024: 121.6022025: 113.332
Rezultat net 202550,9 K lei-13,4% față de anul anterior2023: 17.0492024: 58.8422025: 50.940
Angajați 20250-100% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025127 K lei+66,9% față de anul anterior2023: 17.2492024: 76.0912025: 127.031
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate061 K122 K2023: 46,6 K lei46,6 K20232024: 121,6 K lei121,6 K20242025: 113,3 K lei113,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,2%48,4%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=79592023: 36,6%36,6%20232024: 48,4%48,4%20242025: 44,9%44,9%2025

Cifra de afaceri: -6,8% față de anul anterior. Marja netă: 44,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii127 K lei+66,9% față de anul anterior
Datorii400 lei-50,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri46,6 K lei121,6 K lei113,3 K lei-6,8% față de anul anterior
Rezultat net17 K lei58,8 K lei50,9 K lei-13,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii17,2 K lei76,1 K lei127 K lei+66,9% față de anul anterior
Datorii5 K lei803 lei400 lei-50,2% față de anul anterior
Creanțe19,7 K lei35,8 K lei54,4 K lei+52,1% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44,9%10,6%n=7.95948,4%8,5%n=8.145
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive40,1%49,8%n=6.87377,3%36,6%n=6.922
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii318,58×1,3×n=9.16995,76×1,42×n=9.294
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360172,73 zile60,42 zilen=7.251105,86 zile57,1 zilen=7.310
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile20,03 zilen=4.470—20,48 zilen=4.474
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—164.761 lein=6.316121.602 lei144.651 lein=6.671

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.332
Rezultat net
50.940
Angajați
0
Datorii
400
Active imobilizate
—
Active circulante
127.431
Capitaluri proprii
127.031
Venituri totale
113.332
Cheltuieli totale
52.689
Stocuri
0
Creanțe
54.377
Casă și conturi la bănci
73.054
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
121.602
Rezultat net
58.842
Angajați
1
Datorii
803
Active imobilizate
—
Active circulante
76.894
Capitaluri proprii
76.091
Venituri totale
121.602
Cheltuieli totale
61.544
Stocuri
—
Creanțe
35.759
Casă și conturi la bănci
41.135
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.626
Rezultat net
17.049
Angajați
1
Datorii
4.979
Active imobilizate
—
Active circulante
22.228
Capitaluri proprii
17.249
Venituri totale
46.626
Cheltuieli totale
29.111
Stocuri
—
Creanțe
19.727
Casă și conturi la bănci
2.501
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-06-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

7 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48394520
Număr de înregistrare
J37/475/2023
Înmatriculare
27 iunie 2023
EUID
ROONRC.J37/475/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
Regina Elisabeta 8 Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos Vaslui
Adresă fiscală
Str. Regina Elisabeta 8 Băcăoani VASLUI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iunie 2023
Înregistrare fiscală
22 martie 2025
Telefon
0749637620 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TESLARU MARIAN-COSTEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARIAN INSTALAŢII S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.06.2023
Înregistrare fiscală
27 iunie 2023
Număr registrul comerțului
J37/475/2023
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui

Contact și adrese

Telefon
0749637620 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, SAT BĂCĂOANI COM. MUNTENII DE JOS, STR. REGINA ELISABETA, NR.8
Cod poștal fiscal
737366
Strada sediului
Str. Regina Elisabeta
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos
Județul sediului
VASLUI
Codul poștal al sediului
737366
Strada domiciliului fiscal
Str. Regina Elisabeta
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Cod poștal domiciliu fiscal
737366

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (7) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA MUNTENII DE JOS7 din 7 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de instalare de echipamente de incalzire centrala (Rev.2)3 din 7 înregistrări (42,9%) · Vezi selecția

Echipament de incalzire centrala (Rev.2)1 din 7 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Lucrari auxiliare pentru conducte de apa (Rev.2)1 din 7 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de conducte de evacuare (Rev.2)1 din 7 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Sisteme de automatizare (Rev.2)1 din 7 înregistrări (14,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 decembrie 2025Achiziție directă

MONTAJ POMPA DE APA

Autoritate: COMUNA MUNTENII DE JOS

CPV 45332300-6 — Lucrari de instalare de conducte de evacuare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45332300-6

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
3 decembrie 2025Achiziție directă

SISTEM DE AUTOMATIZARE POPMA DE APA + MONTAJ

Autoritate: COMUNA MUNTENII DE JOS

CPV 48921000-0 — Sisteme de automatizare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 48921000-0

Vezi detaliile atribuirii →
4.486 leiValoare publicată
3 noiembrie 2025Achiziție directă

ACHIZITIE SI MONTAJ CENTRALA TERMICA

Autoritate: COMUNA MUNTENII DE JOS

CPV 39715210-2 — Echipament de incalzire centrala (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39715210-2

Vezi detaliile atribuirii →
9.875 leiValoare publicată
1 septembrie 2025Achiziție directă

Lucrari auxiliare pentru conducte de apa

Autoritate: COMUNA MUNTENII DE JOS

CPV 45232100-3 — Lucrari auxiliare pentru conducte de apa (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45232100-3

Vezi detaliile atribuirii →
5.200 leiValoare publicată
12 mai 2025Achiziție directă

Lucrari instalatii termice si sanitare

Autoritate: COMUNA MUNTENII DE JOS

CPV 45331100-7 — Lucrari de instalare de echipamente de incalzire centrala (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45331100-7

Vezi detaliile atribuirii →
4.202 leiValoare publicată
12 mai 2025Achiziție directă

Lucrari instalatii termice si sanitare

Autoritate: COMUNA MUNTENII DE JOS

CPV 45331100-7 — Lucrari de instalare de echipamente de incalzire centrala (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45331100-7

Vezi detaliile atribuirii →
588 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiSat Băcăoani, Comuna Muntenii de JosCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI