Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARICIP AGĂPIENI S.R.L.

MARICIP AGĂPIENI S.R.L.

CUI 50290369 · SRL· Sat Pluton, Comuna Pipirig

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MARICIP AGĂPIENI S.R.L. are sediul în Sat Pluton, Comuna Pipirig. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+223,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 372,3 K lei, față de 115,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,3%

Marja netă calculată este 10,3% în 2025, față de 5,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-18,8%

Datoriile raportate sunt 15,7 K lei în 2025, față de 19,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025372,3 K lei+223,2% față de anul anterior2024: 115.1922025: 372.266
Rezultat net 202538,5 K lei+518% față de anul anterior2024: 6.2242025: 38.464
Angajați 20252+0% față de anul anterior2024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202544,9 K lei+598,8% față de anul anterior2024: 6.4242025: 44.888
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0186 K372 K2024: 115,2 K lei115,2 K20242025: 372,3 K lei372,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5,2%10,3%Mediana sectorului (2025): 2,8% · n=28392024: 5,4%5,4%20242025: 10,3%10,3%2025

Cifra de afaceri: +223,2% față de anul anterior. Marja netă: 10,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii44,9 K lei+598,8% față de anul anterior
Datorii15,7 K lei-18,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri115,2 K lei372,3 K lei+223,2% față de anul anterior
Rezultat net6,2 K lei38,5 K lei+518% față de anul anterior
Capitaluri proprii6,4 K lei44,9 K lei+598,8% față de anul anterior
Datorii19,3 K lei15,7 K lei-18,8% față de anul anterior
Creanțe——Fără an comparabil
Angajați22+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,3%2,8%n=2.8395,4%2,9%n=4.670
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive85,7%11%n=2.53296,9%12,3%n=4.124
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,86×1,02×n=3.7071,33×1,09×n=5.854
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36026,07 zile98,56 zilen=2.54050,38 zile88,08 zilen=4.126
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați186.133 lei378.099 lein=2.13057.596 lei360.449 lein=3.666

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
372.266
Rezultat net
38.464
Angajați
2
Datorii
15.669
Active imobilizate
—
Active circulante
60.557
Capitaluri proprii
44.888
Venituri totale
371.914
Cheltuieli totale
329.802
Stocuri
26.963
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
33.594
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.192
Rezultat net
6.224
Angajați
2
Datorii
19.299
Active imobilizate
—
Active circulante
25.723
Capitaluri proprii
6.424
Venituri totale
118.342
Cheltuieli totale
110.989
Stocuri
16.120
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.603
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-06-27 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
50290369
Număr de înregistrare
J27/653/2024
Înmatriculare
27 iunie 2024
EUID
ROONRC.J27/653/2024
Formă juridică
SRL
Sediu social
AGĂPIENI 294 Sat Pluton, Comuna Pipirig Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. AGĂPIENI 294 Pluton NEAMŢ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 iunie 2024
Înregistrare fiscală
26 iunie 2024
Telefon
0762780671 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GRIGORAŞ CIPRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARICIP AGĂPIENI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.06.2024
Înregistrare fiscală
27 iunie 2024
Număr registrul comerțului
J27/653/2024
Cod CAEN
4673
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ

Contact și adrese

Telefon
0762780671 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT PLUTON COM. PIPIRIG, STR. AGĂPIENI, NR.294
Cod poștal fiscal
617331
Strada sediului
Str. Agăpieni
Numărul sediului
294
Localitatea sediului
Sat Pluton Com. Pipirig
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617331
Strada domiciliului fiscal
Str. Agăpieni
Numărul domiciliului fiscal
294
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Pluton Com. Pipirig
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617331

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 0210 Rev. 2Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 0230 Rev. 2Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană

CAEN 0240 Rev. 2Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1621 Rev. 2Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn

CAEN 1622 Rev. 2Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Pluton, Comuna PipirigCAEN 4673
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI