Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARICONSTRUCT SRL

MARICONSTRUCT SRL

CUI 10121492 · SRL· Municipiul Roşiori de Vede

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MARICONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Roşiori de Vede. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-47,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,3 mil. lei, față de 6,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-49,1%

Marja netă calculată este -49,1% în 2025, față de 43,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+172,9%

Datoriile raportate sunt 2,3 mil. lei în 2025, față de 850,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,3 mil. lei-47,8% față de anul anterior2022: 2.251.8622023: 2.065.7052024: 6.229.4862025: 3.253.609
Rezultat net 2025-1,6 mil. leiTrecere pe pierdere2022: 150.9712023: 663.4522024: 2.729.5412025: -1.596.623
Angajați 202510-9,1% față de anul anterior2022: 52023: 82024: 112025: 10
Capitaluri proprii 20252,8 mil. lei-36,4% față de anul anterior2022: 995.4472023: 1.658.8982024: 4.388.4392025: 2.791.816
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2022: 2,3 mil. lei2,3 mil.20222023: 2,1 mil. lei2,1 mil.20232024: 6,2 mil. lei6,2 mil.20242025: 3,3 mil. lei3,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-49,1%-2,6%43,8%2022: 6,7%6,7%20222023: 32,1%32,1%20232024: 43,8%43,8%20242025: -49,1%-49,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -47,8% față de anul anterior.Marjă netă -49,1% · -92,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20244,4 mil. lei
20252,8 mil. lei

Datorii raportate

2024850,9 K lei
20252,3 mil. lei

Disponibilități bănești

2024105,1 K lei
202556,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,1 mil. lei6,2 mil. lei3,3 mil. lei-47,8% față de anul anterior
Rezultat net663,5 K lei2,7 mil. lei-1,6 mil. leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii1,7 mil. lei4,4 mil. lei2,8 mil. lei-36,4% față de anul anterior
Datorii1,7 mil. lei850,9 K lei2,3 mil. lei+172,9% față de anul anterior
Creanțe2,4 mil. lei4,3 mil. lei4 mil. lei-7,3% față de anul anterior
Angajați81110-9,1% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-49,1%43,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-31,2%52,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii-57,2%62,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat325.361 lei566.317 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)54,6%83,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)45,4%16,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate21%16%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale1,74×5,17×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări437,4 zile246,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări3,4 zile1,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.253.609
Rezultat net
-1.596.623
Angajați
10
Datorii
2.321.892
Active imobilizate
1.073.063
Active circulante
4.040.645
Capitaluri proprii
2.791.816
Venituri totale
3.253.850
Cheltuieli totale
4.850.473
Stocuri
30.760
Creanțe
3.953.541
Casă și conturi la bănci
56.344
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.229.486
Rezultat net
2.729.541
Angajați
11
Datorii
850.898
Active imobilizate
840.431
Active circulante
4.398.906
Capitaluri proprii
4.388.439
Venituri totale
6.229.525
Cheltuieli totale
3.085.561
Stocuri
30.760
Creanțe
4.262.997
Casă și conturi la bănci
105.149
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.065.705
Rezultat net
663.452
Angajați
8
Datorii
1.713.198
Active imobilizate
914.008
Active circulante
2.458.088
Capitaluri proprii
1.658.898
Venituri totale
2.067.719
Cheltuieli totale
1.385.265
Stocuri
7.361
Creanțe
2.411.612
Casă și conturi la bănci
39.115
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.251.862
Rezultat net
150.971
Angajați
5
Datorii
1.007.864
Active imobilizate
365.426
Active circulante
1.637.885
Capitaluri proprii
995.447
Venituri totale
2.251.866
Cheltuieli totale
2.078.298
Stocuri
75.746
Creanțe
1.397.278
Casă și conturi la bănci
164.861
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-12
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-07-02Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-01-23 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-12.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3113.818 lei11.724 lei1.413 lei66 lei615 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Dosar 25195/211/20262026-08-10 · Judecătoria CLUJNAPOCA · Pârât

somaţie de plată · Fond

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

17 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10121492
Număr de înregistrare
J34/519/1997
Înmatriculare
22 decembrie 1997
EUID
ROONRC.J34/519/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DUNĂRII J 114 Municipiul Roşiori de Vede Teleorman · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DUNĂRII Roşiori de Vede TELEORMAN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 ianuarie 1998
Înregistrare fiscală
20 octombrie 2024
Telefon
0722415786 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARINESCU A. MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARICONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.01.1998
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 1998
Număr registrul comerțului
J34/519/1997
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Roşiori De Vede

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. DUNARII, BL.J 114, SC.B, ET.1, AP.3
Cod poștal fiscal
145100
Strada sediului
Str. DUNĂRII
Localitatea sediului
Mun. Roşiori de Vede
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
145100
Strada domiciliului fiscal
Str. DUNARII
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Roşiori de Vede
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
145100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2001
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 octombrie 2024
Actualizare TVA la încasare
20 octombrie 2024
Publicare TVA la încasare
22 octombrie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (17) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA SAELELE (PRIMARIA COMUNEI SAELELE)5 din 17 înregistrări (29,4%) · Vezi relația

Comuna Dobrotesti (Primaria Dobrotesti)4 din 17 înregistrări (23,5%) · Vezi relația

COMUNA BALACI (PRIMARIA COMUNEI BALACI)3 din 17 înregistrări (17,6%) · Vezi relația

Primaria Rosiorii de Vede2 din 17 înregistrări (11,8%) · Vezi relația

COMUNA BEUCA1 din 17 înregistrări (5,9%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de intretinere a drumurilor (Rev.2)6 din 17 înregistrări (35,3%) · Vezi selecția

Inchiriere de utilaje si de echipament de constructii si de lucrari publice cu operator (Rev.2)4 din 17 înregistrări (23,5%) · Vezi selecția

Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)3 din 17 înregistrări (17,6%) · Vezi selecția

Lucrari de reparare a drumurilor (Rev.2)2 din 17 înregistrări (11,8%) · Vezi selecția

Pietris, nisip, piatra concasata si agregate (Rev.2)1 din 17 înregistrări (5,9%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

2 iulie 2026Achiziție directă

Lucrari de reparatie a drumurilor cu asternere de asfalt 500mp

Autoritate: Primaria Rosiorii de Vede

CPV 45233141-9 — Lucrari de intretinere a drumurilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45233141-9

Vezi detaliile atribuirii →
95.610 leiValoare publicată
29 iunie 2026Achiziție directă

Pietris, nisip, piatra concasata si agregate (Rev.2)

Autoritate: COMUNA BEUCA

CPV 14210000-6 — Pietris, nisip, piatra concasata si agregate (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 14210000-6

Vezi detaliile atribuirii →
45.036 leiValoare publicată
20 mai 2026Achiziție directă

Lucrari de intretinere strazi cu asternere de piatra

Autoritate: COMUNA BALACI (PRIMARIA COMUNEI BALACI)

CPV 45233141-9 — Lucrari de intretinere a drumurilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45233141-9

Vezi detaliile atribuirii →
247.320 leiValoare publicată
20 mai 2026Achiziție directă

LUCRARI DE REPARATII DC 48 COMUNA DOBROTESTI, JUDETUL TELEORMAN

Autoritate: Comuna Dobrotesti (Primaria Dobrotesti)

CPV 45233141-9 — Lucrari de intretinere a drumurilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45233141-9

Vezi detaliile atribuirii →
371.923 leiValoare publicată
5 mai 2026Achiziție directă

Lucrari de intretinere strazi - ADPP

Autoritate: Primaria Rosiorii de Vede

CPV 45233141-9 — Lucrari de intretinere a drumurilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45233141-9

Vezi detaliile atribuirii →
136.920 leiValoare publicată
30 decembrie 2025Achiziție directă

Inchiriere finisor asfalt cu esalon

Autoritate: S.C. URBIS SERVCONSTRUCT S.R.L

CPV 45500000-2 — Inchiriere de utilaje si de echipament de constructii si de lucrari publice cu operator (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45500000-2

Vezi detaliile atribuirii →
8.788 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-12Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul Roşiori de VedeStrada Dunării JCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI