Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARILD SRL

MARILD SRL

CUI 16472158 · SRL· Sat Şoard, Comuna Vînatori

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MARILD SRL are sediul în Sat Şoard, Comuna Vînatori. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 721,2 K lei, față de 868,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,6%

Marja netă calculată este 0,6% în 2025, față de 1,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-4,1%

Datoriile raportate sunt 324,8 K lei în 2025, față de 338,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025721,2 K lei-17% față de anul anterior2020: 704.6252021: 672.0872022: 761.4752023: 754.9622024: 868.8842025: 721.248
Rezultat net 20254 K lei-62,8% față de anul anterior2020: 3.3372021: 15.2432022: 15.0782023: 10.5662024: 10.6862025: 3.970
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202567,9 K lei-8,9% față de anul anterior2020: 87.9612021: 103.2042022: 118.2832023: 63.8062024: 74.4922025: 67.896
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0434 K869 K2020: 704,6 K lei704,6 K20202021: 672,1 K lei672,1 K20212022: 761,5 K lei761,5 K20222023: 755 K lei755 K20232024: 868,9 K lei868,9 K20242025: 721,2 K lei721,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,1%2,3%2020: 0,5%0,5%20202021: 2,3%2,3%20212022: 2%2%20222023: 1,4%1,4%20232024: 1,2%1,2%20242025: 0,6%0,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -17% față de anul anterior.Marjă netă 0,6% · -0,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202474,5 K lei
202567,9 K lei

Datorii raportate

2024338,8 K lei
2025324,8 K lei

Disponibilități bănești

20242,2 K lei
202519 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri755 K lei868,9 K lei721,2 K lei-17% față de anul anterior
Rezultat net10,6 K lei10,7 K lei4 K lei-62,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii63,8 K lei74,5 K lei67,9 K lei-8,9% față de anul anterior
Datorii357,3 K lei338,8 K lei324,8 K lei-4,1% față de anul anterior
Creanțe89,5 K lei102,6 K lei73,4 K lei-28,4% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,6%1,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)1%2,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Rezultat / capitaluri proprii5,8%14,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Vânzări per angajat360.624 lei434.442 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)17,3%18,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)82,7%82,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate30,3%37,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale0,84×0,76×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări36,7 zile42,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări90,4 zile64 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
721.248
Rezultat net
3.970
Angajați
2
Datorii
324.774
Active imobilizate
119.094
Active circulante
273.576
Capitaluri proprii
67.896
Venituri totale
721.279
Cheltuieli totale
715.506
Stocuri
181.132
Creanțe
73.432
Casă și conturi la bănci
19.012
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
868.884
Rezultat net
10.686
Angajați
2
Datorii
338.830
Active imobilizate
152.573
Active circulante
259.171
Capitaluri proprii
74.492
Venituri totale
869.209
Cheltuieli totale
855.365
Stocuri
154.379
Creanțe
102.614
Casă și conturi la bănci
2.178
Cheltuieli în avans
1.578
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
754.962
Rezultat net
10.566
Angajați
2
Datorii
357.298
Active imobilizate
162.069
Active circulante
258.387
Capitaluri proprii
63.806
Venituri totale
755.902
Cheltuieli totale
737.976
Stocuri
151.444
Creanțe
89.528
Casă și conturi la bănci
17.415
Cheltuieli în avans
648
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
761.475
Rezultat net
15.078
Angajați
2
Datorii
361.584
Active imobilizate
102.890
Active circulante
376.977
Capitaluri proprii
118.283
Venituri totale
773.689
Cheltuieli totale
752.137
Stocuri
134.808
Creanțe
154.857
Casă și conturi la bănci
87.312
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
672.087
Rezultat net
15.243
Angajați
2
Datorii
227.478
Active imobilizate
18.936
Active circulante
311.746
Capitaluri proprii
103.204
Venituri totale
672.087
Cheltuieli totale
650.593
Stocuri
120.521
Creanțe
139.110
Casă și conturi la bănci
52.115
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
704.625
Rezultat net
3.337
Angajați
2
Datorii
219.162
Active imobilizate
23.880
Active circulante
283.243
Capitaluri proprii
87.961
Venituri totale
705.525
Cheltuieli totale
695.133
Stocuri
141.911
Creanțe
107.116
Casă și conturi la bănci
34.216
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-05-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Dosar 2498/268/20252025-08-12 · Judecătoria ODORHEIULSECUIESC · Terţ poprit

validare poprire · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2025-12-03 · 9:00

Respinge cererea

Respinge ca rămasă fără obiect cererea de validare a popririi formulată de creditorul INVESTCAPITAL LTD, în contradictoriu cu debitoarea KORE MARIA şi terţul poprit MARILD SRL. Cu drept de apel în 5 zile de la comunicare. Apelul se depune la Judecătoria Odorheiu Secuiesc. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispozitia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 3 decembrie 2025.

Document: _Hotarare 2940/2025 · 2025-12-03

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16472158
Număr de înregistrare
J2004000915263
Înmatriculare
26 mai 2004
EUID
ROONRC.J2004000915263
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PRINCIPALA 18 Sat Şoard, Comuna Vînatori Mureş
Adresă fiscală
Str. PRINCIPALA 18 Şoard MUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 mai 2004
Înregistrare fiscală
12 noiembrie 2025
Telefon
0745373131 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLDOVAN MARIA ILEANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARILD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.05.2004
Înregistrare fiscală
1 iunie 2004
Număr registrul comerțului
J2004000915263
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT ŞOARD COM. VÂNĂTORI, STR. PRINCIPALA, NR.18
Cod poștal fiscal
547639
Strada sediului
Str. PRINCIPALA
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Sat Şoard Com. Vânători
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547639
Strada domiciliului fiscal
Str. PRINCIPALA
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şoard Com. Vânători
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547639

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2007
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Şoard, Comuna VînatoriStrada PrincipalaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI