Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARIO GĂITA EUROTRANS S.R.L.

MARIO GĂITA EUROTRANS S.R.L.

CUI 46349239 · SRL· Sat Vârciorova, Comuna Bolvaşniţa

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MARIO GĂITA EUROTRANS S.R.L. are sediul în Sat Vârciorova, Comuna Bolvaşniţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-43,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 181,9 K lei, față de 322,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-0,1%

Marja netă calculată este -0,1% în 2025, față de -3,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025181,9 K lei-43,6% față de anul anterior2022: 152.4302023: 376.8042024: 322.4992025: 181.850
Rezultat net 2025-217 lei+97,9% față de anul anterior2022: 36.6182023: 25.3252024: -10.5082025: -217
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202551,4 K lei-0,4% față de anul anterior2022: 36.8182023: 62.1432024: 51.6362025: 51.419
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0188 K377 K2022: 152,4 K lei152,4 K20222023: 376,8 K lei376,8 K20232024: 322,5 K lei322,5 K20242025: 181,9 K lei181,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,3%10,4%24%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902022: 24%24%20222023: 6,7%6,7%20232024: -3,3%-3,3%20242025: -0,1%-0,1%2025

Cifra de afaceri: -43,6% față de anul anterior. Marja netă: -0,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii51,4 K lei-0,4% față de anul anterior
Datorii22,8 K lei-1,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri376,8 K lei322,5 K lei181,9 K lei-43,6% față de anul anterior
Rezultat net25,3 K lei-10,5 K lei-217 lei+97,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii62,1 K lei51,6 K lei51,4 K lei-0,4% față de anul anterior
Datorii10,3 K lei23,2 K lei22,8 K lei-1,7% față de anul anterior
Creanțe44,6 K lei28,8 K lei17,8 K lei-38% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-0,1%3,7%n=30.490-3,3%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)69,5%24,6%n=27.27269%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)30,9%76,6%n=27.27231%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)41,8%32,1%n=27.27238,7%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-0,3%3,5%n=27.263-14%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-0,4%26,7%n=25.155-20,4%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,89×0,8×n=37.8801,98×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36035,33 zile61,23 zilen=29.16232,13 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36013,75 zile5,37 zilen=16.0955,98 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați181.850 lei278.223 lein=25.896322.499 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.850
Rezultat net
-217
Angajați
1
Datorii
22.826
Active imobilizate
30.935
Active circulante
43.053
Capitaluri proprii
51.419
Venituri totale
182.293
Cheltuieli totale
182.509
Stocuri
6.944
Creanțe
17.848
Casă și conturi la bănci
18.261
Cheltuieli în avans
257
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
322.499
Rezultat net
-10.508
Angajați
1
Datorii
23.209
Active imobilizate
28.992
Active circulante
45.853
Capitaluri proprii
51.636
Venituri totale
324.179
Cheltuieli totale
330.880
Stocuri
5.358
Creanțe
28.780
Casă și conturi la bănci
11.715
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
376.804
Rezultat net
25.325
Angajați
1
Datorii
10.309
Active imobilizate
—
Active circulante
66.943
Capitaluri proprii
62.143
Venituri totale
382.664
Cheltuieli totale
354.093
Stocuri
655
Creanțe
44.589
Casă și conturi la bănci
21.699
Cheltuieli în avans
5.509
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
152.430
Rezultat net
36.618
Angajați
1
Datorii
12.520
Active imobilizate
—
Active circulante
49.338
Capitaluri proprii
36.818
Venituri totale
152.619
Cheltuieli totale
114.507
Stocuri
321
Creanțe
22.978
Casă și conturi la bănci
26.039
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-11-13. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-10-29
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-11-13. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-10-29
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 44% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-10-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46349239
Număr de înregistrare
J2022000439118
Înmatriculare
22 iunie 2022
EUID
ROONRC.J2022000439118
Formă juridică
SRL
Sediu social
VÎRCIOROVA 85 Sat Vârciorova, Comuna Bolvaşniţa Caraş-Severin
Adresă fiscală
VÎRCIOROVA 85 Vârciorova CARAŞ-SEVERIN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
29 octombrie 2025
Înregistrare fiscală
12 decembrie 2025
Telefon
0746106758 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IVANIȘ NICOLAE - VIOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARIO GĂITA EUROTRANS S.R.L.
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 29.10.2025
Înregistrare fiscală
22 iunie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000439118
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş

Contact și adrese

Telefon
0746106758 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT VÂRCIOROVA COM. BOLVAŞNIŢA, VÎRCIOROVA, NR.85
Cod poștal fiscal
327036
Strada sediului
VÎRCIOROVA
Numărul sediului
85
Localitatea sediului
Sat Vârciorova Com. Bolvaşniţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
327036
Strada domiciliului fiscal
VÎRCIOROVA
Numărul domiciliului fiscal
85
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vârciorova Com. Bolvaşniţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
327036

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 2022
TVA până la
13 noiembrie 2025
Anulare operată la
3 decembrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 mai 2024
TVA la încasare până la
13 noiembrie 2025
Actualizare TVA la încasare
3 decembrie 2025
Publicare TVA la încasare
4 decembrie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
13 noiembrie 2025
Publicarea deciziei
13 noiembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinSat Vârciorova, Comuna BolvaşniţaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI