Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARIO HERZSTEIN INVEST SRL

MARIO HERZSTEIN INVEST SRL

CUI 24163803 · SRL· Municipiul Reşiţa· Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MARIO HERZSTEIN INVEST SRL are sediul în Municipiul Reşiţa și raportează activitatea închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-6,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 1,2 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât0,5%

Marja netă calculată este 0,5% în 2024, față de 1,1% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+95,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,2 mil. lei-6,8% față de anul anterior2023: 1.272.6532024: 1.185.974
Rezultat net 20246,4 K lei-53,8% față de anul anterior2022: 02023: 13.8272024: 6.383
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202418,8 K lei+51,5% față de anul anterior2022: -1.4422023: 12.3852024: 18.768
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0636 K1 mil.—20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,8%23,6%Mediana sectorului (2024): 23,6% · n=1175720222023: 1,1%1,1%20232024: 0,5%0,5%2024

Cifra de afaceri: -6,8% față de anul anterior. Marja netă: 0,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii18,8 K lei+51,5% față de anul anterior
Datorii2,8 mil. lei+94,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri—1,3 mil. lei1,2 mil. lei-6,8% față de anul anterior
Rezultat net0 lei13,8 K lei6,4 K lei-53,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii-1,4 K lei12,4 K lei18,8 K lei+51,5% față de anul anterior
Datorii50,3 K lei1,4 mil. lei2,8 mil. lei+94,2% față de anul anterior
Creanțe—1,3 mil. lei2,5 mil. lei+95,4% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,5%23,6%n=11.7571,1%29,9%n=10.918
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—58,2%n=12.1670,9%63%n=11.202
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—40,6%n=12.16799,1%35,6%n=11.202
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—73,4%n=12.1673,2%71,9%n=11.202
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—3,2%n=12.1641%4,5%n=11.200
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive34%11,7%n=11.063111,6%15%n=10.328
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,01×0,81×n=14.0700,98×0,92×n=12.989
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360757,47 zile87,21 zilen=10.932361,18 zile89,32 zilen=10.130
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36098,09 zile7,77 zilen=4.72336,57 zile7,74 zilen=4.611

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.185.974
Rezultat net
6.383
Angajați
—
Datorii
2.801.263
Active imobilizate
—
Active circulante
2.820.031
Capitaluri proprii
18.768
Venituri totale
1.207.974
Cheltuieli totale
1.200.586
Stocuri
323.160
Creanțe
2.495.395
Casă și conturi la bănci
1.476
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.272.653
Rezultat net
13.827
Angajați
—
Datorii
1.442.423
Active imobilizate
46.246
Active circulante
1.408.562
Capitaluri proprii
12.385
Venituri totale
1.272.653
Cheltuieli totale
1.256.254
Stocuri
129.270
Creanțe
1.276.819
Casă și conturi la bănci
2.473
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
50.312
Active imobilizate
46.246
Active circulante
2.624
Capitaluri proprii
-1.442
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.624
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-04-11; reactivare la 2023-01-05. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-01-05

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-04-11; reactivare la 2023-01-05. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-01-05
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-12-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24163803
Număr de înregistrare
J11/559/2008
Înmatriculare
8 iulie 2008
EUID
ROONRC.J11/559/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. 24 IANUARIE 38 Municipiul Reşiţa Caraş-Severin · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 24 IANUARIE 38 Reşiţa CARAŞ-SEVERIN · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
8 decembrie 2022
Înregistrare fiscală
31 martie 2026
Telefon
0256438340 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FRANZ GABRIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARIO HERZSTEIN INVEST SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 08.12.2022
Înregistrare fiscală
9 iulie 2008
Număr registrul comerțului
J11/559/2008
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin

Contact și adrese

Telefon
0256438340 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, STR. 24 IANUARIE, NR.38
Cod poștal fiscal
320078
Strada sediului
Str. 24 Ianuarie
Numărul sediului
38
Localitatea sediului
Mun. Reşiţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
320078
Strada domiciliului fiscal
Str. 24 Ianuarie
Numărul domiciliului fiscal
38
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reşiţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
320078

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
2 februarie 2023
Perioada 1: TVA până la
1 aprilie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
1 aprilie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
11 iulie 2008
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
11 aprilie 2014
Reactivare
5 ianuarie 2023
Publicarea deciziei
14 aprilie 2014

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinMunicipiul ReşiţaCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI