Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARMIT SRL

MARMIT SRL

CUI 16972749 · SRL· Municipiul Galaţi· Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MARMIT SRL are sediul în Municipiul Galaţi și raportează activitatea facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-17,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 101,4 K lei, față de 122,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut57,9%

Marja netă calculată este 57,9% în 2024, față de 57,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+25.614,3%

Datoriile raportate sunt 3,6 K lei în 2024, față de 14 lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024101,4 K lei-17,4% față de anul anterior2020: 215.3072021: 02022: 118.7932023: 122.7102024: 101.350
Rezultat net 202458,6 K lei-16,9% față de anul anterior2020: 106.8622021: -10.7922022: 51.1232023: 70.5362024: 58.632
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 12022: 02023: 0
Capitaluri proprii 202458,9 K lei-22,5% față de anul anterior2020: 107.1022021: 48.8302022: 51.3632023: 75.9292024: 58.872
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0108 K215 K2020: 215,3 K lei215,3 K20202021: 0 lei020212022: 118,8 K lei118,8 K20222023: 122,7 K lei122,7 K20232024: 101,4 K lei101,4 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%28,9%57,9%2020: 49,6%49,6%202020212022: 43%43%20222023: 57,5%57,5%20232024: 57,9%57,9%2024Reper 2024: mediana sectorului 7,7% · n=4.989

Cifra de afaceri: -17,4% față de anul anterior.Marjă netă 57,9% · +0,4 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202375,9 K lei
202458,9 K lei

Datorii raportate

202314 lei
20243,6 K lei

Disponibilități bănești

202366,9 K lei
202447 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri118,8 K lei122,7 K lei101,4 K lei-17,4% față de anul anterior
Rezultat net51,1 K lei70,5 K lei58,6 K lei-16,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii51,4 K lei75,9 K lei58,9 K lei-22,5% față de anul anterior
Datorii6,4 K lei14 lei3,6 K lei+25.614,3% față de anul anterior
Creanțe46 K lei1,9 K lei37 lei-98% față de anul anterior
Angajați00—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă57,9%57,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 7,7% (n=4.989) · 2023: 16,4% (n=4.575)

Rezultat / active (A+B)93,9%92,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,5% (n=4.604) · 2023: 4,4% (n=4.192)

Rezultat / capitaluri proprii99,6%92,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 19,6% (n=4.258) · 2023: 34% (n=4.052)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)94,2%100%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 30,9% (n=4.608) · 2023: 36,4% (n=4.197)

Datorii / active (A+B)5,8%0%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 59% (n=4.608) · 2023: 50,5% (n=4.197)

Ponderea activelor imobilizate24,7%9,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 58,2% (n=4.608) · 2023: 53,4% (n=4.197)

Active circulante / datorii totale13,07×4.913,21×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,68× (n=6.102) · 2023: 0,88× (n=5.604)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări0,1 zile5,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 35,4 zile (n=4.304) · 2023: 46,6 zile (n=3.792)

Stocuri în zile de vânzări—0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 16,4 zile (n=2.595) · 2023: 17,6 zile (n=2.432)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.350
Rezultat net
58.632
Angajați
—
Datorii
3.600
Active imobilizate
15.422
Active circulante
47.050
Capitaluri proprii
58.872
Venituri totale
101.351
Cheltuieli totale
31.817
Stocuri
—
Creanțe
37
Casă și conturi la bănci
47.013
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
122.710
Rezultat net
70.536
Angajați
0
Datorii
14
Active imobilizate
7.158
Active circulante
68.785
Capitaluri proprii
75.929
Venituri totale
122.711
Cheltuieli totale
41.072
Stocuri
0
Creanțe
1.854
Casă și conturi la bănci
66.931
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.793
Rezultat net
51.123
Angajați
0
Datorii
6.412
Active imobilizate
6.116
Active circulante
51.659
Capitaluri proprii
51.363
Venituri totale
118.795
Cheltuieli totale
64.180
Stocuri
0
Creanțe
45.970
Casă și conturi la bănci
5.689
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-10.792
Angajați
1
Datorii
201
Active imobilizate
48.945
Active circulante
86
Capitaluri proprii
48.830
Venituri totale
938
Cheltuieli totale
11.702
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
86
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.307
Rezultat net
106.862
Angajați
1
Datorii
3.649
Active imobilizate
9.684
Active circulante
101.067
Capitaluri proprii
107.102
Venituri totale
215.419
Cheltuieli totale
103.286
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
101.067
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-19; reactivare la 2024-08-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-08-29

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-19; reactivare la 2024-08-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-08-29
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-07-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16972749
Număr de înregistrare
J17/1889/2004
Înmatriculare
24 noiembrie 2004
EUID
ROONRC.J17/1889/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. IZVOR 1 Municipiul Galaţi Galaţi
Adresă fiscală
Str. IZVOR 1 Galaţi GALAŢI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
26 iulie 2024
Înregistrare fiscală
26 iulie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONESCU FLORIN
administrator
IONESCU MARICEL
administrator
PETICĂ FLORENTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARMIT SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 26.07.2024
Înregistrare fiscală
24 noiembrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004001889174
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0744243251 · Firme cu același număr
Fax
0236418581 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. IZVOR, NR.1
Cod poștal fiscal
800023
Strada sediului
Str. Izvor
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800023
Strada domiciliului fiscal
Str. Izvor
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800023

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
19 martie 2024
Reactivare
29 august 2024
Publicarea deciziei
19 martie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiStrada IzvorCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI