Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MARSER SRL

MARSER SRL

CUI 17736533 · SRL· Municipiul Galaţi· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MARSER SRL are sediul în Municipiul Galaţi și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-22,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 150,1 K lei, față de 194,8 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-37,3%

Marja netă calculată este -37,3% în 2024, față de 0,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-90,4%

Datoriile raportate sunt 1,4 K lei în 2024, față de 14,8 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024150,1 K lei-22,9% față de anul anterior2020: 191.3232021: 247.2462022: 173.8312023: 194.8212024: 150.131
Rezultat net 2024-56 K leiTrecere pe pierdere2020: 109.8812021: 117.2062022: 3282023: 8632024: -56.005
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024341,1 K lei-14,1% față de anul anterior2020: 658.7422021: 775.9482022: 746.2762023: 397.1392024: 341.134
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0124 K247 K2020: 191,3 K lei191,3 K20202021: 247,2 K lei247,2 K20212022: 173,8 K lei173,8 K20222023: 194,8 K lei194,8 K20232024: 150,1 K lei150,1 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-37,3%10,1%57,4%2020: 57,4%57,4%20202021: 47,4%47,4%20212022: 0,2%0,2%20222023: 0,4%0,4%20232024: -37,3%-37,3%2024Reper 2024: mediana sectorului 2,4% · n=9.794

Cifra de afaceri: -22,9% față de anul anterior.Marjă netă -37,3% · -37,7 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023397,1 K lei
2024341,1 K lei

Datorii raportate

202314,8 K lei
20241,4 K lei

Disponibilități bănești

2023177,9 K lei
2024171,1 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri173,8 K lei194,8 K lei150,1 K lei-22,9% față de anul anterior
Rezultat net328 lei863 lei-56 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii746,3 K lei397,1 K lei341,1 K lei-14,1% față de anul anterior
Datorii22,9 K lei14,8 K lei1,4 K lei-90,4% față de anul anterior
Creanțe478,6 K lei170,5 K lei139,8 K lei-18% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-37,3%0,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 2,4% (n=9.794) · 2023: 3,6% (n=9.985)

Rezultat / active (A+B)-16,3%0,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,5% (n=6.696) · 2023: 2,1% (n=6.884)

Rezultat / capitaluri proprii-16,4%0,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 11,6% (n=7.223) · 2023: 15% (n=7.545)

Vânzări per angajat150.131 lei194.821 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 182.496 lei (n=7.099) · 2023: 164.009 lei (n=7.347)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)99,6%96,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 28,2% (n=6.710) · 2023: 28,3% (n=6.899)

Datorii / active (A+B)0,4%3,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 71,8% (n=6.710) · 2023: 71,5% (n=6.899)

Ponderea activelor imobilizate4,7%11,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 12,2% (n=6.710) · 2023: 11,1% (n=6.899)

Active circulante / datorii totale229,8×24,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1× (n=11.784) · 2023: 1,02× (n=12.170)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări335,3 zile315,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 11,1 zile (n=7.904) · 2023: 12,6 zile (n=7.908)

Stocuri în zile de vânzări37,4 zile32,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 131,3 zile (n=8.992) · 2023: 140 zile (n=9.253)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
150.131
Rezultat net
-56.005
Angajați
1
Datorii
1.421
Active imobilizate
16.003
Active circulante
326.552
Capitaluri proprii
341.134
Venituri totale
150.650
Cheltuieli totale
206.655
Stocuri
15.586
Creanțe
139.838
Casă și conturi la bănci
171.128
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.821
Rezultat net
863
Angajați
1
Datorii
14.781
Active imobilizate
46.144
Active circulante
365.776
Capitaluri proprii
397.139
Venituri totale
203.953
Cheltuieli totale
200.493
Stocuri
17.376
Creanțe
170.515
Casă și conturi la bănci
177.885
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
173.831
Rezultat net
328
Angajați
1
Datorii
22.883
Active imobilizate
72.320
Active circulante
696.839
Capitaluri proprii
746.276
Venituri totale
175.146
Cheltuieli totale
171.092
Stocuri
5.517
Creanțe
478.562
Casă și conturi la bănci
212.760
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.246
Rezultat net
117.206
Angajați
1
Datorii
203.697
Active imobilizate
101.853
Active circulante
877.792
Capitaluri proprii
775.948
Venituri totale
250.449
Cheltuieli totale
127.743
Stocuri
3.105
Creanțe
655.307
Casă și conturi la bănci
219.380
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.323
Rezultat net
109.881
Angajați
1
Datorii
170.169
Active imobilizate
5.566
Active circulante
823.345
Capitaluri proprii
658.742
Venituri totale
201.699
Cheltuieli totale
89.950
Stocuri
14.377
Creanțe
565.515
Casă și conturi la bănci
243.453
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-06-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17736533
Număr de înregistrare
J2005001293174
Înmatriculare
29 iunie 2005
EUID
ROONRC.J2005001293174
Formă juridică
SRL
Sediu social
Siderurgiștilor 35D SD3A Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NAE LEONARD 1 Galati GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 iunie 2005
Înregistrare fiscală
11 ianuarie 2023
Telefon
0723171385 · Firme cu același număr
Fax
0740913128

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SEREA MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MARSER SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.06.2005
Înregistrare fiscală
29 iunie 2005
Număr registrul comerțului
J2005001293174
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0723171385 · Firme cu același număr
Fax
0740913128 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, BLD. SIDERURGIŞTILOR, NR.35D, BL.SD3A, SC.2, ET.4, AP.36
Strada sediului
Bld. Siderurgiştilor
Numărul sediului
35D
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Strada domiciliului fiscal
Bld. Siderurgiştilor
Numărul domiciliului fiscal
35D
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
24 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
25 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

31 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7810 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI